Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski rpg

peder zickler

Öne çıkan mesajlar

Cokomantis said:

bloodlines o kadar iyi miydi yahu? yani ben de beğenmiştim de en iyiler arasına sokmam sanırım. yani top x yaparsam x'e bağlı olarak girer diyim.

müthiş bir şehir atmosferi koymuşlar oyuna.
diğer oyunlarda şehir tasarımları düz katman üstünde npc konulmuş olarak tasarlanır.
bunda ise gerçek bir şehir ortamında dolaşıyormuşsun gibi hissettiriyor. bir tarafa gidiyorsun işeyen sarhoşlar, bir tarafa gidiyorsun cafede yemek yiyen insanlar, bir başka tarafta çılgın gibi danseden gençler...
ayrıca mapler kısmen küçük olsa da, sokaklarda dolaşırken binalar, direkler, ışıklandırmalar, sesler hep seni ordaymışçasına hayal etmeni sağlıyor.
başlangıçta seçtiğin her karakterin farklı bir etkisi, hissiyatı oluyor. özellikle malkavian ve nosferatularda tamamen farklı bir oynanışın oluyor.

bunun dışında, rpg'lerde hep belirli skiller daha ön planda olur.
örneğin baldur's gate'de sneaking var ama kullanması pek zevkli değil. alpha protocol sana sneaking yapma imkanı tanıyor ama bu sefer de "bodoslama" dalma imkanı azaltılmış. ya da fallout, science skilli birkaç yer dışında hiç bir anlamı yok.
öte yandan bloodlines'ta sırf sneakingle, sırf melee ile, sırf büyü ile ve sırf ranged weapon ile bitirdim ve hepsinden keyif aldım.

oyunun karakterleri de çok detaylı hazırlanmış. mesela prince adeta bir tiyatro oynuyormuş gibi konuşuyor.
hele o smilin' jack, oyun dünyasının en iyi karakterlerinden biridir bence.
dialoglarla çok uğraşmışlar.

questler de çok zevkliydi, "git 5 goblin kes gel" gibi şeyler yoktu, kendinizi o şehirde hissettirecek görevler konulmuştu.
önemsiz gözüken bazı karakterleri kullanarak questleri daha ilginç kılıyorlardı.

felan fıstık, güzel şeyler vardı yani...
Sosyal ağlarda paylaş

aslında süper mantıklıymış, hatta google'dan "rpg" resmi diye aratınca bunlardan çıktığında "öeh o değil la..." diye "role playing game" diye arattım. uykusuzluk yüzünden kaçırmışım. (bi' de mesajın ilk hali "grafikleri kötü diyedir :D" şeklinde olduğu için beynimin humor kısmını kapatmış bulundum editlerken. açık fikirli olmak lazım. :D)

-neyse konu dağılmasın. evet abi o grafikler ne öyle yea, eha
-hayır olum asıl o daha iyiydi, hayal gücü bla bla...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...