Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Majesty 2

Sam

Öne çıkan mesajlar

fenris said:

Masticore said:

skeleton king bölümünü benim gibi 80. gün save alıp. King sehrine daldıktan sonra kesip bitiren varmı merak ediyorum :D . Mezarı filandı yıkamadım hiç bilmiyordum zamana karşı oldugunu.
yıkmana gerek yok. açsan yetiyor orayı.

Acmak neye yariyor ozm onu anlayamadim

Birde. P4 makinada oynuyorum oyunu. Q4 de calismadi oyun save alirken bazen 10 saniyede aliyor bazen de 10 dak. Bu oyunun genel bir sorunumu yoksa pc denmi anlayamadim . Tabii ilerleyen gunlerde save aldinmi daha yavas save etmesi normaldir ama el insaf 10 dak.... Suruyor. Oyunu acip load etmek bile 20 sn.
Sosyal ağlarda paylaş

Demon Advisor'nda ağzını burnunu kırdık ama son bölüm oldukça tırsttırtdı beni.

Daha başta yapılı bir kasaba ile 50.000 gold veriyor.

Kesin kazık birşey geliyor... =)

Son bölümde bu kazık nedir? Ölmeyen bir Demon 10. günde fln tepemize mi binecek yoksa?

Taktikler nedir son bölüm için?

Bu arada, evet oyun oldukça kısa. Ekstra bölümler fln bulan oldu mu nette?
Sosyal ağlarda paylaş

Son bölümde şöyle bir derdim var, sağ üstte tapıank kuracağım yerin yanında tam 6 tane elemental spawn yeri var ve etrafı 10-15 elemental ile çevrili. Yani 3. tapınağı bir türlü dikemiyorum.

Demon'u ordan oraya koşturup oyalıyorum iyi güzelde Greater Elementaller 5'er 5'er gelmeye başladı. Can sıkıyorlar çok fena.

Hayır demon'a saldırsam desem, ölmesi çok uzun sürüyoe, bu esnada elementaller her yeri yıkıyor.

O sağ yukardaki yerleri nasıl yok etmeli?

Yıktığım elemental binalarıda geri çıkmaya başladı?
Sosyal ağlarda paylaş

Offff...

3. tapınağıda 30. günde dwarfların büyüsünü kullanarak 2 saniyede diktim.

Tüm summon pointler kayboldu.

Şimdi Demon'u ordan oraya koşturup para toplamaya çalışıyorum atacağım resler için... 20k oldu, herhalde 100k olmasını beklerim. Eh buda son bölüm saatler sürer demek artık =)

Tek problemim Heroların -20 lvl. ve exp. kazandıracak kanalizasyon fareleri dışında birşey kalmadı =)

Bakalım Boss fightta ne olacak. Bir denemede 120k'ya kadar indi, bende de res parası bitti. Dövüşü çok daha uzun olacak ama Demon Advisor kadar kanser etmez umarım...
Sosyal ağlarda paylaş

6 Tapınağıda dikince adam ortalama 15. lvl Herolarla rahat aldım, 3 de Res yaptım sadece, o kadar.

Açıkçası Demon Advisor daha zorlamıştı.

Yanlız oyunda son 4 bölüm fln hiç Wizard kullanamamak sıkıcı. Wizard, Ranger, Rogue son boss'larda ilk bir-iki AoE'de gidiyor, ister +20 lvl olsunlar. Meele DPS abanıp duruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bu oyun da ilki kadar güzelmiş ve aynı zamanda kısaymış. Sanki ilk oyundan daha kolay olmuş gibi ama; gerçi ilkinde de zor görevler expansiondaydı.

Açıkçası ilk oyuna göre gelişmeler bekliyordum mesela hala bazı birimler hiç bir işe yaramıyor. Son bölüm hariç bir çok temple'i hiç yapmasan bile geçebiliyorsun. İsterdim ki x bölümünde belli herolara ağırlık vermek zorunda ol vs.

Öte yandan party özelliği başta çok şık gibi duruyor, oh mage ölmicek falan dedim ama sonra fark ettim ki mageler eskisi kadar kolay ölmüyor zaten. Advanced bölümlerden itibaren hiç grup kurmadım ki gerek de yok. Bir de grup kurucam diye adamların inn'e gitmesini beklemek saçma olmuş, gerçi çabuk gidiyorlar ama ne biliyim daha pratik bir şey olabilir. Mesela sen seçersin grup üyelerini hepsi inn'e gider doğrudan orada grup olurlar filan.

Para kazanmak daha kolay olmuş gibi, eskiden ratmanler marketi yağmalamıyor muydu? Sırf bu yüzden bile kolaylaşmış olabilir para toplamak.

Kabul ediyorum oyun yapısı itibariyle zor olmaya müsait değil; normal rts'lerde unit hareket ettir, saldır, geri çek, heal et falan derken zaten zorlanıyorsun. Zorluk derecesini arttırmak için düşman birimi sayısını arttırmak bile yetiyor. Ama Majesty'nin güzel yanı da böyle şeylerle kastırmaması.

Oyuna derinlik katmak açısından mesela maaş sistemi getirilebilir; her heroya ilk para dışında günlük de bir para veririz, böylece basede durup çuvalla para kazan taktiği biraz nerflenir, herolar level atladıkça maaşları artar vs. ekonomiyi idare etmek zorlaşır. Onun dışında her heronun kullanılması zorunlu olmalı, ne biliyim sadece undead'e karşı bonusu olanlar yerine daha geniş bir yaratık yelpazesi yaparsın, bonusları çeşitlendirirsin. Bir de cüce elf'i sevmez gibi özellikleri daha etkin hale getirebilirler; aynı göreve gitmeyi tercih etmesinler, hatta kavga bile etsinler arada.
Sosyal ağlarda paylaş

patch i beklemeye dayanamadım, bitirdim. temple q leriyle baya kolay oluyor hakkaten son bölüm. zaten o bölüm de olmasa helia ve fervus un adamlarını göremeyecektim :P

party olayı hoş duruyorda; bana da pek pratik gelmedi. genelde party kurmadım, eksikliğini de çekmedim.

palalara hayran kaldım...

maaş sistemi majesty e ters. git kendi paranı kendin kazan diyoruz herolara. hem maaş lı adam olduktan sonra rts gibi emrinde olsun ister insan. madem para vercez aylak aylak dolaşmasın. hem frp hero ları ve party si anlayışına da ters.
Sosyal ağlarda paylaş

single scenario'da baktım da, baya bişeyin fiyatı değişmiş.

- rogue ların stun upgrade i 1000g

-stone incarnation büyüsü upgrade den sonra researchleniyor ve fiyatı 2000g

-dwarf ların magic resist upgrade i 750g olmuş.

bunlar gözüme çarpanlar. fileplanet ta patch in readme sine tıklayınca pek bişey yazmıyordu. ekonomi kolay oldu diyenleri ciddiye almışlar :P

teknik aksaklıklar (save süreleri filan) düzelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...