Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu senenin Ramazan Mesajı!!1

veyr10

Öne çıkan mesajlar

Asteroth said:

Benim eleştirim, dalga geçmem senin gözünde hakaret veya inancına karışmak olabilir. Kaldı ki genelde forumda olan da bu zaten.

Sırf senin "hoşuna gitmedi" diye ben ne üslubumu değiştirmek zorundayım ne de saygı duymak. İstediğin kadar da kudur "Saygı duyacaksınız! İnancıma karışamazsınız!" diye, senin neye inandığın beni zerre ilgilendirmiyor şahsen, daha önce de dediğim gibi üstüne alınman da tamamen senin problemin.

Şöyle bir decoder sorunu olmuş sende ;

Sen önceki sayfadaki mesajımın seni kapsadığını nereden çıkardın ? Orada asteroth demişmiyim ? hayır. Yani üstüne alınmışsın. Demekki benim dine karışma ve hakaret etme sözcüklerimi üstüne alınmışsın.

Özetle başından beri sen kendi kendine problem yaratmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:

Kimse kimsenin inancına karışamaz , hakaret edemez. Böyle bir hak yok.

Asteroth said:

Ben inancı eleştirip dalgamı geçerim arkadaş, sen üstüne alınıyorsan o senin problemin. Böyle bir hak da var, düşünce özgürlüğü deniyor adına.

Horizon said:
Yani üstüne alınmışsın.

Horizon said:

Dinlisi , dinsizi neye inanırsa inansın her kesimden herkese söylüyorum şu forumda.

Loop'a al oku oku dur Horizon, eğlenirsin bol bol.
Sosyal ağlarda paylaş

akp çok alaka. nası ne alaka:
ERDOĞAN’IN SÖZLERİ

Farklı bir din mensubu
- 2003’te Yargıtay Başkanı’nın “Sınırsız din ve vicdan özgürlüğü isteyenlerle İslami devlet kurmak isteyenlerin amaçları aynı” açıklamasına karşı, “Çirkin bir yaklaşım. Siz bir dinin mensubuysanız, farklı bir dinin mensubunun olduğu alana giremezsiniz” demesi.
Sadece İslam vardır
- 2004’te Oxford’da, “Ilımlı (İslam) denilince, ılımlı olmayanı varmış gibi oluyor. Sadece bir İslam vardır. Önüne bir şey konulamaz. İslam ile laikliği yan yana tanım olarak getirmek yanlış olur. Kişiler laik olmaz” demesi.
Laiklik ve Müslüman
- 1994’te RP İl Başkanı olarak yaptığı konuşmanın yayınlanması üzerine, 2001’de partinin söylemleri ve disiplini gereği bu şekilde konuştuğunu söylemesi ve “Bazıları laikliği din gibi algılıyor. Laiklik din olursa aynı anda Müslüman olunamaz” demesi.
Bizde önemli din bağı var
- 2005’te Christchurch kentinde sarf ettiği, “Bizdeki etnik unsurları birbirine bağlayan önemli bir din bağı vardır” sözleri.
Ben insan olarak laik değilim
- 2005’te “Ben insan olarak laik değilim; devlet laiktir. Buna mukabil laik düzeni korumakla yükümlüyüm. Ama siz laikliği bir din gibi takdim ederseniz, bu ülkenin halkını üzersiniz” açıklaması.
Kuran kursuna sınıra karşıyım
- 2005’te Kuran kursları için yaş sınırı konulmasına karşı olduğunu söylerken, kendisinin de 7 yaşında Kuran kursuna gittiğini hatırlatarak, “Bir Müslüman’ın kendi arzusuyla, Kuran’ı öğrenmesine niçin karşı çıkıyoruz. Benim tezgâhımdan geçmiş olanların, ülkeme ne zararı var ki?” demesi.
Ben İstanbul’un imamıyım
- Geçmişteki bazı beyanlarında, “Kula kul olmayacağız. Allah’a kul olmanın hazzını yaşayacağız”, “Ben İstanbul’un imamıyım”, “ Elhamdülillah şeriatçıyım”, “Yılbaşına karşıyım”, “Ataya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok”, “Allah’ın izniyle yeni bir çağ, zulüm çağı kapatılacak”, “İmamlar da nikâh kıysın”, “Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker”, “Ben tekkeye değil dergâha gittim”, “Biz Cezayir gibi olmayız. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz”, “Ya Müslüman olacaksın, ya laik. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bak koskoca bir yalan”, “Bu millet istedikten sonra laiklik tabi elden gidecek” ifadelerini kullanması.
Değişemem, değişmedim
- AKP iktidara geldikten sonra gelişerek değiştiğini, Milli Görüş gömleğini çıkardığını söyleyen Erdoğan’ın 2006’da TRT’de, “Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim” demesi.
Bizler inançlı Müslümanlarız
- 2005’te kızlarının türban takması konusunda, “Bizler inançlı Müslümanlarız. Kuran’da kadının toplum içinde türban takması gerektiği yazıyor. Kızlarım başını örttükleri için Türkiye’de okuyamadı” demesi.
Sorunu Müslümanlar çekiyor
- 2005’te azınlıkların özgürlükleri konusunda, “Sorunu Çoğunluktaki Müslüman kesim de çekiyor. Bu konu bizim için de zor. Eşim Başbakanlık’ta takıyor, karşıda (cumhurbaşkanlığı) takamıyor” sözleri.
Türbanda söz hakkı ulemanın
- 2005’te AİHM’nin türban kararı için “Söz söyleme hakkı din ulemasınındır” demesi.
Danıştay’a eleştiri
- Daha sonra verdiği karar nedeniyle saldırıya uğrayan Danıştay 2. Daire’nin türban kararı için, “Bu haksızlık ve acıları onaylamak imkânsız. Bunlar bu gidişle evin içine de karışacaklar. Bunların hedefi, ‘Çamur at, tutmazsa iz bırakır’. Ölümün nerede ne zaman geleceği belli mi? Musalla taşına yatırıldığınız zaman ‘Falanca cumhurbaşkanıydı, falanca başbakandı’ veya ‘Cumhurbaşkanı niyetine ya da başbakan niyetine’ demeyecekler” demesi.
Büyükelçiye azar
- 2006’da Almanya’da türbanlı fotoğrafın pasaportta yer alması konusunda, büyükelçiye, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçiliği’ne benim vatandaşım bu kıyafetiyle girer, bir genelge olduğunu hiç zannetmiyorum, Çözümünü de buraya emredeceğim inşallah” demesi. Büyükelçinin bunun üzerine yuhalanması.
Velev ki siyasi simge düşünün
- Madrid’de, “Velev ki (türbanı) bir siyasi simge olarak taktığını düşünün. Bir siyasi simge olarak takmayı da suç kabul edebilir misiniz? Simgelere, sembollere bir yasak getirebilir misiniz? Özgürlükler noktasında dünyanın neresinde böyle bir yasak var?” demesi.
Bu millet sizi affetmez
- İrtica konusunda, “Eğer siz dindar insanları siyasetten alıkoymak için bunu konuşuyorsanız, bu millet de sizi affetmez. Bunu böyle bilin” demesi.
Uysal koyun değiliz
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth zeytin yağlılığın bukadarı :).

Özet olarak anlatayım anlamamaya direndiğin veya cidden anlamadığın için. Ben insanların dinine karışanlara ve hakaret edenlere sözünü kullanmışım.

Sen de , "ben istediğim gibi dalgamı geçerim eleştiririm" demişsin. Özet bu. Şöyle mesajımı aynen koyayım , bu mesajımda karışamaz edemez dediğim insanların içine sen giriyormusun girmiyormusun kendin belirle.

horizon said:

Dinlisi , dinsizi neye inanırsa inansın her kesimden herkese söylüyorum şu forumda.

Bıkmadınızmı arkadaş insanların dinlerine , dinsizliğine veya herhangibirşeye inanıp inanmamaları ile uğraşmaktan. SİZE NE ?

Bir adam sözde inancı yüzünden gelip senin özgürlüğünü kısıtlıyorsa , hakkını gasp ediyorsa suçlaman veya laf etmen gereken kişi o karşındaki adamdır. Din veya dinsizlik , x,y,z değil.

Öyle bir mesaj atıyorsunuz ki bide , hayatınızı sanki 4-4 lük geçiren , hiç hata yanlış yapmayan , tertemiz insanlarsınız.. Herkes kendine , yaptıklarına bakacak. Kimse kimsenin inancına karışamaz , hakaret edemez. Böyle bir hak yok. Karışırım , hakaretimi de ederim diyorsan , karşındaki her konuda sana aynısını yapar ve tek kelime etmeye hakkın olmaz.

Bold kısıma dikkat. Gözünden kaçabilir.

Bana dalga geçme ve eleştirme geçen yeri bul lütfen. Gerisine karışmıyorum kendi haline bırakıyorum seni :).
Sosyal ağlarda paylaş

ya cidden saçmaladın sky
sırf erdoğan dedi diyemi herkes "kimse kimsenin inancına karışamaz" lafını çıkartıyo. o adam kim yani. sen gözünde müslümanların atatürkü felan mı sanıyosun o adamı bu kadarmı büyüttünüz ?
ulan şu türkiyede erdoğana oy vermeyip ondan nefret eden müslüman sayısıda baya fazla
ama sen kalkıpta o adamların dinine laf edersen o adamlarda o lafı söyler
herkes söyler
tabi en yüksek mevkideki o lafı söyleyince direk akpye karşı illa bi laf sokacaksınız müslümanlıkla ilgili konularda
chp liside müslüman
mhp liside
dtp liside
dsp liside
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:

Bold kısıma dikkat. Gözünden kaçabilir.

Bana dalga geçme ve eleştirme geçen yeri bul lütfen. Gerisine karışmıyorum kendi haline bırakıyorum seni :).

Asteroth said:

Benim eleştirim, dalga geçmem senin gözünde hakaret veya inancına karışmak olabilir. Kaldı ki genelde forumda olan da bu zaten.

Sırf senin "hoşuna gitmedi" diye ben ne üslubumu değiştirmek zorundayım ne de saygı duymak. İstediğin kadar da kudur "Saygı duyacaksınız! İnancıma karışamazsınız!" diye, senin neye inandığın beni zerre ilgilendirmiyor şahsen, daha önce de dediğim gibi üstüne alınman da tamamen senin problemin.

"Bold kısım gözünden kaçmış :)" yapıyorsun da, koskoca mesaj kaçmış gözünden, onu nasıl yapacağız?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...