Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu senenin Ramazan Mesajı!!1

veyr10

Öne çıkan mesajlar

İnsanların dinine karışmak "İNANMAYACAKSINIZ BUNA!" demek oluyor, "din" kavramını inanan birinin asla yapamayacağı şekilde enine boyuna tartışmak, bir tabudan ziyade bir "kavram" olarak ele almak ve ona göre yorum yapmak senin gözünde "hakaret" veya "inanca karışmak" olabilir. Fakat bu senin haklı olduğun anlamına gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakta ona ben karar vereyim. Demediğim şeyi sakız gibi kendince yorumlama.

Açıkça diyorum hala anlayamıyorsun. İnsanların dinine karışılması ve hakaret edilmesi yanlış ve yapılmaması gereken birşey.

Dine karışmayı hangi anlamda kullandığım buradaki herkes tarafından anlaşılabiliyor heralde , bi sen anlayamadın.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

insanların dinine karışılır aga.
yoksa gidişat iyi değil sdffsd

ben karışılır yada karışılmaz demiyom kanka bak
skyfire ın direk lafı akp ye bağlamasına karşıyım
ve dine de karışılır ama aşağılamak yada hakaret ederek değil
mantıklı bi şekilde anlatılarak karışılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası benim bu dediğinde hiçbir ayrımcılığım yok , burada kimsenin ne dinini ne dinsizliğini aşağılamadım. Aşağılayanlarda hangi din veya başkabirşey olsa da gözümde aynılar.

Neden çünkü bu kişisel bir tercih , kişinin sadece kendisini bağlar. Bunu burada böyle tartışıyor olmamız bile çok komik. Sözde laiklikten filan bahsediyoruz birde.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:

Bırakta ona ben karar vereyim. Demediğim şeyi sakız gibi kendince yorumlama.

Açıkça diyorum hala anlayamıyorsun. İnsanların dinine karışılması ve hakaret edilmesi yanlış ve yapılmaması gereken birşey.

Dine karışmayı hangi anlamda kullandığım buradaki herkes tarafından anlaşılabiliyor heralde , bi sen anlayamadın.

Hah bak şunu da ekleyeyim o zaman, dine hakaret edilir.

Ne kadar etiktir, kişiliğin hangi özelliğini öne çıkarır tartışılır elbette, fakat "DİNE HAKARET EDEMEZSİNİZ!" diyemezsin birader. Çatır çatır da ederim. Forumda da ederim de, forum kurallarına aykırı işte.

"İnsanların dinine karışılması veya hakaret edilmesi"nin doğru veya yanlış olduğuna karar verecek kişi de sen değilsin ayrıca.

Sırf "inanan" olduğunuz için dinin size ait bir kapalı kutu olmadığını anlayamıyorsunuz bir türlü. Benim gözümde Roma hukuku neyse din de öyle bir şeydir zira.
Sosyal ağlarda paylaş

Skyfire said:

abi akp'ye takıntılıyım

akp ye takıntılı olup herkese yükleme suçu o zaman
dediğim gibi
akpli olmayan bi sürü müslüman var ürkiyede.
Fistan said:

satanistleri , ineklere tapanları aşağılarken iyi.
müslümanları aşağılarken pençeler çıkıyo hemen dışarı ?
niye?

ineklere tapanlara dalga geçildiğini görmedim pek ben
geçildiysede sende geçmişsindir kusura bakma.
satanistlerede siz daha beter laf sokuyosunuz kedi kese hede hödö diye.
şu lafıda ekliyorum.
said:
saygı duymayı değil de saygısızlık yapmama konseptini anlayamadı forumumuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Skyfire said:

kulak tıkacı benim konforumu bozuyor. ezan okuyan saat (yada vs bi dolu zımbırtı var öle) onun rahatını bozmuyor

cok sacma bir tartisma icerisindeyiz. neyse ben soliim sana bu ulkede susmaz ezan hergun yeni cami yapiolar goztepe parkini istediler, bak sansina 5 vakit namaz var ya 10 fln olsaydi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...