Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

BlackRose said:

codexi tümden nasıl açacaksın ki bi yerden sonra, ben ölüleri bile soydum (hoş zaten hep öyle yapıyoruz da) hiçbir şey bırakmadım yine de codex'te gedikler var, yani illa ki bir yerlerde açamadığım sonra dönerim dediğim sandıklarda bişeler kalmıştır

landsmeetten önce gidip bütün haritayı dolaşmak ölüm gelmese...

Bazı yerlerde parlamasa da tıklanabilecek eşyalar oluyor onlar da codexe bilgi veriyor kitaplar vs falan özellikle. Onları kaçırmak kolay. O sayede gedikler oluyor evet.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

yunusemre said:

Spoiler ile dolu sorular bitirmeyen bakmasın :)

3 ejderha kestim biri morrigan'ın ustası, bi sondaki kestiğimiz bir de haritanın sol altında Arl Eamon'ı kurtarmak için girdiğimiz yerdeki. 4 tane ejderha var diye okumuştum sanırım belki daha fazla neredekini atlamışım acaba?

Bir de bu drake scale armor nasıl yapılıyor? Ben drake kestiğimi düşünüyorum ( küçük dragonlar yada ) ancak leather vs. düşmedi kısaca armor'um da olmadı, nerde bu drake ler ki acaba?,

ve son olarak da Blood Magic miydi kötü büyü :) onu nereden kimden nasıl öğreniyoruz? Mage olarak tekrar başladım da oyuna

Spooooiiilerrrrrrrrr

Drake ve dragon scales diye 2 tip loot var, Urn'ı aldığın yerden mesele 3 drake scale 1 dragon scale mi ne alabiliyorsuni, gitip Ferelden'de armorsmith e drakescaleleri verince batırıyor, dragon scale ve üstünde istemese dahi para verince bu sefer bayağı sağlam fire resistli armor yapıp veriyor.
Blood magic alabilmek için Arl'ın rüyasındaki demon ile konuşup anlaşman lazım.

Drake scale

6 tane olması lazım önce 3ünü alıyo, sonra bende biraz daha var al bunları da yapmayı dene diyosun falan filan...

bu arada üstüne para da veriyim adam ol seçeneklerini seçmekte fayda olduğunu söyledi herkes, ben vermiştim, vermeyince kalitesi ne oluyor denemediğim için bilmiyorum

Rewendor said:

BlackRose said:

codexi tümden nasıl açacaksın ki bi yerden sonra, ben ölüleri bile soydum (hoş zaten hep öyle yapıyoruz da) hiçbir şey bırakmadım yine de codex'te gedikler var, yani illa ki bir yerlerde açamadığım sonra dönerim dediğim sandıklarda bişeler kalmıştır

landsmeetten önce gidip bütün haritayı dolaşmak ölüm gelmese...

Bazı yerlerde parlamasa da tıklanabilecek eşyalar oluyor onlar da codexe bilgi veriyor kitaplar vs falan özellikle. Onları kaçırmak kolay. O sayede gedikler oluyor evet.

tıklanabilecek bütün eşyalar tab tuşuna basılıyken çıkıyor ama ben parlayanlara tıklamadım elim TAB'da gezdim o yüzden açıkta duranları değil de daha çok sandıktakileri kaçırmış olabileceğimi tahmin ediyorum

mesela denerim markette ortadaki güruhun içinde 2 tane anahtarla açılabilen sandık var, oyunu bitirdim onların içini göremedim :) mesela saraydan kız kaçırma görevinde teslim olmadım, olunca nereye götürüyolar, ordan çıkarken açılan sandıklar ya da tıklanan kodek var mıdır bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

yunusemre said:

Spoiler ile dolu sorular bitirmeyen bakmasın :)

3 ejderha kestim biri morrigan'ın ustası, bi sondaki kestiğimiz bir de haritanın sol altında Arl Eamon'ı kurtarmak için girdiğimiz yerdeki. 4 tane ejderha var diye okumuştum sanırım belki daha fazla neredekini atlamışım acaba?

Bir de bu drake scale armor nasıl yapılıyor? Ben drake kestiğimi düşünüyorum ( küçük dragonlar yada ) ancak leather vs. düşmedi kısaca armor'um da olmadı, nerde bu drake ler ki acaba?,

ve son olarak da Blood Magic miydi kötü büyü :) onu nereden kimden nasıl öğreniyoruz? Mage olarak tekrar başladım da oyuna

arkadaşa cevap verildi mi bilmiyorum ama bende de aynı sorun var.. sayılanlar dışında bi ejderha daha olması gerekiyor sanırım.. orzammar diye duymuştum ama bulamadım?

Sosyal ağlarda paylaş

4üncü dragon

Orzammar'da tahtın olduğu odaya girmeden önceki salonda tam ortada bir taş var basınca patır kütür sesler geliyor işte o taşa bir kişi basacak, tahtın olduğu odada girince solda iki tane daha var yan yana, onlara da birer kişi basacak, 4üncü kişi de tahtı parmaklayacak...

4üncü dragon böyle çıkıyor, tabi bunları harromont/bhelen seçiminden önce yaptım ben, sonrasında oluyor mu bilmiyorum oralarda insanlar oluyor seçimden sonra çünkü

aslında dragon da deği hani, daha çok drake gibi bişe yoksa o odaya nasıl sığacak

Sosyal ağlarda paylaş

Dragon Age in quest tasarımıyla ilgili redcliffe questlerinden örnekler vererek yazılmış güzel bi inceleme var irontowerda. Hafif spoilerlar var, ordaki bütün seçenekleri gördüm sanıyordum ama kaçırılabilecek bi sürü detay var.

http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,1176.0.html
Sosyal ağlarda paylaş

kaç dlc daha çıkacak?
oyunu oynamak dışında bu social network olayına filan hiç bakmadım. kolay mı tüm eklentilerini indirmesi?
bi de char guideları nerde var? öyle bi sistem yapmışlar ki adamı asssasin ya da ranger yapmak için neye vereceğimi anlayalamdım. statları nasıl dağıtacamı filan bilmiyorum?

son olarak oyun gelecek vaadediyo mu?

edit: bi de quest helper gibi bişey var mı :D
Sosyal ağlarda paylaş

DLC çok çıkar, 1 senelik DLC contentimiz hazır zaten felan diyorlardı, expansionda gelir kesin.

Yanlız expansion geldiğinde umarım hikayeyi nasıl bitirdiğime bağlı olarak değişiklikler olur =D

Spoiler

Dwarf Noble olarak oyuna başladım, kralın oğullarından biriyken sürüldüm vs... Oyun sonunda archdemon'ı öldürünce bütün haklarımı geri kazandım üstüne birde Paragon ünvanı verdiler (Yaşayan tek paragon) , eh daha nolsun, gidip başkentte kasıla kasıla yürümek kendime ait malikanemde takılmak istiyorum =p

Sosyal ağlarda paylaş

Brezilyanın en sonunda

werewolfları yanına alan oldu mu? Bi an elim kaydı persuade seçeneğine, ikna ettim gittik doğradık elfleri. Şimdi kampta werewolflar var. Seçenek olarak bunu eklemeleri çok iyi, ama hiç içime sinmedi lan ehue. Savelerim gitmeden önce keeper ve kurt ölmüş herkes kurtulmuştu negzel.

Sosyal ağlarda paylaş

en son savaşta "ordu çağırma" ikon grubunda 5 tane ikonluk yer vardı ama sadece dördü doluydu bunların. sanırım werewolf ikonu gelecekti o boşluğa öyle seçseydim.

içine sinmediyse geri alabilirsin, gameplay olarak bir etkisi yok. en sonda olan "hepsinden sonra şöyle şöyle olaylar oldu" anlatımını değiştirir.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Brezilyanın en sonunda

werewolfları yanına alan oldu mu? Bi an elim kaydı persuade seçeneğine, ikna ettim gittik doğradık elfleri. Şimdi kampta werewolflar var. Seçenek olarak bunu eklemeleri çok iyi, ama hiç içime sinmedi lan ehue. Savelerim gitmeden önce keeper ve kurt ölmüş herkes kurtulmuştu negzel.

kendimde bi elf olduğum için kıyamadım elf kampına sadece başlarını öldürdüm bende :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

de öle olunca elf ordusu katamio musun sen artık? werewofllar mı katılıo sana ?

Olm elf ordusunu bırak elf kalmıyo, kampa dönüp hepsini kılıçtan geçiriyosun zathrianla dahil. Hatta elflerin bi kısmını canlı bırakıp sonradan sana asker yapıyolar falan ehue. Haliyle werewolflar katılıyo orduya, diğerleri gibi elçi yolluyolar. Werewolf elçisi sandıklara yardım istemiyo, biz böyle de überiz falan diyo. Bide 2k falan daha fazla xp alıyosun diğer seçeneklere göre.

Sam 5 ikon diyosun ama toplamda 6 ordu yok mu katılabilecek? Werewolflar elfler dwarflar knightlar templarlar mageler. Elf yerine ww geliyorsa mage yerine de templar gelmesi lazım, bu durumda 4 seçenek kalıyor. Peki 5. ikon kimin için?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Sam 5 ikon diyosun ama toplamda 6 ordu yok mu katılabilecek? Werewolflar elfler dwarflar knightlar templarlar mageler. Elf yerine ww geliyorsa mage yerine de templar gelmesi lazım, bu durumda 4 seçenek kalıyor. Peki 5. ikon kimin için?

5. ordu

anvili patlatmazsan branka stone giant yolluyo COOOK gucluler

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...