Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gold farm

theCio

Öne çıkan mesajlar

Abi eğer paranızı ticaret amaçlı harcayacaksanız biraz AH'a bakın.

Dün ben mesela abyss crystal piyasasını bilmediğimden tanesi 28g'den 200 tane abyss crystal almadım. Bugün 40golda kadar çıkmış abyss crystallerin fiyatı, ama alsaydım da bugün 22 golda düşseydi AH fiyatları, monitöre kafa göz girerdim işte :P
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

O 40 gold sahte bir yükseliş. O itemin fiyatı 28-30 arasında zaten. ben 2 ay önce 17 golddan yüzlerce aldım ama eridi bitti tabi. Şimdi gene ümitle bakınsamda en ucuz 29 dan buluyorum.

Pazar günleri herkes enchant vs. yaptırdığı ya da AH'a enchant doldurduğu için fiyatları oynuyor abyss crystallerin. Bir de haftasonu fiyatlar düştüğü için AH takip eden sürüyle adam oluyor, ucuzları alıyorlar; diğer sefil playerlar da 35g üstünden falan alıp öyle yaptırıyor enchantlarını. Yarın yine millet 100x abyss crystal 2k diye bağırır trade channelda yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW'da şu an en yapılmayacak şey tekelcilik herşeye bir çok farklı kanaldan erişilebiliyor ve 30 40k hiç de yeterli bir para değil.

AH'la oynayarak en iyi para kazanma yöntemi sürekli piyasayı takip edip taban ve tavan fiyatlarını yakalamak, daha sonra ucuza alıp pahalıya satmaya başlamak. Burada da portföy oluşturmak vs. giriyor işin içine tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

1984 senesinden beri esnaflık yapan serbest meslekle ilgilenen babam hep der ki "ticarette para, satarken değil alırken kazanılır". o hesap ne kadar ucuza alırsan o kadar çok kazanırsın. satış fiyatları belli 3-5g değişiyor en ucuz vaktinde. o sebeple alışta iyi takip etmek çok iyi para bırakıyor. sabah 8-12 arası ah den alış olmadıgından acil satış yapanlardan, ah ye de bi an önce benimki satılsın mantıgıyla 10g altına koyanlardan falan denk getirip aldıktan sonra her türlü para kazanılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Alış fiyatın iyi ise satarken çok kar dusunmeyeceksin en kısa surede az karlı da olsa nakite döneceksin yoksa elinde şişer kalır itemlar satmaya kıyamazsın bi zaman sonra :)
Yani elinde 10 tane primordial varsa bunları 1100den satacam diye inat yerine 1050den sat ruhun yorulmasın paran cebinde kalsın misali :P
Veya biriktirdigin 2-3 stack titanium oreu hayalindeki rakama ulaşmadı diye elinde tutarsan serefsiz bi cinli çıkar 34 stack titaniumu senin haylinin yarı fiyatına AHye koyar oyle bakarsın ulan ucuzken alsam gene elimde patlarmı acep diye :P
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zamanında 10 15 stack mi ne abyss crystal elimde kalmıştı öyle, 90 golddu o zaman tanesi, sonra toc 5m gelmiş ben ara vermiştim. Gelince de satayım dedim AH'a bi baktım 20g olmuşlar. Geçen bir kısmını 40g'den satmıştım enchanting yokken, bir kısmını da enchantı kasınca geçen 3-4 günde erittim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...