Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sierra kapanıyor

arcane

Öne çıkan mesajlar

Vivendi Universal Sierra'yı kapatıyor.

More depressing news for the industry, Vivendi Universal Games has cut 350 staff and shut down Seattle-based Sierra. The venerable games company created some of the most popular action and adventure games in the 80's. The Sierra brand will live on in name only and projects tied to the Sierra pipeline, Half-Life 2, Ground Control II and Tribes: Vengeance are already being developed by other teams within Vivendi. Also affected by the restructuring, the Hoyle brand of card and board games have been canceled.

"Restructuring the organization and reducing our cost base are necessary to improve our operating effectiveness and profitability," said VU Games CEO Bruce Hack, in as terse a manner as possible. "This constitutes another important step in our turnaround plan aimed to better position the company for growth."

Along with VU Games restructuring, the game company is prepping up for profitability with a powerful lineup for the second half of 2004. VU Games is looking for some higher revenues with titles like World of Warcraft, Spyro: A Hero's Tail and the well-received The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

hired_gun ve Bonecrusher'a haber verdikleri için teşekkür..[signature][hline]15...14...13....................3...2...1...Yanıtla
Sosyal ağlarda paylaş

bana da haberi alexi_septimus verdi, ben de ona teşekkür ediyorum :) (bir nevi zincirleme reaksiyon)[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Hala GeoCities yasiyor ona hayret ediyorum
Dralnu, 08 Haziran 2004 12:20 tarihinde demiş ki:
marduk gelicek hepimizi s.kecek
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 01 Temmuz 2004 04:40 tarihinde demiş ki:
bana da haberi alexi_septimus verdi, ben de ona teşekkür ediyorum :) (bir nevi zincirleme reaksiyon)

Ne demek, ne demek... =)[signature][hline]It is so ignorant to cry in someones funeral.Because you already know everyone will die some day, since the day you know him you should already know that.Now, look in my eyes and start thinking me rotting and decaying in my coffin.Sounds sad huh?But we are all sure that you and I will die some day.Maybe tomorrow maybe now.No need for tears in my funeral.Accept me dead, and so I will.
VII.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm gamespot'tan bakayım orada da yazmıştır şimdi, dün görmedim..

geçmiş olsun, sierra da akılda kalan eski isimlerden biriydi. vivendi universal gibi yımşak adlı şirketlerle devam etsinler işe sierra gibi karizma isimleri kapatırken..

leisure suit larry serisinden de sierra sorumlu değil miydi sahi? hatta o oyunla tanıdık diye hatırlıyorum sanki, police quest serisiyle de alakaları vardı gibi..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

eö biz de ea sux diyorduk yalnız :)

sierra bir de hunter hunted'ı ve incredible machines'i yapmıştı di mi? o oyunlardan aklımda kalmıştı.[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hired_gun, 01 Temmuz 2004 18:59 tarihinde demiş ki:
ahem kem küm bonecim , şey HALFLIFE desem hani sierradan ? :)

Sam eskilerden bahsetmiş, ben de eskilerden bahsettim.
Yoksa HL'yi herkes biliyor.
Ayrıca sierra hunter hunted'ı yaptı, ama HL'yi sadece yayınladı. Yapan ise Valve.[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

konuya ortasindan bodozlama dalıp detaylı okumaz da pattadanak laf soylersen olacağı buydu , efferin HIRED efendi
*! kendi kendinin kulağını çeker , klavyeye tıkırda tıkır yazzan ellerine vurur [OUCH] ve odanın köşesinde tek ayak üzerine dikilme cezasına yollar *[signature][hline]inochi kakeru sugata , sukito yuu utsukushisa ni kotoba wo ounda
Sosyal ağlarda paylaş

Phantasmagoria
Half life
Leisure Suit Larry
Hoyle series
Swat gibi zamaninin en guzel oyunlarini yapan firma benim icin yeri ayriydi diyebilirim o mavi setup ekrani cikar muzigi calar sierra yazardi hey gidi hey bir bir gidiyo firmalar yerine sirf $$$ diye du$unen oyuncularini du$unmeyen firmalar geliyor yerine
Sosyal ağlarda paylaş

silth o dediğinin pek alakası yok bu durumla, bir şirketi sahip olduğu iyi franchise'lar nedeni ile ucuza alıp isim haklarının canına okuduktan sonra kapatmak elbette ticari bir karardır ama tüketici nezdinde doğal olarak hibinoluktur.. :)

şimdi mercedes bmw'yi alıp sonra kapatsa da bmw arabaları sonsuza kadar yokolsa, onun gibi bişi..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...