Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

copry said:

benim 20likler böyleydi birini aldirdim gecen sene digeri arada apse yapiyo fln antibiyotiklerle erteliyorum 2yildir fln hatta suanda yine ayni durumda evde deklarit 500mg buldum sabah aksam atiyom..nekadar daha erteleyebilirim hic aldirmak istemiyorum ya korkuyom fln
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

copry said:

benim 20likler böyleydi birini aldirdim gecen sene digeri arada apse yapiyo fln antibiyotiklerle erteliyorum 2yildir fln hatta suanda yine ayni durumda evde deklarit 500mg buldum sabah aksam atiyom..nekadar daha erteleyebilirim hic aldirmak istemiyorum ya korkuyom fln

Bir an önce aldırman lazım çünkü bir noktadan sonra vücudun direnç kazanır antibiyotiğe , hem karaciğeri de eline almaman lazım tabi. İlk fırsatta hallet kafan da rahat olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

kek said:

bütün topici okumadım illaki soran olmuştur ama hep merak etmişimdir.

dişçiler diş yapımı çekimi bişeyi sırasında iğreniyorlarmı bazı kişilerden?
nerden geldi böle iğrenç dişli adam buldu beni filan diyor musunuz?

onu gec jinekolog var abi :).

ayrica birisinin agzimin icine elini sokmasi beni cok rahatsiz ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gece plağını yutmak pek mümkün değil. Çünkü tam birebir diş ölçülerinde yapılıyor ve dişinize oturturken "tık" sesini duyuyorsun. Ağızda hareket etmiyor yani.

Cevap için teşekkür ederim. Ne yazık ki çaresi görünmüyor psikolojik problemleri (stres etc)çözmek dışında. Dişler zarar görmesin diye gece plağı kullanıyoruz artık gittiği yere kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

kek said:

bütün topici okumadım illaki soran olmuştur ama hep merak etmişimdir.

dişçiler diş yapımı çekimi bişeyi sırasında iğreniyorlarmı bazı kişilerden?
nerden geldi böle iğrenç dişli adam buldu beni filan diyor musunuz?
Esik degerinin ustunde hastalar oluyor bazen , igrendigim oluyor yani ' hmmm dis etleriniz cok problemli sabah aksam dislerinizi fircalayin bir hafta bu gargarayi kullanin ' diyip bir hafta sonraya randevu veriyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

seraphiel said:

bazı dişçiler "diş etini kanata kanata fırçalayın" diyolar, bu doğru mudur?
Degil

Biraz açmak istedim şu konuyu copry nin de izniyle; sağlıklı bir dişeti siz doğru bir şekilde fırçalıyorsanız kanamaz.hiç bir diş hekimi de dişetleriniz sağlıklıyken ve siz dişlerinize iyi bakıyorken "kanata kanata fırçalayın" demez.
Ancak; dişetleriniz enflamasyonlu, iltihaplı ise en ufak diş fırçası darbesinde kanamaya başlar ve bir çok hasta kanamaması için dişlerini düzgünce fırçalamaz. Bu durumda infinite loop a neden olarak fırçalamadıkça dişeti sağlığının bozulmasına ve dişetlerinin çok daha kolay kanamasına sebebiyet verir.
İşte bazı diş hekimleri "Hocam, fırçayı değdirdiyim gibi kanıyor, ben de korkunmdan fırçalayamıyorum" diyen hastaları fırçalamaya sevketme amaçlı "olsun kanasa da fırçalayın, kanadıkça iyileşecek" vs diyebiliyor, abartıp "kanata kanata fırçala, çitile resmen" diyenler de çıkabilir elbet :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...