Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karikatürleri anlayamama

Brigand

Öne çıkan mesajlar

varlok said:

bu karikatürlerden hiçbirşey anlamamak için küçükken hiç sokakta top oynamamış, bahçelerden erik çalmamış, torpil çatapat kızkaçıranlara oynamamış, atari salonuna gitmemiş vs. vs. olmak gerekiyor. bunları yaşamamış olanlara komik gelmemesi normal herhalde. çocukluğunu veya gençliğini 90lı yıllarda geçirmiş olanlara hitap etmekte genelde.

bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

pogodi said:

bunların gerçek olması ve umut sarıkayanın bunu çizmesi?

yoo gerçek değil. ben hiç "güzel kız var mı" diye otobüste arkalara doğru yürümedim.

hayır otobüste güzel kız olsa ne olacak sanki otobüste tanışıp konuşma yakınlaşma ihtimali nedir ki
Sosyal ağlarda paylaş

varlok said:

bu karikatürlerden hiçbirşey anlamamak için küçükken hiç sokakta top oynamamış, bahçelerden erik çalmamış, torpil çatapat kızkaçıranlara oynamamış, atari salonuna gitmemiş vs. vs. olmak gerekiyor. bunları yaşamamış olanlara komik gelmemesi normal herhalde. çocukluğunu veya gençliğini 90lı yıllarda geçirmiş olanlara hitap etmekte genelde.

çocukluğumu gençliğimi 90larda geçirdim de

karikatürler sırf bunlar üzerineyse anlamamam hiçbirşey kaybettirmiyormuş bana.

ha top oynadım, erik çalamadım malum şehirde pek yok erik çalacak ağaç, torpil falan filan da var ama çok değil, ateri salonuna nadiren gittim vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

pogodi said:

bunların gerçek olması ve umut sarıkayanın bunu çizmesi?

yoo gerçek değil. ben hiç "güzel kız var mı" diye otobüste arkalara doğru yürümedim.

hayır otobüste güzel kız olsa ne olacak sanki otobüste tanışıp konuşma yakınlaşma ihtimali nedir ki

biz o güzel kızın yanına oturma ihtimalini sevdik zaten dostum. güzel kız bahane.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sen yapmadın diye gerçek değil mi oldu.
Arada bi yaptığın, yapıp da şöyle bi durup kendi kendine düşündüğün şeyleri sunuyo genellikle.
Mesela bi karikatürü vardı, tuvalete girip sifonu çekmeden banyo yapmış bi adam ve üstünde "kekremsi kok" tarzı efektler.

Bi de cidden, gülmemek tamam da anlamamak ne ki. Gülünecek bi şey mi bulamıyosun? Ki bu doğal bi şey yani herkes her şeye gülecek diye bi kaide yok. Benim de bi arkadaşım hiç gülmüyo Umut Sarıkaya'ya mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

varlok said:

ha top oynadım, erik çalamadım malum şehirde pek yok erik çalacak ağaç, torpil falan filan da var ama çok değil, ateri salonuna nadiren gittim vs...

sorun çözüldü o zaman =) yanlış anlama ama küçümseme amacı degil benimkisi. cidden onları yaşamak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Abi sen yapmadın diye gerçek değil mi oldu.
Arada bi yaptığın, yapıp da şöyle bi durup kendi kendine düşündüğün şeyleri sunuyo genellikle.
Mesela bi karikatürü vardı, tuvalete girip sifonu çekmeden banyo yapmış bi adam ve üstünde "kekremsi kok" tarzı efektler.

Bi de cidden, gülmemek tamam da anlamamak ne ki. Gülünecek bi şey mi bulamıyosun? Ki bu doğal bi şey yani herkes her şeye gülecek diye bi kaide yok. Benim de bi arkadaşım hiç gülmüyo Umut Sarıkaya'ya mesela.

ben yapmadım diye gerçek değil demiyorum o tamamen saçma sapan bişe diyorum. onu yapan insan varsa hiç gülünecek birşey değil, belki ilginç olabilir ama gülünecek değil. acınacak olabilir gülünecek olamaz.

anlamamak dediğim "ne alaka?" diyorum genelde hep. bilmiyorum anlamadığımdan mı, gülecek nokta bulamadığımdan mı. belki de anlıyorum ama gülecek nokta bulamadığımdan "ne alaka" diyorum, belki anlamadığımdan. kısaca beklediğimi bulamıyorum karikatürde.
Sosyal ağlarda paylaş

90larda büyüdüm, atari salonundan çıkmazdı, saatlerce sokak futbol ve basketblu oynardım, tatilde villalara girip meyve çalardım, kızın birine gül çaldım her türlüsü... Fakat benim şansıma kötülerimi geldi, baktıklarımın vermek istediği espiriyi anlıorum ama hiç komik değil. Hele şu otobus. Bu otobus espirisine gülenler, şu abaza amerikan gençlik parti filmlerindeki iki kelimesinden biri cinsel organ olan espirilere gülenlerle aynıysa, bence bu karikatürleri anlamayan arkadaşta bir sorun yok, gülende problem var.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Fanusta büyümüş bir elitseniz, siz de bu karikatürlere gülemeyebilirsiniz.

ohahah cam özel villamızda hizmetçilerimiz ile büyüdüm ben.

öğretmen çocuğuyum lan

varlok said:

Brigand said:

varlok said:

sorun çözüldü o zaman =) yanlış anlama ama küçümseme amacı degil benimkisi. cidden onları yaşamak gerekiyor.

6 yaşıma kadar köy/kasaba gibi yerdeydim de, bu karikatürler sırf şehir merkezi dışında yaşayan insanlara mı hitap ediyor bu mudur
Sosyal ağlarda paylaş

varlok said:

Brigand said:

varlok said:

sen köyde mi büyüdün
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

90larda büyüdüm, atari salonundan çıkmazdı, saatlerce sokak futbol ve basketblu oynardım, tatilde villalara girip meyve çalardım, kızın birine gül çaldım her türlüsü... Fakat benim şansıma kötülerimi geldi, baktıklarımın vermek istediği espiriyi anlıorum ama hiç komik değil. Hele şu otobus. Bu otobus espirisine gülenler, şu abaza amerikan gençlik parti filmlerindeki iki kelimesinden biri cinsel organ olan espirilere gülenlerle aynıysa, bence bu karikatürleri anlamayan arkadaşta bir sorun yok, gülende problem var.

+1

zaidral said:

zerre gulmuyorum, gulemiyorum. cogu da basimdan gecmistir. ee diyorum sonunda.

aynen
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

razzRaziel said:

işte o yüzden yumulacaksın topkeke

?

abi şimdi sen şurda şöyle demişsin ya.
http://i45.tinypic.com/20ijnz4.jpg
bende arkasından onu demişim ya.

hah.

seninkinin arkdasına espri konuşlandırdım yani. olay şu:

http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v289/217/110/524330641/n524330641_716633_5488.jpg

bu karikatür gayet açık?
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

varlok said:

Brigand said:

varlok said:

sen köyde mi büyüdün

köyde de yaşadım şehirde de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...