Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

zaten oyunun karakter sistemi efsane kötü. d&d uyarlamalarında anlayabiliyorum sisteme sadık kalmak zorundalar ama sıfırdan yapılan bir sistemin bu kadar aptal olması anlaşılır değil.

fighter ise str yığ. mage ise mag yığ. rogue ise dex yığ. 2009 yılında 1999 konsol rpg'sinden zayıf olmasın pc rpg sistemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

zaten oyunun karakter sistemi efsane kötü. d&d uyarlamalarında anlayabiliyorum sisteme sadık kalmak zorundalar ama sıfırdan yapılan bir sistemin bu kadar aptal olması anlaşılır değil.

fighter ise str yığ. mage ise mag yığ. rogue ise dex yığ. 2009 yılında 1999 konsol rpg'sinden zayıf olmasın pc rpg sistemi.

evet max 2 tane tip seciyoruz siniflar icin , cok yanlis olmus bence de. sanirim 90 larin ciddi oyunlarini hic bir sekilde goremiycez.
Sosyal ağlarda paylaş

Rogue biraz daha karmaşık. Cunning verip damageı coşturabiliyosun optimal dex gidip. Bide arcane warrior var, yeterince skill açabilmek için wp vermen lazım bi yerden sonra falan.

Ya kimi kandırıyorum ehue konsol bebelerine hitab eden sistem işte.

Gerçi AD&D de pek ahım şahım değildi. Bi 3e de biraz toparladılar, dragon age de 4th a benziyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:

axedice said:

Bide blizz fire resist arttırıyor, infernonun damageı azalıyor.

dememim tek sebebi bu.

ben bliz ustune elektrik, ismini unuttum aoe atardim, uzerine de chain lightning.

bu fire res i yuksek olan mob a fireball atmaktan farksiz demek istiyorum, isteyen istedigi gibi oynar tavbi ki, mana pot vs isteyen icsin ne diyim :D

iyi guzel diyosunda canim
blizz atmassan moblar infernodandan kosarak ustune geliyo
blizz + inferno atinca
arada sen loot felan topluyosun
seisiyosun
Sosyal ağlarda paylaş

urn of sacret ashes

başlarda spoiler içeriği olarak baya bi yazılmıştı ama oyunda henüz oralarda gelmediğim için okumadım hiçbirini. şimdiyse 200 küsur sayfada arama yapmaya üşendim baya :p. sorum şu; parti ortalama level 10, ali, morrigan, zenci gay elf ve ben(rogue archer). dragonun hp sini %80 in altına indiremedim hiç. bende boruyu çalmadan yürüdüm gaunlete girdim direk. o dragon ölmüyor mu :P

Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

urn of sacret ashes

başlarda spoiler içeriği olarak baya bi yazılmıştı ama oyunda henüz oralarda gelmediğim için okumadım hiçbirini. şimdiyse 200 küsur sayfada arama yapmaya üşendim baya :p. sorum şu; parti ortalama level 10, ali, morrigan, zenci gay elf ve ben(rogue archer). dragonun hp sini %80 in altına indiremedim hiç. bende boruyu çalmadan yürüdüm gaunlete girdim direk. o dragon ölmüyor mu :P

dragon taktik

Dragon'u keserken tank dahil kimse kafa kafaya girmesin, ısırıp kaldırdığı anda heal gelmezse yatıyor tank. Tank taunt'la agro da tutsun ama dibinde durmasın, tanka sadece büyüyle saldırsın.

Melee dps'ler ejderhanın arkasından vurmasın kuyruğuyla savuruyor tam yanından vuracak şekilde ayarlaman lazım ne önden ne arkadan

Zaten range ataklara bişi yapman gerekmio :) Ejderha keserken tavsiyem bi tank 2 range dps(mage archer neyse :) ) 1 heal kesmek, çok rahat oluyor

Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

urn of sacret ashes

abi dragonu oldurmenin yolunu acikliyorum

iffetteki mujde ar

hahueahu orda bi kolezyum gibi bisi war oraya gidip 3 5 load deneyeceksin summonlamayi ozellikle bi adamlar summonlarken dierleirni ote tarafta uzakta tut(kolezyum dedigim icinde 3 tane chest olan yikinti') bazen dragon inince kafasi bugla o ruinlere sikisiyo arkasi donup kaliyo ole
kalinca ranged kesiyosun iste
mumkunse surkeli bi meleeyle git yaninda vursun sana
oteki turlu ucuyo

Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

urn of sacret ashes

bir kere o parti yanlış. alistair tank heralde sende, o dragon eğer nightmare'de oynuyorsan tek tank'ın tutabileceği bir boss değil. alistair main tanksa mutlaka bir off tank alman lazım yanına. benim karakterim mesela str ve const manyağı, alistairın'da const iyiydi çift healer ile ( wynne - morrigan ) kesmiştim.

sen rogue olduğuna göre bir kere kafadan gay'i çıkar grubundan ne işi var onun. al onun yerine wynne ablayı, ha daha wynne ile tanışmadıysan da sten ya da oghren'i alabilirsin. şu şekilde olacak :

ilk başta bir kere grup üyelerini dört ayrı köşeye gönder. alistair ve diğer tank kimse onlar birbirine yakın dursun. dragon'u tanklardan birinin çekmesi lazım, gerçi dragon random bir yere iniyor ama genellikle çağıran kişinin ve tankın üzerine iniyordu bende. zaten mage ya da mage'lerin üzerine inerse tekrar load et, değmez. combat başlamadan warmth balm içir herkese, aoe alev saldırısına karşı çok işe yarar. dragon indiğinde hemen weakness'ları, her türlü penalty veren spell'i saldırıyı koy üstüne. tank'a lifeward ve replenish at. belli zamanlarda tank'a knockback atıyor dragon, ya da daha kötüsü ağzına alıp bir güzel çıtırdatıyor. işte o an'da tankı kurtarabilmen çok önemli. tek healer zor kurtarması, çünkü tankın 4/3 canını falan alıyor sen heal atıyor olmana rağmen. tankının yapacağı çok bir şey yok, shield saldırılarını yap, ne kadar damage verse kardır. sen ok'la çalış daha çok, archery skillerin varsa çok iyi olabilir. olmadı sağlı sollu bacaklarından giriş dragon'a. ama havalandığında ya da alev saldırısı yapmaya kalkıştığında kaçman lazım kenarlara. çift healersan ikinci healer ( morrigan daha iyi bu konuda tabi ki ) damage da versin arada. winter's grasp, shock, life drain vs gibi. yok eğer çift tanksan, ikinci tank bol bol damage yapsın. böyle böyle bir şekilde kesersin.

Sosyal ağlarda paylaş

@Deno

evet alistair tank. sorun benim level gibi görünüyor şu anda. kendi charım level 10 morrigan da 10, geri kalan ikisi dokuz. dragonun hp barının rengi kırmızıya yakın.wowdaki level targetın leveli arttıkça tagının renginin kırmızıya doğru gitmesi gibi bişey sanırım. taktikler için teşekkürler. akşam evde deniyip sonucu yazarım buraya :)

Sosyal ağlarda paylaş

Ben normalde mage tower'dan sonra gidip yapmıştım, Normal'de yaklaşık 11 yada 12 level'dım sanırım. Level arttıkça herhangi bir yaratığın kesilişinde kolaylık yaşadınız mı siz? Ben sadece Wynne geldikten sonra bi ferahladım, hiçbir quest'i kolay yaptığımı hatırlamıorum. Sanki mob'larda benimle level atlıyor gibi geliyordu...
Sosyal ağlarda paylaş

moriganin curseleri var onlari at cok rahat kesersin (isimlerini hatirlamayiroum death hex di galiba) birde tank lazim degil butun charlara ranged ver, dragon kullandigi taktik ustune konma ve konuncada cast time i uzun flame breath felan atmak bu sirada yanina gittigi chari kacirican karakter kacinca ucup diger chara gidiyor.

bi iki denemede alirsin cok rahtca

bu arada en kolay caster parti ile oynaniyor oyun nightmarede bile one shot mage bosslari kesiyosun o kadar diyim melee bosslarda cok zorlamiyor cunku curseler cok abarti olmus
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...