Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pluton

Öne çıkan mesajlar

pluton, son yazdığın şeyi ilk mesaja eklersen daha pratik olur.

bu arada 3.5 gblık patchlerin %20si indi.

he bide son bişi.
oyunun hikayesi veya karakter görevleri, seçenekleri vs şeyleri official siteden bulup ingilizce bilen biri çevirip foruma koysa daha iyi olmaz mı?
ya da var mı sitede öyle bi yazı?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda skiller primary / secondary olarak ayrılmış durumda. Primary skill cap i 1000, secondary cap'i yok. Statlarla da başlangıçta seçmiş olduğun race'e göre her statın farklı cap i oluyor, ve toplam o statlarda harcayabileceğin bir stat pool oluyor gerisi sana kalmış. Map olayında da, cartography eklenecek ilerde mapleri playerlar yapacak.

edit: ve oyunda level olayı yok.
statlar da ultimadaki gibi bağlı olduğu skilli kullandıkca artıyor, mesela mining ile strength, constitution artıyor vs.
Sosyal ağlarda paylaş

etrafına bakın yerle gök arası beyaz bi ışık var.o ışıkların olduğu yerlerde priestler var.yalnız yaklaştıkça belirsizleşiyo.o yüzden tam doğrultusunda git.targetleyip r ye basarsan geri döndürüyolar seni.

ya da profilde beta suicide var, seni 1dk sonra prieste ışınlıyor ama yüzde 10 stat düşürüyor
Sosyal ağlarda paylaş

uyariorum gençler oyun çok güzel olacak
ama bunlar ne kadar konuşunca vs çok güzel gelse de

oyuna böle girince boşlukta hissetme durumu yaşayıp beğenmeyebilirsiniz haberiniz olsun.

böle oyuna girince böle insanların ticaret yaptığı böle hemen elime balta kapiim craft yapiim ticarete girişiim vs die bişey beklemeyin. ha işi kapmış adamlar oynuo ama yeni bşalayanlar için bi süre zaten oyunu kavramakla geçio nasıl giderim etrafla nasıl etkileişm haline geçerim silahımı nasıl çekerim vs modda geçio sonra bakiosun etrafa böle moblar bilmemnler buglı olabilio. Bi ayaklarına falna bakiosun bi suya giriosun havada uçuomuş gibi yüzüsoun falan. PC'in kasio bi an bişeyler gözüne bakio grafiklerde vs. Veya şehire giriosun bir süür vendor var etrafta koşan adamlar var bakiosun vendorlara bişeyler satiolar saçma sapan bunlar ne diip geçiosun.

Hani oyun ilk başladığında çok ortada bırakio seni. O yüzden ona göre hazırlıklı olun bunlar tahminen oyunu iice otursun beginnerlar için biraz daha kolaylık sağlıcaklardır vs de şu an vahşi dünya yani.

Böle starter kılıçla başliim en yakın yerdeki npcleri kesip skill kasiim moduda yok. Etrafta ceylanlar falna koşturuo öle . Hani ben daha yaratık görmedim hiç xP
Sosyal ağlarda paylaş

@Giovanni

Şehir kurma şuan yok ama olacağına dair forumda okumuştum. Ya okadar çok şey vaat ediyolar ki inanamazsınız. Örneğin narsorun bi mesajı vardı ilk zamanlar şimdi bulamadımda kısaca özetliyim;

narsor nehir kıyısında oturuyormuş sırtında kılıcı asılı olarak. Biyerden ok gelmiş ve 25 canı gitmiş. Normalde 45 canı gitmesi gerekiyormuş. Olayı sonradan öğrenmiş meğerse arkasındaki kılıca isabet etmiş ok onun için az canı gitmiş.

Mesela bu mükemmel bir olay bence
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
Böle starter kılıçla başliim en yakın yerdeki npcleri kesip skill kasiim moduda yok.

diyene bak..

Mortis said:
ceylanlar bişey yapmio ya ben ilk girdiimde direk aldım elime baltayı daldım ceylana kestim benim de canım bitti baya ama ölmedim , öle kaptım leatherını kemiğini vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi o olay doğru, mesela elinde kalkan varken de aynı şekilde. Kalkan elinde olmadığı zaman sırtına takıyor karakter oku ona nişan alınca yine parry ettiğindeki ses çıkıyor ve canı çok az gidiyor. Bunu denemiştim bizzat :)

ve beni etkileyen bir diğer olay, kafanızdaki miğfere göre first person görüntü değişiyor, mesela plate mail miğfer giyildiğinde sadece gözler göründüğü için, ekrandaki diğer alanlar hafif kararıyor vs süper düşünülmüş bir ayrıntı :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu içi chat derken

normal Say var işte etrafındakilerle konuşuosun UO gibi

bi de guild Chat varmış galiba emin deilim

ama öle Trade channel, general channel zone bilmemne , veya whisper gibi olaylar yok

gidiosun delikanlı gibi yanına ne diosan öle diosun. O yüzden oyuna girince bulman lazım arkadşaını bi yered buluşup öle whisper atiim falna yok die biliorumç
Sosyal ağlarda paylaş

Spyro said:

Mortis said:
Böle starter kılıçla başliim en yakın yerdeki npcleri kesip skill kasiim moduda yok.

diyene bak..

Mortis said:
ceylanlar bişey yapmio ya ben ilk girdiimde direk aldım elime baltayı daldım ceylana kestim benim de canım bitti baya ama ölmedim , öle kaptım leatherını kemiğini vs.

abi o öle etrafta geyik var bakalım n eo lacak die kesiosun

şey diel yani tamma kılıç kalkanımı aldım brit mezara gidip sword kasiim falan die gelişmio olay. Gir anlarsın xP
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...