Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout Online

stimpak

Öne çıkan mesajlar

tabıkı oyun ılgı alanları farklı loot olan herhangı bır oyunda gızlenen adamdan saglam bır saldırı yıyerek "return village" yazısını gorebılırsın sonucta bu open beta verılen ılgıye gore oyunun kalıtesı yukselecek ve player ısteklerıne gore hareket edılecektır yada umudum oyle :) tactıcs konusunda stımpakın yaklasımı basta black ısle fırmasının yapmak ıstememesı bunun sebebı olarakta fallout dunyasındakı rpgnın oyuna tam olarak yansıtılamamasıdır tabıkı tactıcs fallout serısının kalıtelı bır oyununu (fallout 3 u fallout olarak saymıyoruz )..

demem o kı hem ultıma onlıne sevenler hemde fallout hayranları ıcın ıyı bır secenek tabıkı sonucta bıraz amator bır calısma ama bu calısmayı kendı mmorpg secımlerınız yuzunden bu kadar agır kotulemeyın loot o dunyanın vazgecılmezı cunku
Sosyal ağlarda paylaş

blue suit suicide bombing, grid camping gibi olgular saolsun, bi kere power armorun olsa bile giyemiyorsun, maksimum 15 dakka falan ölmeden durabilirsin, elinde pistollü mavi vault elbiseli tipler şehir girişlerinde bekleyip girene 6 tane eye shot falan yediriolar. newbei isen blue suitle yapılan piçlikler yüzünden 2 rekat ayakta duramıosun. millet leather armoru ve bi tane riflei ile gezinio maksimum bu sürekli ölme durumları yüzünden. bakalım adam olcak mı ilerde
Sosyal ağlarda paylaş

Foconfig ten ayarlarınızı yapın. stımpak ılk sayfalarda anlatmış olacak ingilizce yapın ayarlarınızı ayrıca ipde kontrol edin.forumlarında gereklı tum acıklamalar yapılmıs genede ekstra bı sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Sosyal ağlarda paylaş

Lamer her yerde var, forumlarda da pk'lar hakkında tartışmalar devam ediyor zaten. Genellikle Rus / Polonyalı factionlar kendi içerilerinde bi hiyerarşi oluşturmuşlar, kendilerinden değilseniz acımıyorlar. Bunların yanında çok yardımcı olan insanlarla da karşılaştım, lamer kadar gamer da var oyunda.

Bu zaten her online oyunun derdi, kendi egosundan başka birşeyi düşünmeyen insanlar her yerde var. Wow'da ninja olur, dota'da quitter olur, burda da pk'lar var.

Bu adamların da %90'ı lvl 21 zaten, biraz da can sıkıntısından kaynaklanıyor. Bizde de vardı ultima zamanlarında brit bankın önüne energy vortex yollayanlar, burda da suicide bomberlar var.

Toparlamam gerekirse, oyun zaten open beta. Uzun zamandır da fallout evreninde geçen bi mmo bekliyordum, şahsen çok mutluyum bulduğum için. Eğer forumlarına gidip bug reports kısmına bi bakarsanız, bayağı aktif olduğunu, ağustostan bu yana da bayağı bir fazla bugın giderildiğini görebilirsiniz.

Ha, PK'ları savunuyormuşum gibi bi görüntü verdiysem affola, daha bugün vault city'den ncr eteklerindeki çadırıma giderken rus bi gruba denk geldim, adamlar nefes almadan roketi eklediler. 2 x hunting rifle, 2x leather armor 10 mm pistol ve 120 mermisi , ve daha bisürü item kaybettim. Hala da sinirliyim :X
Sosyal ağlarda paylaş

ip port düzgün olmasına rağmen giremiorum şuan bende mi sorun var?ilk defa girmeye çalışıorum bu arada.
connection established,authentication diyip ana ekrana dönüyor.

-registrationdan farklı isimlerde karakter seçiorum ana ekrana gelince o isim ve sifre ile oyuna girmeye calisiorum.nerde hata yapiorum anlamadım.
-rus serverına ilk denemede girdim bir sıkıntı olmamisti.
Sosyal ağlarda paylaş

kurulumda anlatmıştım, client dosyasındaki exelerle ilgili bir sorun var. ayrıca 2 exe'nin bulunduğu bir rar dosyası daha var, onu indirip varolan exelerle değiştirmen gerekiyordu.

Downloadlarım bitsin, direk kendi Fonline klasörümü upload edicem bi ara. 150 mb olunca can sıkıyo, ttnet sağolsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şehirlerde ölmeden kalmak için ne yapmak gerekiyor?

ilk önce den de başlamıştım 2 kere öldürüldüm tek atışta sonra modoca gititm giderkende yolda bikaç tane slaver savşaına denk geldim magnum kaptım birinden sonra modoca geldim şu brahmin görevini yaptım 150gp fln verdi dedim hah tmm bişiler yapacam derken brahminlerin orda adamın teki shotgunla oneshot patlattı gene kafamı gitti hepsi topladıklarımın.

bunu nasıl engellicem çözemedim bi türlü daha lvl2 bile olamadim.
turnbased oynuorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı şehirlerde ortalık daha sakin,guardların olduğu büyük şehirlerde tabii. Modoc, Den, New Reno , Redding gibi kuzey kasabalarında daha çok kaos var. Vault City, NCR, Hub , Junktown , San Fran'de ise biraz daha sakin ortalık. Oralarda da pk'lar var tabii , ama alenen yapan çok daha az.

Harita

Haritadaki yeşil noktalar halihazırda oyunda bulunan şehirler, kırmızı noktalar ise henüz dahil edilmemiş. NCR etrafında bolca inek de var. Öldürmek zor başlarda tabii, ama bazen Ranger Patrol'le çakışıyor, senin yerine katlediyorlar hayvanları :)
Sosyal ağlarda paylaş

World map'te sağ tuşla pan, scrolla da zoom in-out yapabilirsin. Şimdi ne alaka diyeceksin, haritayı soran oldu mu?

Ben haritada gitmek istediğim yeri önce kare hesabı vs. ile hesaplayıp tıkladıktan sonra alt+tab yapıyorum. Encounter çıktığında f2 taskbarda yanıp sönmeye başlıyo hemen oyuna geçiyorum. Turn based real time farketmez zaten, encounterlardan kaça kaça biraz uzun da sürse gidersin. Aralarda da foruma falan bakarsın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Turn based hızında demek istediğin sanırım karakter animasyonlarındaki hız,o da standart sağlamak için değiştirilemiyor. Sıranın sana gelmesinin uzun sürmesinden yakınıyorsan eğer, onun sebebi de combat timer'ının 30 saniye olması. Yani sıra sana geldiğinde aksiyonlarını gerçekleştirmek için 30 saniyen var, bu npc'ler için de geçerli. O uzun bekleme sırasını savmaya çalışan bir veya birden fazla düşmandan kaynaklanıyor muhtemelen.

Npc'lerin rusça konuşması mevzusuna gelince, tahminimce ip'yi değiştirmedin. Foconfig'de net sekmesinden ip ve port ayarlarını bir daha kontrol et derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...