Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Amazing Spider-Man (2012)

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Film bence çok iyiydi, daha iyisini beklemiyordum zaten. Yazılanlardan sonra korkmuştum kötü bişey çıkacak diye ama harika olmuş.

İlk üçlemeden kat kat iyi, yer yer Dark Knight esintileri, yer yerde eski üçleme esintileri arasında gidip geliyor. Garfield'ın ve Stone'un kimyası seyirciyi anında filmin içine çekiyor. Ben Garfield'ı başarılı buldum, dozajındaydı tepkileri falan bence.

Ben sonda ki dövüş sahnesini ve spidey move'larını falan oldukça beğendim, Lizard'ın kendi sahneleri biraz zayıf gibiydi sanki ama spidey kurtardı oraları.

Birde o kesilen sahneler olayı iyiymiş cidden, extended isteriz!
Sosyal ağlarda paylaş

Post credits scene spoiler!!!

Sağolsun sinema credits bitmeden kestiği için göremedik ama youtubedan izledim. Dr. Connors ile konuşan kişi büyük ihtimalle 2. filmdeki kötü olacak. Ama kim? Bana Morbius olabilir gibi geldi.

Bence Norman Osborn. Yani bir sonraki filmde Green Goblin olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

önceki spider man filmleri gibiydi işte. daha güzel daha eğlenceli bulmadım.

fakat örümcek adam gibi ağ atan edevata sahip herhangi bir insan da süper kahramanlık yapabilir aslında. filmi izlerken onu düşündüm. zira örümceğin ağını alınca yani kertenkele kırınca, maymun gibi kaldı, "abi! ağbi!" diye sağa sola tutunmaya çalışıyordu düşüp kafayı gözü yarmamak için. yani o ağ olmasa binadan düşüp geberecek bi süper kahraman izledik.

Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

önceki spider man filmleri gibiydi işte. daha güzel daha eğlenceli bulmadım.

fakat örümcek adam gibi ağ atan edevata sahip herhangi bir insan da süper kahramanlık yapabilir aslında. filmi izlerken onu düşündüm. zira örümceğin ağını alınca yani kertenkele kırınca, maymun gibi kaldı, "abi! ağbi!" diye sağa sola tutunmaya çalışıyordu düşüp kafayı gözü yarmamak için. yani o ağ olmasa binadan düşüp geberecek bi süper kahraman izledik.

batman var iste
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Hayir, sadece ag yetmez. Orumcek Adamin refleksleri, kuvveti, tutunma kabiliyeti, orumcek hisleri vs. olmadan sirf ag ile hicbir sey yapilmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

sayfa başı olayım diye cuma gününden beri bekliyordum, erhan çalmış iki dakikada. çok garip huylarım çıkmaya başladı sdf.

öncelikle film gayet başarılıydı. baya etkilendim. bu kadar underrated kalmasına da şaşırdım açıkçası.

filme cuma gecesi cevahir'de gittik 7 arkadaş, avengers'ı da izlediğimiz salonda. aman gitmeyin o salona, en azından yazın. ağzına kadar dolu salonda bir tane klima çalışmıyordu. en arkada olmamız vesilesiyle dönüp makiniste el kol yaptım, baktım adam t-shirt'ünü çıkarmış ben de yanıyorum abi içerde diyor. dedim eyvallah karşim, canımsın.

öncelikle oyunculara değineyim. andrew garfield'ın social network dışında kenarda köşede kalmışlar da dahil çoğu filmini izledim. kendisinin başarılı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. kimi insan twilight bebesine falan benzetmiş, alakası yok. düzgün, kendi halinde bir aktör kendisi. burada şuna da değinmek istiyorum ki, filmin isminin neden amazing spider man olduğunu anlayamadım. film tamamen aynısı olmasa da ultimate spider man hikayesini konu alıyor. amazing spider man, ki benim için hala en anlamlı spider man serisidir, sam raimi'nin üçlemesine daha uygundu. her neyse, andrew garfield ultimate spider man'deki peter karakterine cuk oturmuş, tipi de, tavırları da çok benzemiş gerçekten. kendisi ile ilgili tek beğenmediğim nokta, gay comment incoming, vücudu oldu. sanırım hiç body-workout falan kasmamış. tobey'nin vücudu çok daha iyiydi. birkaç sahnede gördük gerçi peter'ın vücudu, ama yeterli değildi. gerçi ultimate serisinde peter çok kaslı olmadı hiçbir zaman da, ne bileyim bence dümdüz de olmayaymış.

emma stone gönülleri fethetti tabi ki. inanılmaz güzel bir kız, karşı çıkan varsa headbutt atarım. gwen rolüne gayet uymuş ve o triplerini falan iyi yansıtmış. gwen ile ilgili şikayetim de tipi ile ilgiliydi. malum, ultimate serisindeki gwen hafif goth'dur, piercing'li dövmeli falandır. hadi aynısını yapmamışlar, bari cici kız modunu biraz daha az tutsalarmış. özellikle lisede geçen sahnelerde çok barbie modundaydı. gene de başarılı bir performansa sahipti.

ben amca'yı oynayan adamı beğendim, başlarda ısınamasam da. ses tonu daha bi amcamsıydı, ilk üçlemedeki amcamıza göre. kafamdaki ben amca'ya daha uygundu bu adam. may hala ise olmamış. ilk üçlemedeki rosemary harris çok daha başarılı bir oyuncuydu ve karaktere daha iyi uyuyordu. bu may hala bildiğin genç olmuş.

connors da cuk oturmuş. aktörü rus'du galiba, birkaç interview de rus aksanı sezdim. performansı etkileyici olmasa da yeterliydi. gwen'in babasını oynayan eleman da beklediğimden daha fazla rol aldı filmde, iyi götürmüş valla.

filme gelecek olursak. son dönem marvel filmlerinde karakterlerin backgroundu üzerinde daha fazla duruyor ve genellikle birinci yarının sonlarına kadar bu background üzerinde duruluyor. ilk yarıyı çok beğendim gerçekten. son derece kaliteli aksiyon, ikinci yarıda da sık gördüğümüz mirror's edge misali websling sahneleri, lisedeki sahneler, peter'ın ailesi ve amcası-halası ile ilişkileri çok düzgün işlenmişti. özellikle peter'ın babasının çalışmalarının üzerine yoğunlaşılması, peter'ın ağ atıcılarını yapması vs. güzel detaylardı trailer'dan da bildiğimiz üzere. ben amca'nın ölümünden sonraki sahneler, peter'ın katili araması, bir süre maske-gözlük kombinasyonu ile takılması, o bölümdeki duygular iyi yansıtılmıştı ama çok çabuk atlattı peter olayı. yani olaydan sonra silkinip kendime geleyim triplerine girmedi, langadadak devam etti o kısımlar. oraya biraz takıldım. lizard'ın ortaya çıkışı, köprü sahnesi yine ilk yarıdaki güzel sahnelerdi. lizard'ın yüzü, özellikle de burnu olmamış bu arada. kostüme de değineyim yeri gelmişken, peter'ın kostümü etkileyici olmuş olsa da klasik kostümü görmeyi isterdim tabi ki. çok kötü gelmişti ilk gördüğümde, fakat filmde kötü durmuyordu.

ikinci yarıda aksiyona doyduk gerçekten. lizard ile dövüş sahneleri çok başarılıydı. tek takıntım spider-man'in yumruk-tekme kombolarına çok yer vermemesiydi. ağ atıcılara ve ağ kombolarına çok yer verilmiş filmde. özellikle spider-man filmlerinde gönül istiyor ki spider-man'in hız ve çevikliğine, 10 ton kaldırıyor olabilmesine, oyunlarda da gördüğümüz karizma kombolarına da yer verilsin. ellerinden geleni yapmış yapımcılar, ama akılda kalıcı aksiyon sahnelerinin sayısı artmalı bence. yine yeri gelmişken değinmek istiyorum, spider sense nerdeydi ulan filmde ? tamam, tabi ki filmde var ama bu kadar önemli bir gücü bu kadar underrated tutmak da neyin nesi ? sanki peter böyle bir gücü olacağını önceden biliyormuş gibi takıldı film boyunca. hiç olmazsa 40 - 45 saniyede üzerinden geçselermiş. artık herkes biliyor, ne değinicez diye de düşünmüş olabilirler pek tabi. efektler falan da çok iyiydi filmin genelinde.

ikinci yarıda, spider-man vurulduktan sonra oscorp'a gitmek için ilk yarıda oğlunu kurtardığı adamın inşaat işçilerine help request yapması ve oradaki web sling sahneleri beni kalbimden vurdu. final de güzel olmuş, fakat biraz daha uzun olabilirmiş final dövüşü. kaptan stacy'nin ölümü üzdü, adamı bir film daha görmek isterdim.

filmdin en beğenmediğim yanı müzikler ve soundtrack oldu. müzikler garip garip yerlerde başlayıp, garip garip yerlerde bitti. ilk filmin soundtrack'i ve müzikleri çok başarılıydı, aynen onu da kullanabilirlermiş.

sonuçta oh be dedirtti, negzel film olmuş dedirtti. 5 senedir özlemle bekliyordum sinema salonunda spider-man filmi seyretmeyi, beklenen oldu.

önceki sayfada da bir arkadaş koymuş, trailer'da duyup/görüp filmde görmediğimiz çook fazla sahne vardı ve bana göre gerçekten güzel diyaloglar-sahneler çıkarılmış. ne gerek vardı böyle bir şey yapmaya anlamadım.

credits'de connors ile konuşan adam da çok büyük ihtimalle norman. arkadaşlarım kingpin falandır dedi ama sanmıyorum, o ses tonu kingpin olamaz. normalde ilk düşmanı green goblin'di peter'ın ultimate serisinde, ama bildiğimiz glider'lı green goblin değildi, saf goblin'di. harry'i de sayarsak 4 filmde 3. kez green goblin görüyor olucaz sanırım. öyle bir durum olursa farklı bir nemesis daha koymaları gerekir bence filme. artık rhino'yu, scorpion'ı, mysterio'yu, shocker'ı ne zaman görücez ey yapımcılar ?

ya da morlun falan görsek, +18 olsa film. the other, ki benim en sevdiğim spider-man çizgi roman serisidir, yapılsa herhalde kült bir film olur.

kılçıksız 8.5/10 verdim filme.
Sosyal ağlarda paylaş

Katiliyorum , daldim okudum baya baya akici ve guzel anlatmissin deno da keske filmi izledikten sonra okusaydim dedim ama ben kasindim nihayetinde. Neyse film guzelmis en azindan zaten bilmedigimiz seyler de degil ezberledik artik , olusunun de gideri var spideynin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...