Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İdam Şart Mı?

sg-1

Öne çıkan mesajlar

İyi de,
adalet sistemine ne kadar güveniyorsunuz ki? İdam'ın geri dönüşü yok.
Mütiş komplolar döner, sokakta yürürken pantalonumuza demir kemer bağlamak zorunda kalırız böyle bir uygulama olursa. Tecavüz çok istismar edilebilecek hassas bir konu.

Vatan hainliği dışında idam gerektirecek bir durum yok bence,
sapıklık,katliam falan psikiyatrik sorunlar. Hastalık yani ( ölümcül gribe yakalanıp 1000 kişiye bulaştırıp onları öldürmene benziyor yani ).
Vatan Haini adamıda tarihten sileceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

idam hoş bir şey değil..

değil ama sana bana hoş değil... e zaten sorun çıkartan kesim de sen ya da ben değiliz..

mantıksız bile olsa "bağa ne argadaş! biz yaparık!" diyen kesim için korkutucu bir yanı olduğu da kesin..

ha diğer yandan.. bizde 3strikes law gibi bir olayı getirmeyeceksen, sadece çok çok uç olaylara idamı getireceksen hiç getirme kalsın.. çok uç olaylar çok tepki çektiğinden büyük bir kısmı zaten müebbet yiyor, içeride kalıyor.

benim derdim günlük hayatta karşılaşma ihtimaliniz 0,0005% falan olan adamlarla değil. allahın her günü karşılaşma ihtimaliniz olan ve hatta karşılaştığınız suç amkineleri ile.

uygulanmasını geçelim, sadece korkusu bile durulmalarına yeter..
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç humanist bakamıyorum bu konuya ben.. Birinin yaşama hakkını planlayarak-isteyerek elinden alıyorsan cezası idam olmalı görüşündeyim. sonuçta öldürülen insanın artık nefes alma, yemek yeme, dünyayı görme şansı yokken öldürenin hala bunları yapabilecek oluşu hiç adil gelmiyor..

Ayrıca suç işleme üzerine genlerin de etkisi olduğu bilimsel bir gerçek, psikopatları idam edersek gen havuzu da temizlenir :P yapay seleksiyon olur :D
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

tarih, siyaset, hukuk da bilim dalları, bunlara ait konular bilimsel olarak da tartışılabiliyor.

ozellikle hukuk milletvekillerinin yasama bagisikligi ile tartisiyor bu konuyu uzun suredir(cunku tek istisnasi bu) ve hala bi cevap yok ortada sonucta insan baska devlete sempati duyabilir ustelik bi insan hayatinda sadece bir devletin ustunlugunu dayatmak hukuken mantikli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...