Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout Online

stimpak

Öne çıkan mesajlar

bide bonus move denen perklede işini görebilirsin yürümen için 2 ap veriyo. iki kere alabiliyosun 4 ap eder.

x2 action boy alırsan 10 ag'de varsa 12 ap olur.
jet kullanırsın 14 olur.
14 yapmak jetle cok kolay iş.

şu tabloda; (big gun)

x2 action boy
bonus rate of fire
x2 bonus move
+ jet
iki tane burst atarsın reload edersin 4 hexde yürürsün :D turn based oyunda hayat sana güzel olur.

hea ben small gun kullanırım hacım dersen alırsın HK P90c denen silahı 3 bust atarsın bi reload cakar 4 hex yine yürürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

1str buildler monster build olarak geçiyor. bunu solo takılcak adamlar için önermem. genelde grup halinde gezenler yapıyor bu tür buildleri. toplam 22kg taşıyabiliyonuz bu da misal;
combat armor / silah / biraz stimpack + ammo ya anca yetiyor. yani loot olayı tamamen bitiyor.
dediğim gibi anca eğer grubunuz varsa 1str buildlerine başvurun.

eğer sniper takılcaksan, silahın temel str ihtiyacından 3 eksik str ile başla oyuna. weapon handling perki verirsin 3 fazlan olmuş olur yani.

şu sıralar laser sniperlar popüler durumda.

drugsız oynamayı tercih ederim. çünkü solo takıldığımdan sürekli drug bulmak gibi bir lüksüm yok. haliyle addicted karaktere drug bulamayınca bir işe yaramaz, at çöpe o karakteri.

bi build yazayım(drugsız)
Laser Sniper.
Laser sniper için full luck şart. çünkü bu buildin ana amacı eyeshot çekip max damagei vermek. crit vuramadığınız her atış boştur. 10-15 damage verirsiniz. ama bi crit çektiniz mi 110-120'den aşağı vurmaz.

S -3(laser rifle 6 str istiyor -w.handling perkiyle +3)
P -9(e haliyle)
E -6(yeterli)
C -1
I -6(perkler için)
A -6(8 ap yeter - 5ap normal / 6ap kol bacak / 7ap eye-head)
L -10(crit için lazım)

Small frame(yok zaten str az vermicem diyosanız 8 perception verin)
good natured / bloodymess(gn'yi tavsiye ederim ama oyun başı ew skilli çok düşük olcağından sıkıntı yaşatabilir)

perkler:
toughness
more crit
better crit
life giver
life giver/more critical
more critical
w. handling

%228 ew
%100 FA
%90 doc

yani
198 HP / 170 HP
%80 eye crit / %85 eye crit
%60 head / %65 head

31 carry weight oluyor.
5kg - laser rifle
metalciyiz derseniz - 15k metal armor
20 kg toplamda - stim mtim ammo etti 22 kg.
9kg kadar loot yapabilirsiniz(öldürdüğünüz adamın combat armorunu alabilirsiniz)
ha metal armor yerine combat armor vs. giyerseniz daha da lootlarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Merhabalar,
Fonline'a bugün katıldım. Buildleri, special, perkler,crafting vsvs.. araştırdım. Etrafa bakındım gelişmeye çalıştım gezdim tozdum öldüm dirildim. Hala kafamda pek çok soru işareti var ama burdan sormak yerine oynayarak ögrenmeyi tercih ederim. Yeni levellarda arasına beni alabilecek, oyunda ilerlememe yardım edebilecek gruplar varmı acaba?

bu arada mac os kullanıcısıyım ve mac üzerinden oynuyorum. mac kullanıcısı olup da mac üzerinden fonline'i nasıl oynayacagını ögrenmek isteyen oyuncular varsa benimle iletişime geçebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

wipe gelsin başlicaz 10 Cha lı Hatun char aççam bafilersiniz beni xD xD zaa

ben bıraktım şimdilik yani :D level kasmak için en güzeli hub ve junktown yan kareleri al eline en basit pistolu git giant molerats mantis öldür mantisler hub tarafında junktowndada molerats ler oluyor molerat 125xp mantislerde 65 yada 75xp olması lazım.skillin yüksekse (100 110 civarı) mantislere tek cekıyorsun 10mm pistol ile.Craft ile survive karakter aynı anda yapma olmuyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Gatlıcazzz =D tahminim yaz sonu getirirler wipe , şimdi tatil yada iş modunda onların tayfada heral..

Yeni başlayan arkadaş hoşgeldin , şuan aramızda aktif kim var pek bilmiyorum ama hub civarında takıl bizim elemanalar oralarda. hem pk az hemde base falan junk town dibinde.

Onun dışında yapmak istediğin build, sormak istediğin soru olursa mesaj at yada burdan yaz elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Gerçi şu 20 sayfada konuşmadığımız , cözmediğimiz olay kalmadı =D
herşeye rahat yanıt bulursun bu başlık altında.

bi kaç tavsiyem olsun ; hemen cadır yapmaya bak şehre yakın olsun. Tamamen güvenmedikce sakın cadırına kimseyi götürme, yolda turn based veya real time denk geldiğin oyunculara kolay kolay acıma öldür gitsin. yoksa gg =D

kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...