Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS-LYS, Başlangıç nabız kontrol

Reksa

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Farinal, dur bir. YGS'lerin hiç biri eklenmiyor. Katsayıları farklı dilin. Şuraya bak:

http://www.kulturdersanesi.com.tr/puanhesapla/puan.asp

Burada netlerini yerine koy. Dil kısmına da yapabileceğin birşey salla. İngilizce'yi senin gibi bilen biri 1-2 yanlış yapar anca. O da soruların garipliğinden, son iki yılın sınavlarında sınav başı bir yanlışım çıktı benim de; garip, farklı şeyler soruyorlar; biraz denemeyle geçer o da. İngilizce'yi biliyorum deme yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
LYS'lerin hiç birinde %40 falan almıyorlar YGS'den. Sadece YGS sınavının netlerinin çarpıldığı katsayıların toplamı %40. Ama YGS'den çok farklı.

Mesela benim hedeflediğim tıp için YGS'deki Mat %11, Fen %11, Türkçe %11, Sosyal %7 etkiliyor. Toplamları %40.

YGS'lerden herhangi birinin %40'ını almak gibi bir olay yok yani.

Ben umutluyum şu anda. Eğer LYS'lerde her sınavdan 3 soru kaçırırsam tıba girebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı dil sınavında kaç soru olucak

%60 dil geri kalan turkce ve mat olacak boluncekmiş galiba ama kaç soru olcak 80-100 ?

ben ygs de turkce sosyal abandım.mat 3-5 fen boş bıraktım

lys de yabancı dile giricem mesela.sağlam bi puan yaparım ingilizcem iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
DİL-1'de Türkçe yüzde 15, Temel Matematik yüzde 6, Sosyal yüzde 9, Fen yüzde 5 ve Yabancı Dil yüzde 65;

DİL-2'de Türkçe yüzde 25, Temel Matematik yüzde 7, Sosyal yüzde 13, Fen yüzde 5 ve Yabancı Dil yüzde 50 olarak belirlendi.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

DİL-1'de Türkçe yüzde 15, Temel Matematik yüzde 6, Sosyal yüzde 9, Fen yüzde 5 ve Yabancı Dil yüzde 65;

DİL-2'de Türkçe yüzde 25, Temel Matematik yüzde 7, Sosyal yüzde 13, Fen yüzde 5 ve Yabancı Dil yüzde 50 olarak belirlendi.

Dil 1 Dil 2 ne ki ya? Bazı bölümler dil 1 le bazıları dil 2 yle mi alıyor?

Geçenlerde çözdüm ben 1-2 eski sınavlarda ki yds leri 97-98 doğru falan yapıyorum 100 soruda o da dediğin gibi saçma sapan sorular oluyor bazen yada okumaktan sıkılıyor insan 100 soru arada yanlış oluyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

naraso said:

http://www.fenbilimleri.com/%C3%9CN%C4%B0VREHBERL%C4%B0K/2010yenis%C4%B1navsistemi/tabid/257/Default.aspx

en güzeli şudur gir bak 16. sayfada dil var.

dil 1 ing fra alman
dil 2 batı dilleri
dil 3 doğu dilleri diyor. yanlız doğu dillerinde yüzde 20 demiş dilden gelen puan sdfsds :D allah düşürmesin :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...