Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir zamanlar, mirc.

Bone

Öne çıkan mesajlar

Mırc hackler vardı adamın modemini resetlerdik beheyy ne hackerım derdik o zamanlar. renkli yazma scriptleri vs vs ne gunlerdi be.
İnternet daha yoktu milletin PCsine direk baglanırdık ordan resim indirirdik 14400 modemle hehe. Adam yatarken kaoardı pcyi bizde uyku vaktimizin geldigini anlardık hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

o 56 k döneminde arkadaşın biri büyük bir azimle scooter arşivi yapmıştı.. sonrasında bir iki şarkısını dinletti hoşuma gitti scooter sonra "bana cd ye çek" dediğimde ibnece kıvırmalara girip "yok mok" ded.. o dönemlerde napster davalım değildi, morpheus vardı emule vardı.. scooterı öğrendiğimden bi hafta önce mi ne eve kablo net bğlatmıştık ben o gün bir sürü scooter şarkısı indirip cd ye atmış okulda dinlemeye başlamıştım arkadaşa da gidip "abi bu scooter albümlerini dün gece indridim hakkaten çok güzelmişler" demiştim önce inanmadı sonra cd lediğim şarkıları görünce "hepsini dün gece mi indirdin?" dedi "evet" dedim.. adam bildiğin yıkılmıştı o anda
Sosyal ağlarda paylaş

#frp kanalı vardı orda takılırdım ben

garip komutlar vardı böyle yazınca pcyi çökerten falan, ctrl+enterla o komuutu chate yazardık millet deneyip düşerdi falan huah

bazen güzel dm bulunca frp oynardık mirc üzerinden, kimse tam bilmiyodu tabi ne oldugunu mal mal olaylar olurdu

-yerden buldugum kılıcla goblinin kafasını ucuruyorum vs gibi

dm kafayı yerdi hep
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

o 56 k döneminde arkadaşın biri büyük bir azimle scooter arşivi yapmıştı.. sonrasında bir iki şarkısını dinletti hoşuma gitti scooter sonra "bana cd ye çek" dediğimde ibnece kıvırmalara girip "yok mok" ded.. o dönemlerde napster davalım değildi, morpheus vardı emule vardı.. scooterı öğrendiğimden bi hafta önce mi ne eve kablo net bğlatmıştık ben o gün bir sürü scooter şarkısı indirip cd ye atmış okulda dinlemeye başlamıştım arkadaşa da gidip "abi bu scooter albümlerini dün gece indridim hakkaten çok güzelmişler" demiştim önce inanmadı sonra cd lediğim şarkıları görünce "hepsini dün gece mi indirdin?" dedi "evet" dedim.. adam bildiğin yıkılmıştı o anda

yalniz ii olmus hakkatten hipneye
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Mırc hackler vardı adamın modemini resetlerdik beheyy ne hackerım derdik o zamanlar. renkli yazma scriptleri vs vs ne gunlerdi be.
İnternet daha yoktu milletin PCsine direk baglanırdık ordan resim indirirdik 14400 modemle hehe. Adam yatarken kaoardı pcyi bizde uyku vaktimizin geldigini anlardık hehe.

(:
tahribat.com mu öle bi site wardı ordan bişiler bulmuştum karşıdakinin pcye bağlanıyodum cd aç/kapa dosyalarda gez fln :)
spor kanalında Fenerbahçeye ana avrat düz giden bi gs linin masaüstüne FB posteri koymuştum çok büyük bi iş başarmış gibi her önüme gelene anlatıyodum dsaf
Sosyal ağlarda paylaş

abiiii içimi gıdıkladın resmen...

zurna yaa. cuma geceleri kuzenlerde toplanıp, cem yılmaz izledikten sonra, gaz yapıp 146dan bağlanırdık zurnada gece muhabbetlerine akardık. O zamanlar microsoft chat vardı, ordakine girerdik. Küfürleşirdik felan. tey teeeey.

Evet ya format sırasında icq listemi yazdığımı ben de bilirim. Bence en güzel aimlerden birisiydi. Nerde kaldı icq peh.
Sosyal ağlarda paylaş

mirc mi? oo çekilin ben yetkiliyim.

Olayı çözebilmek için linux öğrenmeme ve bilumum ircd kurmama vesile olan programdır.

Sonrasında olay shell şirketi açmaya hotspeed ile ortak çalışmaya kadar ilerlemiş ve dalnete linkimizi atmışızdır. kelaynak zibidisi yüzünden kapatılan zurna yı açtırabilmek için Acidli nicki (Acidli is an IRC Operator - Network Administrator) elemana yakınlaşıp 2 ay boyunca türkçe öğretmeye çalışıp sadece kebap öğretebilmişimdir. Buna rağmen linkten sonra zurna açılmış ve güzel paralar karşılığı satılmıştır (oluyodu bu olaylar napalım). Ben de diablo nickiyle kısa bir süre için IRC Operator olmuştum ama tam emeklilik vakitlerimdi pek haz etmedim.

mIRC in en güzel dönemleri lamerlık dönemlerimdi. Bireysel shell alıp eggdrop bot kurmalar, psyBNC kurmalar, subdomainler ile [email protected] gibi lamer lamer ip ler alırdım. Hatta türkiyede ilk *.biz domaini geldiğinde tüm 4 büyük takımlarını register eden kişi de benim evet, HEPSİ SIRF BU DOMAİNLER vhost olsun diyedir.

O modem resetleme komutunun da çalıştığı dönemleri yakalamışlığım var ( //raw $AUTH %%&$½13#%5 falan tarzında bişeydi.

Pingin ne olduğunu ilk o zaman öğrenmiştik. Hiç bir zaman script kullanmadım, tüm bahamut ircd komutları aklımdadır hala (e ircopluk yaptık kihkih) ircoplar kendi aramızda bi kanala girer ChanServe i konuştururduk. Ya da canımız sıkılınca OperServ i türk kanallara sokardık millet dumur olurdu.

haha aklıma geldi servicesler giderdi bazen, aop u olmayan birine op verirsen chanserv geri almazdı bi kere lamerlık dönemim olmuştu, tüm opları -o yapıp hepsini kickliyodum, kanalı da +mL ye almıştım :D

beh çok karışık oldu ama içimi döktüm.
Sosyal ağlarda paylaş

vay o dönem mircden anlayan kızla evlenilirmiş be abi (bence)

benim o dönem bütün irc manyağı arkadaşlarım da orda burda SEO kasıyolar, ben niye olamadım hiç bi fikrim yok.

mirc diyince gene aklıma geldi, en zevklisi de register edilmiş nick 30 gün içinde ident edilmezse düşüyodu ben takvim almıştım hergün girip adamın nickine info atıyodum ve takvime çarpı koyuyodum o gün için, komedi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...