Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pluton

Öne çıkan mesajlar

abi bu kadar her alanda en çılgın şeyleri yapıcaz vaatleri bilmiyorum ama biraz patlıyor gibi sanki sonradan biraz hazımlı yavaş gitseler.. ıncığın cıncığının wow dedirtecek olayını zamanla ekleseler ? Mesela bakın forumlarında şöyle bir post var öncelikli sorunlar var diyorlar ne diyorsunuz ?

I think the new economy is a good idea but what it makes pretty frustrating is the huge lag again. My Bowyer: -Started in Vadda (2 minutes for dragging my skills into the hotbar and equipping the axe) - Killed a pig (waited for 2 minutes until the loot appeared) -Tried to loot (5 minutes until I found a fix for the lootbug + looting the corpse) - Tried to sell my stuff (1 minute needed for the vendor to pop up) - Sold loot for 400 cuprum coins or so - Tried to bank the money (not possible) - Logged out New approach: Tamer: - Started in Vadda - ran to the wisents - killed a few - went to Bakti - Sold stuff for 45 silver coins - Could actually bank my money because no other player was in town - Realized that the book vendors in Bakti are gone(Every NPC popped up except those) - Logged out I can understand that it should take more time to develop your character but it's soooo frustrating with the bugs/lags right now. I don't even know if I should invest time now because I'm pretty sure on monday comes another wipe.

Sosyal ağlarda paylaş

abi öle zaten başından beri diorum ya oyunun sistemi falan kağıt üzerinde çok güzel, aslında pratikte de var yok değil çoğu şey var, craftingdir housingdir tamingdir, hani eklenmedi eklenecek demioruz var direk

fakat oyunda buglar lag vs var. Beta bu abi işte gireceksin bug mı var report edicen bulacaklar. Yani oyuna girelim guild kuralım bearber maceralar yaşalayım zamanı değil bu zaman. Çnükü dier yüksek bütçeli oyunların betaları bu dediim gibi oluo evet. Warhammerda falna cillop gibi oynuodum ben closed betada da open betada da küçük buglar olsa da gayet girip normal oyun gibi oynuodum. Bu öle deil 20 kişi yapio buo yunu adamlar oyunu yapio yani hala. Sürekli dramatik değişiklikler oluo eklentiler gelio. O yüzden lagidir bugıdır bol. Yani şu an ben şöle UO gibi şeyler yaşiim giriim oyniim diosanız öle şeyler olmayaiblir. Ama keyif alan var, böle lagi bugı sallamayıp taming kasan , Yok işte ev kurmaya çalışan crafitnig araştıran. Etrafı gezen çok adam var. Ama sabırlı insanlar , sabırlı değilseniz şimdilik bekleyin

Ben mesela çok takip ediorum ama fazla girmiorum. Genelde oyuna girip ağaç kesip maden kazıp bi kaç vendora bakıp bişeyler satıp çıkoırum. Daha ne taming denedim ne çok gezdim ne bişey. Bu character wipeında da taming denicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

oyunu içi chat derken

normal Say var işte etrafındakilerle konuşuosun UO gibi

bi de guild Chat varmış galiba emin deilim

ama öle Trade channel, general channel zone bilmemne , veya whisper gibi olaylar yok

gidiosun delikanlı gibi yanına ne diosan öle diosun. O yüzden oyuna girince bulman lazım arkadşaını bi yered buluşup öle whisper atiim falna yok die biliorumç

Whisper olayı için posta güvercini tarzı bi sistem ekleyecekler galiba, forumlarda okumuştum öyle birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ya ordaki olay şu parayı istediğin gibi alabiliosun atiorum

sen itemları koydun oraya satacak altta sana dio ki 44S

sen atiorum 4 gold + 4silver veya 3 gold 14 silver falana alabiliosun han isitediğin şekilde aliosun o parayı.

para birimleri falan olsa belki bu ilerde değişik şeylere neden olabilri aslında ama böle döviz modu 1 bilmemen altı 1.5 atiorum fabernum altınına denk gelio gibisişnden de yok öle bişey şu an.

Şu olay aslında saçma gibi gözükse de baştan, sonra bazı konularda çok işe yaradığını anlayabiliyoruz. Mesela vendordan birşey alıcaz, paramız yok ama atıyorum wood'umuz var. vendoru açtık, itemı seçtik, dediki 100 silver. 100 silver'ım yok ama 50 Firmwood'um var. 100 silver yerine 100 silver değerinde olan 50 adet firmwood'u koyuyorum ve alışveriş yine gerçekleşiyor. Tabi oyuna ilk başladığınızda bunu bilemeyeceğiniz için sinir bozucu bikaç kayıp yaşayabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvanı tameledim. Şimdi nasıl emir vericem
Komutlarda kullanılan ME yani "ben" deyimi yerine herhangi bir target(hedef) belirtebilirsiniz. Örn: follow Takashi dediğinizde takashi isimli kişiyi takip eder.
follow me - sizi takip eder
protect me - sizi korur
stay - oldugu yerde kalır
attack me - size saldırır
transfer target - petinizin sahipliğini başka birine aktarırsınız
abandon - sahiplikten çıkar yani artık sahibi olmazsınız
loyalty - hayvanın size sadakatini gösterir. Şuan pek bi aktif etkisi yok.
feed - hayvanı besler, şuan için yanınızda yiyecek olmasına gerek yok.
defensive - eğer hayvana biri saldırırsa kendini korur
passive - hiç bi hareket yapmadan bekler saldırsalar bile =)
rename "Yenisim" - Hayvana yeni isim verir.

Hayvanı tameledim ama yukardaki komutları yazdıgımda hiçbişey olmuyor?
Evet çünkü "Animal Control" skillinizin olması gerekli yoksa hayvana söz geçiremezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...