Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karate Kid (2010)

Kinkaudonau

Öne çıkan mesajlar

iki gün önce eski karate kid'e özlem duymuşken rastgelmiştim trailer'a da, eskisi halen şahane filmken remake yanlış karar olmuş. karate kid adıyla kung fu üzerine film de facepalm, cidden çok düşünmüşler mi merak ettim. king kong remake yapıp içinde godzilla oynatsalarmış bari.

ceki çen'e her zaman açık çek yazarım ama pat norita, miyagi-san karakteriyle 'uzakdoğulu mistik hoca' olayına noktayı koymuştu. olmaz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bana kalirsa sinemaya gidipde seyredilesi degil.
senaryo basindan sonuna belli, ki zaten bir film yapilacaksa zaten teknolojik olarak o zamanlarin cekim tekniklerinden kat kat ustun 3d teknikler fln uygulanacaksa cekilmeli (king kong, supermen titanic vs vs..)

kalkipta bir fight club in yada rain man in remake yapilmasi cok sacma olur. bu filmde oyle olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

will smith de oglunu oyuncu yapti sonunda bir 5 sene sonra iyice gormeye baslariz bu cocugu beyaz perdede. o degil de bence de guzel olacak gibi film. yani konu belli, sonu belli ama eglencelik bir film olur bence hem jackie chan hem jaden smith, bu cocugu taa pursuit of happiness dan tutmustum zaten, iyi oyuncu olacak. izlenir bence bu film gayet
Sosyal ağlarda paylaş

ilk filmdeki miyagi-san'ın dramatik hikayesini, amerikan devletine ve toplumuna inceden eleştiriyi burada yakalayamayacaklar ki. çin'e gidip "abd rakip çinlileri döver" mesajı verirsen ne anladık? totaliter komünistlerin dayak yemesi de mesaj tabii ama ilk filmin mesajıyla alakasız.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

abi naptınız ya, konusu diğer çocukların ağzını kırıp kızı etkilemesi.

ana konu o ama küçükken pek anlamadığım, sonraki yıllarda tekrar izleyişlerimde filmin "çocuklukta seyredilip etkilenen, büyüyünce unutulan film" kategorisinden sıyrılmasını sağlayan olay miyagi-san'ın ikinci dünya savaşı sırasında ülkesi saydığı amerika için savaşırken eşinin toplama kampına gönderilmesi hikayesi, savaş madalyası almış adamın 40 yıl sonra hala gençler tarafından kaçak göçmen muamelesine tabi tutulması ve adamın niyeti olmadığı halde sonunda bunun için de hesaplaşmaları.

niye ana konu o dedim ki, ana konu okul kabadayılarıyla en güzel hesaplaşılan film olması tabii ki heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...