Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni bir forum

calimero

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

Bir tek son zamanlarda Nefr' in yazdıkları hoşuma gidiyor, gerisi kusuruma bakmasın ama rütbeden ibaretler ve gömleklerini doldurmaktan çok uzaklar (bence).

komik...komik olduğu kadar ilginç...ilginç olduğu kadar düşündürücü... düşündürücü olduğu kadar doğal geldi şurası.

he açın tabe...yalnız faşizm, ırk-cinsiyet ayırımcılığı gibi kavramların tam karşısında DEMOKRASİ, ADALET, EŞİTLİK, insan hakları ve özgürlükleri, düşünce özgürlüğü, DÜŞÜNCEYE SAYGI v.s... gibi kavramların durduğunu unutmayın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

komik.
cidden ya,

kaç tane forum vardır ki içinde "başka bir forum açalım heeey" diye rahatça tartışabildiğiniz. kaç tane forum vardır ki "aptal olduğu için banlendi" diye yaftalanmayacağınız ?

rütbeden ibaretim, gömleğimi doldurmaktan acizim; senin deyimine göre, ama bu gömlek binlerce üyeyi aynı anda mutlu etmek için fazla büyük zaten. ben gömleğin içini baya baya dolduruyorum, çeşitli yönlerden iri yarı, kalıplı, hacimli bir adamımdır, fiziksel ve mecazi olarak.

daha iyi gömlek dolduracağını iddia ediyorsan ya bir forum açıp küçük bi gömlek seç, 5-10 kişi top oynayın içinde, ya da büyük bir insan ol, aş kendini falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

bence bu dusunceleri savunan bir insan

1. katiyen kar amaci gutmeyen oragnizasyonlarda gorev almamistir
2. hayalperesttir, dunyadan haberi yoktur
3. "fasizm olmayacak!!!" ayaklariyla esit muameleyi degil, kendi dusuncelerinin savunulmasini istiyordur. cunku amac dusunce ozgurlugu degil, "isteyen istedigini soyleyebilsin" degil, "benim istemediklerim olmasin" dir.
4. bu kafalardaki bir insan mumkun degil patiyi birakip gitmeyi dusunmuyordur. sadece "boyle olsa cok guzel olurdu" ayaklarina yatip prim yapma pesindedir.

edik: prim toplanmaz, yapilir

1. Kar amacı gütmeyen bir çok organizasyonda bizzat yer aldım fakat bunun alakasını çözemedim konuyla.

2. Hayalperestim. Daha güzel bir dünyanın hayalini kuruyorum.

3. Kendi düşüncemin savunulmasını istemiyorum. daha önceden herkesin kendi düşüncesini adam gibi savunduğu, aba altından hakaretlerin, küfürlerin savrulmadığı, düşünce tartışmasının gayet güzel yapıldığı bir internet sosyal ortamında da bulundum. oradan da arkadaşları çağıracağım zaten. Ha "benim istemediklerim olmasın" a gelince. evet eğer ben güzel şeyleri istiyorsam ve kötü şeyleri istemiyorsam benim istemediklerim olmasın. faşizm, cinsiyetçilik, ırkçılık olmasın. buradan tanışıp msn den adam gibi tartıştığım (o zamanlar) liberal olan bir arkadaş vardı ve çok zevk almıştım onunla tartışmaktan. karşı görüşten korkuyor değilim. kendi görüşümü savunacak kadar az çok donanım sahibi olduğumu düşünüyorum.

4. Ben zaten patiyi bırakıp gideceğim demedim ki. fakat bazı konuları pati bünyesinde tartışmak istemiyorum. neden wow konusunda yetkin olan insanlar bu forumda çoksa, ya da araba, ya da müzik gidip başka forumda tartışayım. elbette burada hepimizin yaşanmışlıkları var ve yaşanmışlık güzel şeydir. kolay kolay kopulmaz. ama bakarsın bir gün içine girdiğin başka bir oluşum seni daha fazla bağlar kendine, yavaş yavaş da koparsın. fakat tabi kahin değilim, ne olacağını bilemiyorum bu yüzden.

Saygılar...

Edit: ayrıca fizban dışında yukarıda yazılanlar da başlığı açış nedenimi pek bir güzel anlatıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...