Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS-LYS, Başlangıç nabız kontrol

Reksa

Öne çıkan mesajlar

Ben bu sene şubat gibi lisanstan mezun oluyorum, önümüzdeki ay ALES'e gireceğim, bir yandan da tarih edebiyat falan çalışmaya başlarım yakın zamanda; eğer endüstri müh. yüksek lisansına falan kapak atamazsam yemişim müfettişliğini, uzmanlığını; sanat tarihi okuyacağım. İçimde ukte kaç senedir.

Babam evden atarsa da artık müzelerde, kütüphanelerde falan yatar kalkarım asdasdf.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ben de giriyorum.

Kızacaksınız ama, üç aydır çalışıyorum, daha zor birşey görmedim. Üviversiteden sonra kolay geliyor:)

Seneye bu aralar Tıp okuyor olacağım.
bu cümle türkçe'nin bir çıkmazı mı acaba? yoksa suç cümleyi kuranda mı? xD
Nasıl denir ki doğru bir şekilde, şu an 2 anlamı da çıkartabiliyoruz eheh
Sosyal ağlarda paylaş

pogodi said:

alandışı tercih yapınca puan kırılmıyo sadece geçen sene bi yere yerleşmiş olanların 100-500 arasında olan aobpsi 0.15 yerine 0.075 ile çarpılıyo.

Önceden etkisi %21 iken şuan %13 yeni sitemdeki puan türünde (bu sene yerleştiğim için) benden yaklaşık 32-33 puan felan kıracak.oda eski sistemde 18-20 puan civarına denk geliyor demiştim önceki postumda.

Yani 20 puanda en az 50-15k arası kaydırır ki buda pek işlevli olmuyor.Bu sene girip sadece ham puan kasıp durumu görebiliriz heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

GERGE said:

Ben de giriyorum.

Kızacaksınız ama, üç aydır çalışıyorum, daha zor birşey görmedim. Üviversiteden sonra kolay geliyor:)

Seneye bu aralar Tıp okuyor olacağım.
bu cümle türkçe'nin bir çıkmazı mı acaba? yoksa suç cümleyi kuranda mı? xD
Nasıl denir ki doğru bir şekilde, şu an 2 anlamı da çıkartabiliyoruz eheh

Orada kelime seçimi yanlış; daha, henüz anlamında ama iki anlamlı olduğundan henüzü kullanması gerekirdi. Anlatım bozukluğu da böylece düzeliyor. Çözüme ulaştıracak noktalama işareti göremedim.

Ben gidip bir yüzümü yıkıyım :P
Sosyal ağlarda paylaş

@Frantic, kardeşimin dershanedeki veli toplantısına gittim geçen cumartesi, orada yeni sistem hakkında bilgilendirme yaptılar, sunumlarda özellikle yazıyordu öğrencinin bölümüne bağlı kalmadan istediği alanda tercih yapabileceği. Dershane de Final Dergisi Dershanesi, eğer koca kurum bu olayı yanlış anladı ve öğrencileri yanlış yönlendiriyorlarsa vay hallerine.

Artık lisede bölüm seçmenin tek esprisi gireceğin sınavlara yönelik derslerin seçtiğin bölümde verilecek olması.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...