Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu senenin Ramazan Mesajı!!1

veyr10

Öne çıkan mesajlar

@Prawler
+1
sonuçta islam dininden saçma gelenekleri filan olan dinler de var. onlarla niye dalga geçmiyosunuz.
din inanışı özel bir konudur. kişinin kendisine aittir.
inananlar da ateistlere bi konu açıpta inançlarıyla ezmeye çalışmıyolar gördüğüm kadarıyla.
bırakın artık bence kurcalamayın cidden konular cok alakasız yerlere gidiyo.

he dini kullananıp cahil insanları kandıranlardan bende nefret ediyorum sonuna kadarda dalgasını geçerim. ama inançlı bi insanın inancıyla dalga geçmem kendi şahsi görüşü der saygı duyar susarım
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

@Prawler
+1
sonuçta islam dininden saçma gelenekleri filan olan dinler de var. onlarla niye dalga geçmiyosunuz.
inananlar da ateistlere bi konu açıpta inançlarıyla ezmeye çalışmıyolar gördüğüm kadarıyla.

he dini kullananıp cahil insanları kandıranlardan bende nefret ediyorum sonuna kadarda dalgasını geçerim. ama inançlı bi insanın inancıyla dalga geçmem kendi şahsi görüşü der saygı duyar susarım

Önüne geçip bence 2 + 2 = 5 diyen adama ne dersin Böjeek?

Özellikle 2 + 2 = 5 diyen adam aynı zamanda bütün 5'tir dinine inanmayanların öldürülmesi gerektiğine inanıyorsa?

Din hiç hoş bir şey değil açıp Kur'an'ı kerimi okuyun da görün Allah nasıl kundaktaki bebeği katletmiş, miras hesabını nasıl yapmayı becerememiş etc.

Valla dindar insanlardan tek isteğim Kur'an'ı Kerim'i açıp Türkçe meali ile birlikte baştan sona okumaları başka da derdim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Özellikle 2 + 2 = 5 diyen adam aynı zamanda bütün 5'tir dinine inanmayanların öldürülmesi gerektiğine inanıyorsa?

neden birsey deme ihtiyaci hissediyorsun ben onu anlamiyorum. insanligi kurtarmak mi derdin? ululardan bir ulu musun, cahillere dogru yolu kutsal isiginla mi gostereceksin? sana ne?

ha cok merakliysan sor neden boyle diye, anlatsin, tatmin olursan ne ala, olmazsan en basa don; sana ne? neye inanirsa inansin adam, 'ben okudum senin kutsal kitabini, hic inandirici degil' demenin manasi ne?

eger ikinci kisimda kastettigin oysa, tum inananlarin inanmayan herkesin oldurulmesini istedigini ima etmek apayri komedi. atesitlerin boyle bir derdi yok ama bizim icimizde de senin gibi asirilikci insanlar var, tipki muslumanlarin icinde dedigin tarzda oldugu gibi. seni baz alarak 'tum ateistler muslumanlari dininden sogutmak istiyor' demek ne kadar saglikli? benim derdim degil mesela kimsenin dini, bana ne?
Sosyal ağlarda paylaş

ben okudum hemde 3 farklı mealini okudum.
onun yanında meraktan incille tevratı da okudum.
kuran-ı kerimde mealler arası az bi farklılıklar vardı evet ama dediğin gibi bişey yoktu.

hangi sure ? nerde yazıyo bi bul kanıtlasana ya. böyle hurafeler çok var inan.

zaten biraz bilgin varsa böyle şeyler direk kuran-ı kerimde de yazmaz. sonradan gelen hadislerde yazar böyle şeyler.

Mesela diğer dinler tarafından islam dini çok gaddar bi din olarak tanıtılmıştır. Bu Hz. muhammed zamanındaki kadını kuma gömüp kafasını taşlama cezasından gelmiştir.

Aslında onun gerçeği, bir kadınla bir adamın zina yapıp köylüler tarafından ceza verilmesi için Hz. muhammed'in karşısına çıkarılmışlardır. Kadın yahudi erkek ise müslümandır.
Ve Hz. muhammedde demişki herkes kendi dini gereceğince cezalandırılsın.

müslüman olan erkeğe tenine değecek şekilde 100 kırbaç verilmiş yahudi kadına ise kendi dini gereği vucudu kuma gömülüp kafası taşlanarak öldürme cezası.

İslam dininde hiç kimsenin yaşama hakkını elinden alma gibi olay yoktur. Çok güzel saptırılmış bu olay sonralar da.
Bizim topraklarımızda olduğu ve kadının ilişkiye girdiği adam müslüman olduğu için bu olay bize doğru çarpıtılmıştır.

he ben size gelin allah'a inanın müslüman olun demiyorum demem de zaten bana düşmez. ama lütfen bilginizin kıt olduğu konular da yorum yapmayın kulaktan duyma şeyleri gelip burda söylemeyin. bilen birileri elbet çıkar.

neyse daha fazla yorum yapmıcam. sadece din özel bi olaydır. bi inanıştır kimin neye inandığı kimseyi bağlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Böjeek said:

@Prawler
+1

Din hiç hoş bir şey değil açıp Kur'an'ı kerimi okuyun da görün Allah nasıl kundaktaki bebeği katletmiş, miras hesabını nasıl yapmayı becerememiş etc.

Valla dindar insanlardan tek isteğim Kur'an'ı Kerim'i açıp Türkçe meali ile birlikte baştan sona okumaları başka da derdim yok.

genc almissin cevabi, benim yazicaklarimi yazmis bojek senin bilgilerini sorgulaman lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

miras hesabındaki buga ömer vaktinde dandik bi hotfix geliyor. kesri genişletiyor, bu sayede kuran'daki gibi dağıtılmıyor miras ama insanlar rahatlıyor.

sylian'ın bahsettiği diğer şey de sword verse sanırım, şey.

at-tawba said:

Then, when the sacred months have passed, slay the idolaters wherever ye find them, and take them (captive), and besiege them, and prepare for them each ambush. But if they repent and establish worship and pay the poor-due, then leave their way free. Lo! Allah is Forgiving, Merciful.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinlisi , dinsizi neye inanırsa inansın her kesimden herkese söylüyorum şu forumda.

Bıkmadınızmı arkadaş insanların dinlerine , dinsizliğine veya herhangibirşeye inanıp inanmamaları ile uğraşmaktan. SİZE NE ?

Bir adam sözde inancı yüzünden gelip senin özgürlüğünü kısıtlıyorsa , hakkını gasp ediyorsa suçlaman veya laf etmen gereken kişi o karşındaki adamdır. Din veya dinsizlik , x,y,z değil.

Öyle bir mesaj atıyorsunuz ki bide , hayatınızı sanki 4-4 lük geçiren , hiç hata yanlış yapmayan , tertemiz insanlarsınız.. Herkes kendine , yaptıklarına bakacak. Kimse kimsenin inancına karışamaz , hakaret edemez. Böyle bir hak yok. Karışırım , hakaretimi de ederim diyorsan , karşındaki her konuda sana aynısını yapar ve tek kelime etmeye hakkın olmaz.

Hakatten kilit şu başlığa , periyodik olarak illa bir sivri bilinçli , bilinçsiz saçma sapan başlık açıp ortalığı karıştırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...