Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karikatürleri anlayamama

Brigand

Öne çıkan mesajlar

varlok said:

abi cidden bunu tartışmanın bi anlamı yok. sense of humor tamamen. isteyen güler isteyen gülmez. eğer gülmüyorsanız da buna niye gülüyorsunuz diye sormayın.

sense of town people mı

yoksa

sense of humor mu

yeterince sense of humorum vardır gülerim espiri yaparım, mükemmel espiri yapan birisiyim diyemeyecem ama yeri gelince insanları da güldürürüm.

zaten ondan garip geliyor. asık suratlı yılda 2 kez gülen birisi olsam tamam diyecem
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

nileppezdel said:

Fanusta büyümüş bir elitseniz, siz de bu karikatürlere gülemeyebilirsiniz.

ohahah cam özel villamızda hizmetçilerimiz ile büyüdüm ben.

öğretmen çocuğuyum lan

varlok said:

Brigand said:

varlok said:

bu karikatürlerden hiçbirşey anlamamak için küçükken hiç sokakta top oynamamış, bahçelerden erik çalmamış, torpil çatapat kızkaçıranlara oynamamış, atari salonuna gitmemiş vs. vs. olmak gerekiyor. bunları yaşamamış olanlara komik gelmemesi normal herhalde. çocukluğunu veya gençliğini 90lı yıllarda geçirmiş olanlara hitap etmekte genelde.

çocukluğumu gençliğimi 90larda geçirdim de

karikatürler sırf bunlar üzerineyse anlamamam hiçbirşey kaybettirmiyormuş bana.

ha top oynadım, erik çalamadım malum şehirde pek yok erik çalacak ağaç, torpil falan filan da var ama çok değil, ateri salonuna nadiren gittim vs...

sorun çözüldü o zaman =) yanlış anlama ama küçümseme amacı degil benimkisi. cidden onları yaşamak gerekiyor.

6 yaşıma kadar köy/kasaba gibi yerdeydim de, bu karikatürler sırf şehir merkezi dışında yaşayan insanlara mı hitap ediyor bu mudur

Aga ben fanusta büyüdüm kendimden örnek verdim. 90larda o aktiviteleri başarıyla tamamlamışsan ve gülemiyorsan garip. Ben 3 yaşımdan beri bilgisayar oynarım. Dışarda top oynardım ama site bahçesinde. Toplasan hayatmda 50 kere otobüse binmemişimdir. Çatapat falan gibi şelerden de koşarak kaçardım. Öyle iğrenç bir yaratığım işte. Bu yüzdenbu adama gülemiyorum. Ama aşayanlar gayet de güler, adam hakkaten iyi detay yakalıyor
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

Brigand said:

razzRaziel said:

işte o yüzden yumulacaksın topkeke

?

abi şimdi sen şurda şöyle demişsin ya.
http://i45.tinypic.com/20ijnz4.jpg
bende arkasından onu demişim ya.

hah.

seninkinin arkdasına espri konuşlandırdım yani. olay şu:

http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v289/217/110/524330641/n524330641_716633_5488.jpg

bu karikatür gayet açık?

anlaşılır bu bak ama gülmedim.

ilginç, hoş, ama komik gelmedi

tabi senin yaptığın espiri de güzelmiş "yumulalım topkeke" gibi de bu karikatürü bilmeyen anlayamaz, anlayamadığım gibi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

varlok said:

abi cidden bunu tartışmanın bi anlamı yok. sense of humor tamamen. isteyen güler isteyen gülmez. eğer gülmüyorsanız da buna niye gülüyorsunuz diye sormayın.

sense of town people mı

yoksa

sense of humor mu

yeterince sense of humorum vardır gülerim espiri yaparım, mükemmel espiri yapan birisiyim diyemeyecem ama yeri gelince insanları da güldürürüm.

zaten ondan garip geliyor. asık suratlı yılda 2 kez gülen birisi olsam tamam diyecem

zaten sense of humor espri yapıp yapabilme olayı degil, hangi esprilere gülüp hangilerine gülmedigin olayıdır.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

varlok said:

Brigand said:

varlok said:

sense of town people mı

yoksa

sense of humor mu

zaten sense of humor espri yapıp yapabilme olayı degil, hangi esprilere gülüp hangilerine gülmedigin olayıdır.

saygılar.

espiriye gülme yeteğin varsa yaparsın da arkadaş

yapıyorum da gülüyorum da
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şöyle bişi var,

umut sarıkaya pati tarzı populasyonlarda marka olmuş bişey artık. bir yerden sonra adamın her çizdiği çok komik olmalıymış gibi algılanabiliyor çok içselleştirildiği için.

yoksa ben de yarısından çoğuna hı diyip geçiyorum, bravo tespit aferim diyip ya da :d

gene de bu dediğim karikatürleri anlayamamayı veya onlara hiç gülememeyi haklı gösteren bişey değil, başka bir noktaya değinmek istedim sadce
Sosyal ağlarda paylaş

açıkcası ben ateri salonuna da gittim, ağaçtan erikte topladım, sokakta oyunda oynadım ama bende umut sarıkayaya zerre kadar gülmüyorum. Sadece "hıı" diyip geçiorum, ya da espiriyi yakalayamıyorum, bilmiyorum neden ama komik gelmiyor bana. Ayrıca ilkokuldan beri de mizah dergileri alan, okuyan bi insanım.

uğur gürsoy, yiğit özgür, ersin karabulut, selçuk erdem, serkan altuniğne falan bunlara bayaa güldüğüm oluyo ama umut sarıkaya'ya gülemedim bugüne kadar hiç =/
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

buddha ya yazdıydım ama genel olsun madem:

bu adam tanrı değil, her yazdığı çizdiği şey komik olacak diye bir şey de yok. bazılarına yarılırsın, hatırlayınca gülersin haftalarca, bazılarına da gülümser geçersin...

ben gülümseyip de geçemiyorum işte

ne alaka nesi komik nesi ilginç ki bunun diyip geçiyorum

o arkadaş da bunu demek istemiş muhtemelen
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi cidden kasvetli tipler vardır, en kral espiriye bile gülmezler. Fakat ota b.ka gülen tiplerde inanılmaz fazla. Anlamamak ayrı bişey. Ama mesajı alıp gülmüyorsada orda karikatür eksiktir. Umut Sarıkaya kimdir bilmem yada diğerleri. Uykusuz dergisinde öküz gibi kahkaha attığım karikatürler oluyordu. Gülmeyide çok severim. Ama gülemedim abi devamınada bakmadım...
Sosyal ağlarda paylaş

olay ya zekadan ya da stresten ibaret

arkadasimiz mal olmadigina gore cok stresli günler geçiriyor olmalı, hayatındaki bazı gereksiz insanları sil gülmeye tekrardan başlayacaksın.

arog un yarısında çıkıp, recep ivediğe 3 defa gidenlerin hangi katogoriye girdiğini söylememe gerek yok. mizah zeka dolu bir iştir.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

buddha ya yazdıydım ama genel olsun madem:

bu adam tanrı değil, her yazdığı çizdiği şey komik olacak diye bir şey de yok. bazılarına yarılırsın, hatırlayınca gülersin haftalarca, bazılarına da gülümser geçersin...

E bende adama bişey demedim. Birilerini güldürüyorsa espirinin kalitesi yada karizmasıda önemli değildir. Sadece benim baktığım ilk 5-6 karikatür acayip basit geldi. 90lardaki çocuk halim gülerdi o baktıklarıma belki =) (Dalga olsun diye demiyorum yada küçümsemek için çok ciddiyim ama)
Sosyal ağlarda paylaş

Penguen ilk çıktığından beri okurum. Sonra uykusuz fermuar kemik bilmem ne. Alayınında eski okuyucusuyum. Umut Sarıkaya ilk çıktığından beri okurum ve herzaman favorim olmuştur.

Şimdi topiçi kok espirisi için diyorum. Hiç patlayan topu kesip yarısını kafana takke yaptın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...