Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

tengri ile atların atcılığın ne alakası var çok oryantalist buldum :)

ama dediği gibi sen ayarla, alakalı bonuslar var, clear sky god falan diye bir şey vardı

alakası sadece google'dan çek ettim (ne oldugu konusunda hiçbir fikrim yoktu) Göktürk,Hun,Moğollar zamanına ait tek tanrılı inanış falan filan yazıyordu...

Bunlar at sırtı savaşan devletler.Bende örnek vermek için salladım onu ama işte benim değil, oyunun o havayı katması lazım (bu benim düşüncem)

ve Ülkeler arası dostuk,düşmanlık din ilişkileri cok cok kritik bir konu gerçekçilik açısından.5'te bu yok mlsf,screwy'nin dedigi gibi. Birşeyler eksik abi hissetmiyorsun ama ben umutluyum bir sonraki exp.'dan veya Playerlar birşeyler cıkarıcak Sonuçta Mankind 2 büyük exp.'ın ardından oyuncular tarafından yapıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

coğrafya dersine özen göstermeyenleri bir bir görüyoruz!
Xenocide said:

civ noobu olarak, din yaymanın tam olarak etkisini anlamış değilim. bi bonus vardı her şu kadar inanana şu kadar şundan diye ama onun harici bi işlev göremedim. bi de city-state'ler "ME WANTZ İZLAM" diyor, influence kazanıyoruz. başka bi olayı var mı?

founder'a şehir başına verilen ilave bir bonus var, kurucu açısından yaymak çok faydalı olabiliyor o nedenle.
Sosyal ağlarda paylaş

combat kısmı da tartışılır aslında ama combat deyince zaten civ'e gelene kadar tonla tbs var dengesi çok daha iyi. multi'si de kim önce basarsa kazanır veya fakirin simcity'si şeklinde geçiyor.

ben gene continents oynuyorum oynarsam, adayla gemiyle uğraşmak hayattan bezdiriyor. denizler de safi israf hex. 2 food 2 gold ile çarklar dönmüyor. nehir üzerine içkarada kurulan şehir diğer bütün seçeneklerden 10 kat iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

bre gaffur ozaman niye aldırdınız bana oynu :(

zaten "desertte başladım gıy gıy" nidaları standart oldu. ayrıca nasıl bir beyinsizliktir start bias kaldırmamak :D çölde bşalayıpta kazanan kaç kişi var allah aşkına?

neyse alma hacı bu oynu
bak tryst var indirimde 4 pack e girelim.
edik: baktım reviewlara trystte patlamış boşverdim.
gel bang bang oynaylaım
Sosyal ağlarda paylaş

start bias cok onemli. boudicca gelip forestta baslamazsan, carthage ile kıyıda olmazsan, dutch ile marsh ve flood plain olmazsa etrafında baskentini kurma daha iyi. Ya da Cengiz aldın at yok 30x30etrafındaki tilelarda.

Irkların özelleşebilmesi icin start bias lazım. ve oyuna bastan sona sadece puan olarak degil ırk ın guclu oldugu zamanlara gore bakmak lazım. Bu arada colde baslayıp da river yanı olmayan ben gormedim nerdeyse. colde river-hill imis gibi de tiledır. Eger hem coldeyseniz hem de river yanı degilseniz bi restart lazım ona bisey diyemem. Ama colde olup da once hanging gardens sonra petra rushlamıyorsan oyununda bi hata vardır.

Ayrıca deniz tilelarını cartage alıp gormeyenler var belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...