Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Flag_of_Cross_of_Burgundy.svg/750px-Flag_of_Cross_of_Burgundy.svg.png

Yenilmez Armada istemiyorsunuz tabii bu sefer pangea olsun falan filan.

Şaka bi yana pangea olmasın bence abi hani continents de olmasın istemiyorsanız ama pangea da bilmiyorum çok zevkli olur mu direk herkes aynı karada falan exploration olayı minimum.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam ben bi dışarı çıkıcam yalan olabiliriz gibimtrak. Gerçi 9-10dan sonra başlayıp 2-3 saat oynayıp bırakabiliriz de, benim de iş var yarın.

Dün deneme için bi iki sava almıştım şimdi baktım çalışıyor. Böyle maraton şeklinde diil de uygun olduğumuz akşamları birer ikişer saat de oynayabiliriz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci oyunu biraz daha dengeli kurdu, sorun bende degilmis onu anladim fsdjkfjsd.

ya starting bias'i kaldiriz, resource'u strategic balance yapariz, bi' de world age'i 3milyon yil yapariz, land'den yana pek sikinti olmaz o zaman. zaten ufak alanda olmak daha iyi bence. savunma acisindan.

map earth olsa en default'u, iyi olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çıkıyorum birazdan, dönünce banyo falan yapsam hafta içine kalır bizim oyun.

Yalnız kaedeyle bi random atalım dedik bi ton ai la falan, ikimiz uzak çıkıp ai a da ben dalınca adam baya bi sıkıldı ahah. Bi kişi combata girip diğerleri girmeyince turnler baya uzuyor karşı taraf için zor.

2v2 atarsak sanırım böyle sıkıntılar olmaz, ama ai ile kapışıp sömürmeye kasınca bitirmek zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Combat gibi haritayı belli bi yere focuslayan olaylar hariç aynı anda yapabiliyosun o turndeki işlerini. Ama turn'ün ilerleyebilmesi için herkesin end turn demesi lazım.

Combat'ın kamerayı kitlemesi olayını da oyunu ilk kurarken ayarlardan kapatabliyosun ama oyunun ilerleyen dönemlerinde harita açılınca takibi zorlaşabiliyo combatların o zaman da.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an olmaz ama cuma öğleneden sonra veya haftasonu gibi civ'e damlayabilirim bende.

fizban said:

bende goty değil, normal versiyon var. hangi dlc'leri almamı tavsiye edersiniz ?

DLC'den ziyade gods&kings expansion'ı al. Dünyanı değiştirmese bile renklendiriyor oyunu. Onun dışında dlc'ler genelde yeni civ ekliyor. Sempatim olanları almıştım ben. Sonra tüm dlcler 5 dolara gibi kampanyalar olunca tamamlıyorsun seriyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...