Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm class detayları açıklanıyor

blazkowicz

Öne çıkan mesajlar

Gangren said:

Maredin said:

Gangren said:

Yanlış yazmışlar sanırım.

Offensive olabilir o.

Offensive yaptığımızda da sanki şuan ki ile aynı gibi? :S

Offensive, Purge işte, yok diye hatırlıyorum paladinde?

said:
"Cleanse is being rebalanced to work with the new dispel system. It will dispel defensive offensive magic (debuffs on friendly targets), diseases, and poisons."

Debuffs on friendly targets diye parantez içi olmasa bende purge anlamı çıkarabilirdim ama parantez içi biraz işi bozuyor.

Hani offensive değil defensive diye düşününce de friendly target'ın üzerinde ki defensive debuff ne ola ki diye düşünmeden edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya nerede okumuştum hatırlamıyorum da, şey yazıyordu sanki, Cleanse ve benzeri skillerin sildiği debufflar talentla gelecek artık. Hani şey demeye çalışmış olabilirler, bütün talentlarını verdiğinde en nihayetinde bugünkü Cleanse'e ulaşacaksınız gene =)

Ayrıca adamlar Critical Healing Effect için de "DAHA ÇOK HEALLAYACAKSINIZ" yazmışlar yani. Cleanse çok garip gelmedi ondan =)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

İlla yorum yapman gerekmiyor.

10 kişinin fikir birliği yaptığı bir konuya karşın, "Siz bilmiyorsunuz, ben hunter oynuyorum" mantığıyla tek başına hareket ediyorsan ve aldığın tepkiyi garip karşılıyorsan, hafiften sorun var demektir, öyle değil mi?

diyorum ki, biliyorsanız somutlaştırın söyleyin.. bende bileyim somutlaştırma çalışmaları "bııraahhh allaaaseeennn yaaa" gibi cevaplar oluyor...

onun dışında 10 kişinin ortak fikri bana uymuyorsa, bunu da rahat rahat somut şekilde anlatabiliyorsam ve karşılığında söylenecek bişey yoksa, evet bi sorun vardır ama o sorun bende değildir..

ha şu tek başıma vermiş olduğum mücadeleyi hunter forumlarına gidip olm bakın adamlar 10 kişi oldular geldiler yine pek etmedim diye gösterip omuzlara alınmak istemiyor da değilim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik forumlarında şöyle bir durum var; genelde yazanların çoğu oyunu bilen, öyle veya böyle raid/arena ortamında bulunmuş insanlar.
Karşılarındaki kişilerde de benzer bir durum olduğunu varsaydıkları için, tartışırlarken genelde somut veri kullanmıyorlar.

Bu bir kenara, kabul etmen gerek ki, sınıfını olduğundan farklı anlatmaya çalışmışsın (ya da yazarken kafan iyiydi :p)
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:

Abicim sen hala öğrenememişsin. Bu forumda bu tarz bi olaya giriceksen, forum içinde 5-10 tane kankan olucak. Onlar sana destek vericek falan...

Yazık bi saattir dil döküyosun...

buna tamemen katılıyorum... alakasız şekilde kuru kuruya destek veriyorlar.. pek sallamıyorum o yancıları..

Gangren said:

Paticik forumlarında şöyle bir durum var; genelde yazanların çoğu oyunu bilen, öyle veya böyle raid/arena ortamında bulunmuş insanlar.
Karşılarındaki kişilerde de benzer bir durum olduğunu varsaydıkları için, tartışırlarken genelde somut veri kullanmıyorlar.

Bu bir kenara, kabul etmen gerek ki, sınıfını olduğundan farklı anlatmaya çalışmışsın (ya da yazarken kafan iyiydi :p)

üstadım, neyi farklı anlattığımı söylersen daha bi hoş olacak..

bak her cümlenizde bişey söylerken bi tane destek verin

diyorsunuz ki "classını farklı anlatıyorsun" tamam söyle nedir neyi yanlış anlatmışım... eminim farklı bi itham daha gelecek...

somut bişey yoksa konuşmayalım bunu da "hepimiz neden bahsettiğimizi biliyoruz" diye yalpalamayalım.. yok bir gerekçeniz bunu yapmak için.. neden yapıyorsunuz ? neden tabu oldu bu sizde üstadım ?

ben kimseye kötü oyuncu demem herkez kendine göre iyidir, forumdan bakıp noob diyecek kadar dana kaçmadı bi tarafıma... ama kaçanlar var aramızda..
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

MD ile aggro transfer ediyoruz demişsin bir yerde, hatta yanlış hatırlamıyorsam "Biz pro hunterlar MD ile threat transfer ediyoruz" gibi bir şey demişsin. Dehşete düştüm bildiğin, MD kullanımı ile Proluğu aynı cümle içerisinde kullandığın için. "Şu tuşa basıyorum şimdiii ve evet, oldu artık proyum".

Yazmışlar işte?
Sosyal ağlarda paylaş

Coder said:

facebook a bakarken 25k yaparsın filan diyor buna mı üzülecem ?

Hiç lanatiel 25 yapmadınmı nedir anlamadım ki abarttığın durum 25k dps demek o fightta normalde 12k felan dps demek nedirki şaşırdığın durum 1300-1400 ARPli bi MM hunter için düşük bile bi dps 10% buff u göz önünde bulundurursak.
Aggro? en baştan yüklensen bile yüklenirken MD ye basmakmı zor çok affersin kıç kadar mana istiyor 30 saniye cooldowunu var 4 sny md süresince aggro üretmediğin gibi yapmış olacağın aggroyuda kanta veriyorsun genemi yemedi bas bi fd zaten yakalayamazsin ortamda bi fd t&t vb varsa..
Petkontrolü?arada bir mend/res/petpassive yapmayı alhaden bi yetenek/dikkat gerektiriyor gibi empoze etmeye çalışmışsın
Survival Rotasyanu? Survival Ulduarda kaldı yahu konuyla alakası nedir?
Ki tartıştığınız konu PVP iken sen yanlış olduğun halde gayet normal 30 IQ ile rahatlıkla execute edilebilecek şeyleri "uu çok zor o ye" modunda inatla empoze etmeye çalışırken nereden nerelere taşımışsın.
Destekleyene hocam desteklemeyene siz nubsunuz hantır bilmiyorsunuz l2p vb atıflarda bulunup tepki görüncede hede hüdü lan bunlar moduna giriyorsun.

Uyarıyorum üslubunuza dikkat edin acemisi dahi olsa aşağı yukarı herkez hunter classı hakkında iki yorum yapabilecek düzeyde bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.

"Forum kuralları" said:

Ancak, "Ben pr0'yum, siz bi bok bilmiyorsunuz" tavrında ve uslubunu kullanan kimseye müsama gösterilmeyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hayatımda hunter classını dahi açmadım karakter olarak bırak oynamayı ama;
The Survival Hunter in 3.3
3.0 Shot Priority

SV hunters use a shot priority, not a rotation. This means that you don't use your shots in a consistent order, but rather you always use the highest priority shot that is currently available (or in the case of serpent sting about to expire).

Below is the recommended priority:

1. Kill Shot
2. Explosive Shot
3. Black Arrow
4. Serpent Sting
5. Aimed/Multi-Shot
6. Steady Shot

4.9 Ranged Weapon DPS

Explosive shot does not scale with weapon dps, which means that although SV does value the dps on a weapon, it doesn't play as large a factor in your damage as it will with an MM spec. When comparing ranged weapons with different damage be sure to consult a spreadsheet as the stats on the item may sometimes outweigh the damage gap. Weapon speed is generally not significant.

Kaynak: http://elitistjerks.com/f74/t90607-survival_hunter_3_3_a/

Yazan kişi: http://www.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Stormrage&n=Zeherah

edit: Should I Spec Survival?

Survival is recommended as the best starter spec for raiding. It will dominate other hunter specs at lower gear levels and remains competitive with Marksmanship specs until very high gear levels (and should outdamage BM at all gear levels if played properly). It is a strong spec for fights with target switching and a lot of movement.
Sosyal ağlarda paylaş

ret en rahat kitelanan melee spec olur su cleanse degisikligi ile

hand of freedom ile snare den cikabilmek disinda baska hicbir distance closer i yok, ekstra kosu hizi ile judgement of justice combosuda hic ama hic mantikli degil, gap closer degil cunki

warriorlarin spamstring ustune kac tane gap closer i var, rogue desen talelilari gectim en rahat mesafe kapiyan classlardan biri pasif poisonlar sagolsun, DK desen get over here ile chains of ice, ench shamanda guzel snare var gene, totem var ghost wolf var, feral drood desen feral charge i root u filan les

paladinde snare yok, anca judgement ile karsidnaki adami %100 hiza dusurebiliyorsun
root filan hak getire, kacana ya yakinindayken stun cakican yada ayvayi yiycen

ret in burst u dusurek diye ekledikleri kendin kotnro ledemedigin dotlar sagolsun repentence da bir halta yaramiyor, su blind atan skillede yuksek CD koyucaklarmis

simdiye kadar bahane hep "paladin kendine cleanse atiyor, HoF atiyor" idi, cleanse in mana costu artinca hap kadar ret mana pool ile cleanse sallanamiycagi gibi magic dispelide kaldiriyorlar bide

en rahat kitelanan melee speclerden biri zaten, birde ustune bu degisiklikler ve BG bazli PvP ile ret yalan olur, GC efendi zaten ret oyun seklinden anlamiyor

vanilladan beri bas bas bagiriyoruz, auto swingli psy damage ile mana bar beraber IS-LE-MI-YOR, cok hantal oluyor

hunter ench shaman ve paladin bunun cilesini uzun sure cekti, gear budget dolayisi ile ufak mana pool olmasi ve drainler ile kitlenme temel problemdi

hunter vanilladan beri gene focus kullanmali dedik, anca jetonlari dustu 3. expansionda, ret ile ench in cilesi suruyor ama, iki specde heallayabildigi icin drain immunity gibi bisey getirip cozemiyorlarda sorunu

gelelim holye

"holynin aoe heali olmiyan tek healer olmasi hosumuza gidiyor" ile "holynin en iyi tank healeri olmasi hosumuza gitmiyor" u birlestirin, yeni gelen degisikliklerle kombine edin sonucu gorun

healing hands healing stream totem ayarinda birsey, CD ve su anki encoutner dizaynlarinda paladinin etrafta dolasan bir healer olmasini gerektiriyor, bunun yaninda paladin mobilitesi en dusuk healer, holy shock veya proc haric kosarken hicbir halta yaramiyor

beacon un degismesi + mana degisiklikleri + paladin gearinda spirit i kombine edin ve kagit ustunde expansionin en gimp healerina merhaba diyin

belki betada briseyler degisir tabi ama GC efendinin aciklamalari cercevesinde ortadaki tablo bu

paladin oynamak istiyenler betayi iyi takip etsin ve cok cok iyi dusunsun
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Spidee said:

MD ile aggro transfer ediyoruz demişsin bir yerde, hatta yanlış hatırlamıyorsam "Biz pro hunterlar MD ile threat transfer ediyoruz" gibi bir şey demişsin. Dehşete düştüm bildiğin, MD kullanımı ile Proluğu aynı cümle içerisinde kullandığın için. "Şu tuşa basıyorum şimdiii ve evet, oldu artık proyum".

Yazmışlar işte?

bunu ben mi yazıyorum ?? beni başkasının yazdığıyla mı itham ediyorsunuz ?

Regalya said:

Coder said:

facebook a bakarken 25k yaparsın filan diyor buna mı üzülecem ?

Hiç lanatiel 25 yapmadınmı nedir anlamadım ki abarttığın durum 25k dps demek o fightta normalde 12k felan dps demek nedirki şaşırdığın durum 1300-1400 ARPli bi MM hunter için düşük bile bi dps 10% buff u göz önünde bulundurursak.
Aggro? en baştan yüklensen bile yüklenirken MD ye basmakmı zor çok affersin kıç kadar mana istiyor 30 saniye cooldowunu var 4 sny md süresince aggro üretmediğin gibi yapmış olacağın aggroyuda kanta veriyorsun genemi yemedi bas bi fd zaten yakalayamazsin ortamda bi fd t&t vb varsa..
Petkontrolü?arada bir mend/res/petpassive yapmayı alhaden bi yetenek/dikkat gerektiriyor gibi empoze etmeye çalışmışsın
Survival Rotasyanu? Survival Ulduarda kaldı yahu konuyla alakası nedir?
Ki tartıştığınız konu PVP iken sen yanlış olduğun halde gayet normal 30 IQ ile rahatlıkla execute edilebilecek şeyleri "uu çok zor o ye" modunda inatla empoze etmeye çalışırken nereden nerelere taşımışsın.
Destekleyene hocam desteklemeyene siz nubsunuz hantır bilmiyorsunuz l2p vb atıflarda bulunup tepki görüncede hede hüdü lan bunlar moduna giriyorsun.

Uyarıyorum üslubunuza dikkat edin acemisi dahi olsa aşağı yukarı herkez hunter classı hakkında iki yorum yapabilecek düzeyde bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum.

"Forum kuralları" said:

Ancak, "Ben pr0'yum, siz bi bok bilmiyorsunuz" tavrında ve uslubunu kullanan kimseye müsama gösterilmeyecektir.

1. autoshota bağlanmış facede bakarak 25k dps i haklı çıkartma çabası inanılması güç bi durum
2. hiçbirşeye uuu çok zor demiyorum, demedim sadece dediğim şudur ki bizimde kendimize göre yaptığımız şeyler var attack verip kahve içmiyoruz.
3. o gösterdiğiniz forum kurallarını bi zahmet arkadaşlar üstüne alsın bir tek mesajım yoktur ben proyum vs.. diyen.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

...mırmırmırmırmır...

Viktor başka bişey rolllasana. Spidee de paladini bırakırsa kataklizörde tek paladin yine ben olurum MUHAHAHAHA

Ayrıca bence o kadar kötülediğin değişikliklerin çok ciddi bi etkisi olmayacak, olanları da betada düzeltecekler. Cpt. Obvious dudulludan bildirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...