Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis sonrasında oyun grafiklerinin durumu

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Mirage said:

Amacım ekran kartı sormak değil ki. Arada yeni çıkan oyunlar hakkında yazılar okuduyorum, screenshot'lara da bakıyorum ama Crysis sonrasında grafik açısından fark yaratmış bir oyun görmedim. Kalkıp da son zamanlarda çıkan bütün oyunları araştırmak yerine bilenlere danışmak çok daha rahat. Oyun isimleri dışında yanında kişisel yorumlar yapanlar da oluyor. Hem de bir çok kişi severek okuyor, severek yazıyor. Üşengeçlik olarak görenlere de eyvallah, kendi fikirleridir. Dalaşmaya niyetim yok.

Oyun tavsiyesi yapmak gerekirse, NBA2k10 ve Hired Guns'ı tavsiye ederim, zaten Ja2 ve nba2k9 hakkında yazılarını okumuştum, bunları da beğenirsin bence. Ayrıca Empire Total War yine uzun süre zevkle oynayabileceğin bir oyun.
Bir de grafikleri iyi olarak GTA4 ve Resident Evil5 baya iyi gözükmüştü gözüme, ama şahsen oynanışları bana pek hitap etmiyor, daha taktiksel oyunlar ilgimi çekiyor benim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yarın yeni pc almaya gidiyorum.
ve 3-4 senedir bilgisayarla hiç uğraşmıyorum o yüzden ne grafikle ne işlemciyle alakam yok. ps3 konsol tembelliği yapmış resmen.

ve hakkaten soruyorum ne ekran kartı alayım diye. çünkü ps3'ü satıp pc alacaksam cidden full grafik falan açıp oynamak istiyorum hani.

eğer üşenmeyip yardım edebilecek varsa sevinirim. şöle olacak sanırım sistem

asus psqc pro anakart
intelcore quad 2.33
4gb ddr2 ram
geforce gts 250

bu aleti birkaç gün önce annem almış bulundu. 3d studio max falan çalışıyor kendisi onun için aldı. ben bunu değiştirip alıcam haliyle fakat böle gerçekten iyi bir bilgisayar yapmak için nelerini değiştirmem gerekiyor cidden fikrim yok. mesela işlemci ve ekran kartı yeterli midir falan?
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

firmadan oyun tahlili yapan bir kitle var bu sitede. ve ssten bişi anlaşilmaz diyorsunuz oehhh. sirf birisi sizin gibi tepki vermedi diye kasiyorsunuz.
olay konunun foruma uygunluğu değildi ben tepki verdim çünkü soruyu begenmedim. diğer arkadaşlar da benim tepkimi begenmeyim konuyu boşverip benle ilgilendiler.

Firmadan gayet güzel oyun tahlili yapılır, kült oyunlar yapan ve bazen şirket ismi değişse de o kadroyu koruyan ekipler genelde kalite işler çıkarırlar çünkü.
Ayrıca SS'ten oyun kesinlikle anlaşılmaz, hatta vidyolar da kesmez, demoyu oynamak ve kullanıcı yorumlarını okumak sonrasında alınan karar ile kişiyi uzun süre oyalayacak oyunlara para verilir anca.
Sosyal ağlarda paylaş

acelem var. hayır sonradan ekran kartını satıp yükseltebilirim aleti. benim anlamadığım böle ekran kartının derecesini ölçmeler yok efenim barometreyle ölçüm yapıp geometrik varyasyonlarla kasaya 20 tane fan takmalar falan.

şimdi şu söylediğim gibi bir alet toplasam sonradan ekran kartını update edebilir miyim hiçbir fikrim yok mesela. birkaç şey okudum nette millet kasayı değiştiriyor ekran kartı SIĞMAMIŞ kasaya falan. teknolojifakiri adam olmuşum lan.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

pronoit said:

firmadan oyun tahlili yapan bir kitle var bu sitede. ve ssten bişi anlaşilmaz diyorsunuz oehhh. sirf birisi sizin gibi tepki vermedi diye kasiyorsunuz.
olay konunun foruma uygunluğu değildi ben tepki verdim çünkü soruyu begenmedim. diğer arkadaşlar da benim tepkimi begenmeyim konuyu boşverip benle ilgilendiler.

Firmadan gayet güzel oyun tahlili yapılır, kült oyunlar yapan ve bazen şirket ismi değişse de o kadroyu koruyan ekipler genelde kalite işler çıkarırlar çünkü.
Ayrıca SS'ten oyun kesinlikle anlaşılmaz, hatta vidyolar da kesmez, demoyu oynamak ve kullanıcı yorumlarını okumak sonrasında alınan karar ile kişiyi uzun süre oyalayacak oyunlara para verilir anca.

yahu olay oyunun görselliği ise ne ile anlicaksın he? yani acayip baydınız. adamlar diyorum dx haberlerini bile ssten veriyorlar

alın anlayamiyor musun ss ten ?

sanki bana hepiniz her çikan oyuna 40 dolar bayip deniyorsunuz herkes sslere vidyolara bakiyor. dragon age'i alacağım çünkü sslerini vidyolarını beğendim.

höh be sirf laf sokacam diye kasmayın. biz de biliyoruz ss ten oyun analizi yapilmicanı ( hoş, emin olun belli türlerde yapiliniliyor) ama olay görselliklse en büyük referanslardır vidyolar ve ss ler. hepinizin abi görüntüler cok iyi çiksin bakacam bu oyuna dediği postlari arayip koyacam en sonunda.

hd vidyodan grafik anlaşılmazmış, ssten bişi fark edilmezmiş, yuh be oyuncu yorumlarinin büyük kismi ya fanboilar yada QQ lar tarafından yapiliniyor onu refarans alacağıma gameplay vidyosu izlerim demo da indirmek zorunda kalmam.
Sosyal ağlarda paylaş

yeter bu tartışma.

konu başlık açmaya uygundur, cevap verilmeye uygundur. isteyen cevap vermekte, istemeyen vermemekte hürdür. şu andan itibaren konuyla alakalı olmayan mesajları direkt uçuracağım. konuyla ilgili yazacağınız varsa buyrun, aksi takdirde zahmet etmeyin.

şimdi tamam dreag.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

ben yarın yeni pc almaya gidiyorum.
ve 3-4 senedir bilgisayarla hiç uğraşmıyorum o yüzden ne grafikle ne işlemciyle alakam yok. ps3 konsol tembelliği yapmış resmen.

ve hakkaten soruyorum ne ekran kartı alayım diye. çünkü ps3'ü satıp pc alacaksam cidden full grafik falan açıp oynamak istiyorum hani.

eğer üşenmeyip yardım edebilecek varsa sevinirim. şöle olacak sanırım sistem

asus psqc pro anakart
intelcore quad 2.33
4gb ddr2 ram
geforce gts 250

bu aleti birkaç gün önce annem almış bulundu. 3d studio max falan çalışıyor kendisi onun için aldı. ben bunu değiştirip alıcam haliyle fakat böle gerçekten iyi bir bilgisayar yapmak için nelerini değiştirmem gerekiyor cidden fikrim yok. mesela işlemci ve ekran kartı yeterli midir falan?

please mon
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

ayrıca hepsini gectim tartışmıycaksak bişey sormıycaksak neden var forum.

(tu)

Vingthor said:

çok teşekkür ederim. o kadar bilgilisiniz yardım etmiyosunuz ayıp. ondan sonra alıp gelicem LCDEKRANKARTI+KÖKİÇİÇEKİRDEKLİ aleti. olm çok pis bilgisayar aldım diye gelicem. snake oynarım artık dosta.

):

daha önce yazdım diye hatırlıyorum, gtx 260 ve üstü bir ekran kartı ile 4 gb ram tavsiye ettiğimi hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

crysis çıkalı 2 yıl oldumu yahu, zaman nasıl da hızlı geçiyor.. warhead süper oyundu ama.. bu arada benm makinede en son oynadıım sağlam grafikli oyunlar:
crysis
crysis warhead
grid (grafik ok ama oyunu beceremedim asda)

sonrasında hiç yeni oyun kurmadım..

şu an kaldıracağını da hiç sanmıyorum.

ama yepisyeni laptopumla bi mass efect fln kurucam oynicam uehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...