Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Conan (2011) - hollywood'dan bir reboot daha

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Arnolldan başka conan olmaz bence. Bu yeni filmdede kesinlikle ilk conanda ki atmosferi yakalayacaklarını sanmıyorum, gişeye oynayacaklar ondan dolayı böyle hercul dizisi gibi birşey çıkar ortaya biraz daha kanlı olur ayrı. Yeni eleman olmamış ben beğenmedim, testesteron kokusu alamadım, adamda manken havası var. Birde arnold bu flmler için kilo atmıştır ayrıca çok abarık durmasın filmde diye.

Halbuki ilk filmdeki gibi hayvanlık, kan, çarpıklık görmek istiyor insan. Bunu aktarabilirlerse bir nebze olur. Ama ben sanmıyorum, conan serilerini aşamayacak.

Conanın ilk filminde kahinin dediği gibi "there is a price barbarian, there is a price".
Sosyal ağlarda paylaş

Conanı oynadı ve özdeşleşti arnold. Daha iyisi olmaz malesef. Yeni eleman çok rezil, rock star metroseksüel adam havası var. O vücütla olmaz, resimlerde böyle hercul dizisi tadı alıyorum, arnold saf testesteron, bilinçaltlarındaki erkek figürü, güçlü, korkusuz yenilmez. Tutupda mr olmypia getirip oynatın demiyorum oda abartı kaçar, ama arnold genetik oalrak, çenesi olsun yüz hatları olsun, fiziği olsun bence conanın görselleşmiş halidir.

Bu benim fikrim tabi, yani belki sen çok beğeneceksin. Zaten tartışmakda saçma :). Bende yeni conanı izlicem zaten yeni nesil sever ama eskinin conancıları beğenmeyecekdir.
Sosyal ağlarda paylaş

film iyi olabilir, yeni adam harika bir oyunculuk döktürebilir, filmi herkes beğenir ama bildiğimiz conan olamaz. ledger jocker oldu çünkü insanın aklında sağlam bir joker şekli şemali yok. ama conan dedi mi insanın aklına kemiksiz kas kütlesi geliyo direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Conanı oynadı ve özdeşleşti arnold. Daha iyisi olmaz malesef. Yeni eleman çok rezil, rock star metroseksüel adam havası var.

Conan The Barbarian filmine çok fazla takılıp kalmışsınız. anlıyorum hiç çizgi roman okumadıysanız, frank frazetta, boris resimleri felan görmediyseniz, arnold = conan diye özleştirmiş olmanızı.
ancak dediklerinin aynısını arnold schwarzenegger için söylüyor conan fanları.
"aptaldı, yarmaydı, hantaldı, çok fazla beyazdı, aksanı berbattı" diye.

bir önceki sayfada bazı resimler koydum, onlarla karşılaştırmanı öneririm şimdiki conan adayını.

Oce4n said:

bildiğimiz conan olamaz.

bildiğimiz conan derken çizgi romanlardaki conan mı yoksa sadece filmi izlemiş hiç çizgi romanını okumamış kişilerin conanı mı?

said:
ledger jocker oldu çünkü insanın aklında sağlam bir joker şekli şemali yok.

yoo. joker olmadan çok eleştirildi adam. sağlam bir joker şekli vardı, o da şuydu:

http://www.comicbookmovie.com/images/users/uploads/18029/jack-nicholson_joker.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

@Bone

Yok bir kaç çizgiroman okudum yani conanla ilgili ama sevmedim, karakter bana ilham verici gelmiyordu, hikayelerde vasattı.

Ben o filmle conanı açıkcası beğenir oldum. Benim için conan o filmlerdeki arnoldun oynadığı karakter, deveyi yumrukla bayıltan, tanrılardan yardım isteyem ama etmeyecekseniz canınız cehenneme diyecek bir adam. Fiziksel gücüyle iş yapan ne olursa olsun boyun eğmeyen vs. Arnold olmazdı başkası oynasaydı belki bu kadar sevmezdim filmi.

Yani birde illa ki, orjinalindeki gibi bir karakter olmak zorunda değil işte siyah saçlı vs. mesele joker örenği gibi, iki ayrı filmde karşımıza iki ayrı joker çıkdı, jack nicholsan modeli biraz daha sadıkdı esas jokere, yeni jokerde gayet güzeldi yani yöentmende bir yorum katıp sana sunuyor ve bence güzeldi oda. Ama benim favorim jack nicholsan ın oynadığı joker. Tabi bu konu dışı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Law said:

Yok bir kaç çizgiroman okudum yani conanla ilgili ama sevmedim, karakter bana ilham verici gelmiyordu, hikayelerde vasattı.

böyle diyorsan o zaman sorun sende hehe, öyle düşün :)

Sorun ? Ben zaten referans noktamın conan the barbarian filminin olduğunu söyledim ben yeni çekilecek filmi buna göre kıyaslıyorum. Ve olmayacağını söyliyorum.

Otjinal seriden türeyen ve bir yorumu olan filmi ben daha çok beğendim ve conan böyle olmalı diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun da orda. yanlış bir sanrıya girmişsin.
conan dediğim hadise öyle aptal bir barbar değil.
film çok güzel, ona bir şey demiyorum. ancak conan çok daha farklı bir olay.

"esas conan'a daha uygun, o yüzden kötü ve conan değil" demek nasıl bir yanılgı ki...
Sosyal ağlarda paylaş

"Ben orjinal conanı sevmiyorum" bunu 5 kere oku lütfen, "ben conan the barbariandaki conan yorumunu seviyorum arnoldun canlandırdığı" bunuda 5 kere oku. "O filmimn seriye sadık kaldığını iddia etmiyorum gerçek conan bu demiyorum benim sevdiğim conan yorumu o filmdeki conan diyorum" bunuda 5 kere oku lütfen.

"Referans noktam o film diyorum, yeni filminde bundan dolayı kötü oalcağını yapamayacaklarını söyliyorum o oyuncu ile" bunuda 5 kere oku. Bütün bu yorumların bana ait olduğunu ve subjektif yorumlar olduğunuda belirteyim. Hani zevkler ve renkler var hani onlar tartışılmaz vs.

O filmdeki deveye hendek atlatmayı tercih ederdim :P.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...