Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold farm

theCio

Öne çıkan mesajlar

Gidip sadece ArP koyarsan satamıyorsun zaten. Millet birşeye abanıyor sen başka gem satıyorsun. Ama bunu ayarlamak için 24 saat online olmayacağına göre en güzeli bütün kırmızı gem tariflerini alıp hepsinden 2 şer tane koyacaksın.

Mesela ArP 2-3 gündür aynen geri dönüyor ama 20 expertiselar 3er 3er satılıyor. Bakıyorum tek ben kalmışım Ah'de. Bir dönem onlarca 20 spirit sattım mesela.

Sürekli değişiyor sattığım gemler, ama taktik sabit. AH'de herşeyden tut. Paran 1er taneye yetiyorsa 1er tane, daha fazlasına yetiyorsa 2-3-5 artık kaça yetiyorsa.

Şuan benim AH'de oyundaki tüm epik gemlerden (en alakasız, kimsenin yüzüne bakmadığı yeşil gem dahil) 3er tane var. Satıldıkça sürekli 3er olacak şekilde yapıp gene koyuyorum. Geçen manyağın biri 200 golda hit-MP5 aldı 3 tane. Niye ? ne bilim ben :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla item derdin yok ise ıcc de aldıgın itemleri pug raid içinde saglam paralara satmak guzek bişey:)mesela ben progress delisi degilimdir dun pug raid girdigim ıcc de saurfang ten roll ile tokeni aldım sonra arkadasın biri 6k veririm dedi,ben 8 dedim arasını bulduk 7k gold a anlaştık.bir anda cataclysm e yetecek kadar gold sahibi oldum:D
Sosyal ağlarda paylaş

GC bey "yeter lahn GMlerin ebesine atladıdınız sizin yüzünüzden daha fazla adam çalıştırıyoruz 12 milyon kişiden her ay gelen 12şer yüro çarçur oluyor, değiştiriceğim topu topu 2 byte birşey, bundan sonra herkes aldığı itemi 2 saat boyunca birbirine verebilir" dediği gün oyuna serverların kapancağı güne kadar yetecek gold sinki koydu heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Got My Mind On My Money achievementı için günde 5-6 defa Karazhan run yapıyorum. Girişte merdivenlerden çıkınca karşıma gelen odadadaki mobları, yemek odasındaki mobları ve hemen bi üstteki mobları kesiyorum. Tek bi run aşağı yukarı 14-15 dakika sürüyo. Dikkatli pull yapmazsam ölüyorum bazen, 1-2dklık gecikmeler olabiliyo o yüzden. Run bitince gri, beyaz, ne varsa satıyorum (darkmoon card'lar veya iyi satabilecek şeyler hariç) ve tek bi run ortalama 120g bırakıyo.
Her şey yolunda giderse 2 saatte 6 run yapabiliyorum, toplamda 700g civarı bi para geliyo. AH ile uğraşmadığım için garantili bi yöntem diyebiliriz. Getirisi az gerçi biraz.

Bunu bi süre devam ettiricem. Reset yemeden hemen önce de Attumen'i kesip mount'a bakacam. Geçen sefer hata ettim erken kestim Attumen'i, resetleyemiyorum şimdi mobları.

Buna ek olarak Outland'deki normal/heroicleri, Stratholme'u ve Northrend'daki normalleri farmlayıp bakacam hangisinin getirisi daha çok diye. Yeterli veri olunca bi istatistik falan hazırlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla elimde bi 50-60 tane ench. scroll var hepsi içimde patladı. Gerçi ench kasarken basmıştım onları da, satmıyo abi resmen. Özellikle de 60+ isteyenler. Low-levellar daha iyi satıyo. Fiery weapon, ench. weapon major agility (+15 agility), mongoose, crusader falan hala satıyo mesela. Formula'ları zor alındığı için millet uğraşmak istemiyo onla, vuruyo AH'ın beline :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu foruma günde bir kez bakan eli yüzü düzgün bir guildde oynayan bir oyuncuyum , fakat ilk defa bugün yazı yazma ihtiyacı duyduğum için üye oldum.Bu topicin sadece 2.5 sayfasını okuyabildim ve gerisine tahammül edemedim , bu yüzden eleştrilerim sadece bu sayfalar için olacak.Bu ve bunun gibi yazılar yazan insanlara iki çift sözüm olacak :

tomkat said:

bu arada malin birine 14k'ya epic parrot sattim

kicimi kaldirmadan essek gibi para kazandim mallarin sayesinde

tomkat said:

lol

300g'a gem alan gerizekalidir, bunun baska bi aciklamasi yok

Kusura bakmayın ama siz kimsiniz de insanların beğenilerini ve değerlerini yargılayarak zeka seviyeleri hakkında fikir belirtebiliyorsunuz çok merak ediyorum. Nasıl bir şımarıklıktır bu ki adamın belki de oyunda en beğendiği şeyin o papağan olabileceğini ve uzun süredir bulamadığı için 14kya satın almış olabileceğini düşünmüyor ve kendinizce mal diye niteliyorsunuz? Ya da nasıl bir zeka anlayışınız var da adamın belki de vakti olmadığını içeride karısı , çocuğu beklediği için hemen itemlerini gemleyip de bulabildiği tek fiyattan satın alıp logout olmak zorunda olabileceğini düşünemiyorsunuz ve gerizekalı diyebiliyorsunuz? Siz kimsiniz yani burda klavye başında atıp tutma hakkını kendinizde görüyorsunuz? Bunları yazıp yazıp 11k achievement puanı olan playerlara bakıp ağzınızın suyunu akıtıyorsunuz. Bu adamların 14k'ya papağan satın adamlar olduğunu anlamıyorsunuz ve kusura bakmayın düşünmeden konuşup yazıyorsunuz. Moderatör arkadaşlar da bu tarz yazılara göz yummasınlar lütfen. Tabi gerçekten bu sitenin okuyanlar için düzgün bir forum olmasını istiyorsanız...
Sosyal ağlarda paylaş

daha gecen gun sattım ya 22g den. gece 2ser golddan koymus adamin biri. small dream shard fiyatı bile 2gden pahalı bizde.

acil paraya ihtiyacım yok nasılsa diye aldım. 2g den daha da ucuza gitmez hiç bi zaman dream shard. yani zarara girmis olmıcam. en fazla geç para kazanıcam ama 22g den satarsam da 11k civarı kar elde ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun vadede kar edecek yatırım düşünüyorsanız direk olarak ORE almanızı tavsiye ederim. Şimdiden ucuz gördükçe atın bankanızda biriksin. Özellikle Trusilever silver ve gold kasması bulması zor olduğu için catalysm geldiğinde sapıkça fiyatlara çıkacak. Kendinize bir min fiyat tutturun onun altında görünce alın atın bankaya nasılsa her zaman anında satılacak itemlar oldugundan zarer etmezsiniz. Citri,ne jade ve aquamarinde aynı şekilde. Bunları ben uydurmuyorum elbette sagdan soldan okuyup size satıyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

ya yok. bizim serverda cidden fiyat kırma isini bilmiyolar. mesela herkes primordal saroniteleri ( yazamadim sanırım dogu, hani su yeni crusader orblar) 650-600g den satarken. 500g ye bırakan var. ve isin ilginc yanı 650g olan adam gene satıyor, bu biliniyor ama gene de 500g ye koyuyor.

suan sanırım piyasada kalmadı dream shard :D hepsi bende hehe. ah de bi benim malım bi de bi kac kisininkiler var. onlarınkini almadım 20g filandı 2g icin riske girilmez die.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde son 10 gündür primordiallerde acaip bi düşme oldu. Genelde 750 min fiyat olarak satılyordu. 750nin altında gördüğüm an sayısına bakmadan alıp 10-20g karla 1-2 saate rahatça satılıyordu sonra bi anda fiyat 475e kadar geriledi. Allahtan baştan bunu farkedip elimdeki 30 tanesini çok az karla veya çok az zararla satabildim kurtuldum. Ama çok ilgniçti yani piyasaya bi anda o kadar miktarda o kadar düşük fiyata primordial dolması resmen 3-4 guild bi anda nakite dönme kararı aldı gibime geldi veya çinliler item boşaltıyor gibime geldi. Şimdi primordial 500-475 arası sabitlenmiş gibi duruyor.
Aynı şekilde titanum powder şu an 120 tane var AHde tanesi 17gdan ve genelde 24ga rahat satılıyor ama oyle bi tırstımki primordialden ancak 30 tane aldım koydum bi kenara hepsini almayı yemedi :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...