Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

barbu said:

wat? o kadar ediyor mu lan. hemen girip kasarım set met?

abi tamamen şans işi, bu öyle kasmalı değil işte. benden önce raide başlayıp, eksiksiz devam eden ama anca 2-3 parça raid dropu olan adamlar var guildde. bende hele en sonlara doğru, boss'lardan drop gelebilecek, 18 ihtimallik loot tablelardan aradığım iki item drop geldi üst üste iki haftada. kafayı yedim bildiğin. iki kere %0.055'lik şans gerçekleşiyor. yani küpe gelirse set bitecek uleyn diyorsun ve o ihtimal gerçekleşiyor. üzerindeki item da gene düşebiliyor o zaman passlamak zorunda kalıyorsun falan. tabi gizli bir variant varsa bilemeyecem. hayatımda bu kadar ballı olmadım. haftada 8 kişilik party ile 6 dropluk raid yapıyorsun, bir kere 3 drop bana yaramıştı falan utanmıştım asdf. hiç raid yapmadan öyle kasayım puanları da seti yapayım dersen, haftalık token capi yüzünden 5-6 ayı buluyor sanırım. benim oyun çıkalı 2.5 ayda set bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Devils Pact Recruita!
T1 Raidlere henüz başlayabileceğiz, raid öncesi biraz recruit yapıp, kadroyu genişletmek istedik.

Server: Odin

Requira:
- 22 yaş üstü, mümkünse daha üstü olmak
- Daha önce Tank, Healer, DPS klasmanlarından en az birinde tecrübe sahibi olmak
- Derdi anlayabilecek ve anlatabilecek kadar ingilizceye sahip olmak
- Kurallar ile problemli olmamak

Requira Klaslar:
- En iyi oynadığı sınıf karakteri oynamak, mümkünse ilk defa oynamadığı bir rolü, bizle birlikte oynamaya kalkmıyor olmak

Başvuru:
http://dpd3.enjin.com/recruit
Sosyal ağlarda paylaş

başlamayın. ben bıraktım, early accessten beri oynuyordum accountu sattım 450$'a asdf. ama buna kanıp başlamayın, 2.1 ile baya değeri düşer karakterlerin. neyse 17 aralıkta 2.1 geliyor, pvp ekleniyor ama bu combat ile bozuk, berbat birşey olacağına eminim. patchte, high endgame contentte gram ilerleme yok şuankinden. onun yerine endgame öncesi mid-tier endgame contente yeni seçenekler ekleniyor işte. aynı dungeonları, hard mode, extreme mode diye ekleyip önümüze sunacaklar. housing var ama guild evi gibi ortak, kişisel olsaydı herkes onun için para kasıyordu ama orta malı olunca yalan olur o iş.

crafting sistemi baya hoş ama amaçsız, 2.1 ile daha da amaçsız olacak. dungeonda farm edilebilir ilvl80 tier çıkacak. max crafting geari ilvl70. şuanda bile amaçsız, bütün crafter classları maxlamış biri olarak konuşuyorum.

başka job kasmak için şuan fate kovalamaktan başka alternatif yok, gw2'deki dynamic eventler gibi mapte ampül yanıyor koş moblara iki-üç vur xp al, tekrar. dungeonlara buff gelicek ama dungeonlar sıkıcı baya. bence endgame raid'de hani ciddi zor falan ama hiç eğlenceli değil. hele max seti yaptıktan sonra yapıcak hiç birşey kalmıyor, raid bayık olduğu için yapmadım hiç set bittikten sonra eğlenceli olsa girilir falan, endgame yetersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

başlamayın. ben bıraktım, early accessten beri oynuyordum accountu sattım 450$'a asdf. ama buna kanıp başlamayın, 2.1 ile baya değeri düşer karakterlerin. neyse 17 aralıkta 2.1 geliyor, pvp ekleniyor ama bu combat ile bozuk, berbat birşey olacağına eminim. patchte, high endgame contentte gram ilerleme yok şuankinden. onun yerine endgame öncesi mid-tier endgame contente yeni seçenekler ekleniyor işte. aynı dungeonları, hard mode, extreme mode diye ekleyip önümüze sunacaklar. housing var ama guild evi gibi ortak, kişisel olsaydı herkes onun için para kasıyordu ama orta malı olunca yalan olur o iş.

crafting sistemi baya hoş ama amaçsız, 2.1 ile daha da amaçsız olacak. dungeonda farm edilebilir ilvl80 tier çıkacak. max crafting geari ilvl70. şuanda bile amaçsız, bütün crafter classları maxlamış biri olarak konuşuyorum.

başka job kasmak için şuan fate kovalamaktan başka alternatif yok, gw2'deki dynamic eventler gibi mapte ampül yanıyor koş moblara iki-üç vur xp al, tekrar. dungeonlara buff gelicek ama dungeonlar sıkıcı baya. bence endgame raid'de hani ciddi zor falan ama hiç eğlenceli değil. hele max seti yaptıktan sonra yapıcak hiç birşey kalmıyor, raid bayık olduğu için yapmadım hiç set bittikten sonra eğlenceli olsa girilir falan, endgame yetersiz.

Alinma ama sacma bi post olmus sanki. Adamlar expansion gibi patch cikariyorlar, yok yok. Sen de karakterini sattin diye heralde camur atmaya calismissin

- Gelen raid muhtemelen suankinden kolay olacak, ama bu kotu, gereksiz birsey degil. Wowdaki gibi contenti zaman gectikce nerflemek yerine, araya bi content daha attirmislar coil biraz daha kolay olsun diye (ki kesinlikle cok daha iyi bi cozum). Ustelik yeni seyler deneniyor 24 man olayi fln

- Pvp yi gormeden bilmeden nasil cope attin bilmiyorum ama ben umitliyim guzel olabilir.

- fate ile karakter kasmak istemiyorsun diye dungeonlarin expini arttiriyorlar

- suanki dungeonlar sikici baya diyorsun diye 4 tane yeni lvl 50 dungeoni geliyor + dungeon yapmak istemessin diye ayni amaca hizmet eden yeni daily questler geliyor

- Ustelik ileride extreme mode primal fightlar gelecek, yeni primal gelecek, bunlar hep coilden zor olacak yeni raid yeni content olacak

- level capin arttirilmasi muhabbeti bile donuyor etrafta.

- suan craft baya faydali birsey her daim birsuru crafted gear aliniyor satiliyor, philosophy ile alinan geardan daha iyi.. Craft gear ile tum bosslari kesebiliyorsun suan. Ustelik patchte de crafterlari unutmicani, kiyak cekcegini soyledi producer.

Final fantasy de content bol, aksini iddia edenlere inanmayin. Ben de on yargiliydim basta oyna karsi ama adamlar hakkaten cok ugrasiyor oyunu daha da guzellestirmek icin
Sosyal ağlarda paylaş

Engeven said:

Alinma ama sacma bi post olmus sanki. Adamlar expansion gibi patch cikariyorlar, yok yok. Sen de karakterini sattin diye heralde camur atmaya calismissin

- Gelen raid muhtemelen suankinden kolay olacak, ama bu kotu, gereksiz birsey degil. Wowdaki gibi contenti zaman gectikce nerflemek yerine, araya bi content daha attirmislar coil biraz daha kolay olsun diye (ki kesinlikle cok daha iyi bi cozum). Ustelik yeni seyler deneniyor 24 man olayi fln

- Pvp yi gormeden bilmeden nasil cope attin bilmiyorum ama ben umitliyim guzel olabilir.

- fate ile karakter kasmak istemiyorsun diye dungeonlarin expini arttiriyorlar

- suanki dungeonlar sikici baya diyorsun diye 4 tane yeni lvl 50 dungeoni geliyor + dungeon yapmak istemessin diye ayni amaca hizmet eden yeni daily questler geliyor

- Ustelik ileride extreme mode primal fightlar gelecek, yeni primal gelecek, bunlar hep coilden zor olacak yeni raid yeni content olacak

- level capin arttirilmasi muhabbeti bile donuyor etrafta.

- suan craft baya faydali birsey her daim birsuru crafted gear aliniyor satiliyor, philosophy ile alinan geardan daha iyi.. Craft gear ile tum bosslari kesebiliyorsun suan. Ustelik patchte de crafterlari unutmicani, kiyak cekcegini soyledi producer.

Final fantasy de content bol, aksini iddia edenlere inanmayin. Ben de on yargiliydim basta oyna karsi ama adamlar hakkaten cok ugrasiyor oyunu daha da guzellestirmek icin

hastayım şu 2.1'e çekilen expansion gibi patch tabirine. patch detaylarını, QA herşeyi okuyup bırakma kararımı verdim. aslında release'de çıkarılması gereken contenti 3 ay sonra anca çıkarıyorlar diye adamları yere göğe sığdıramamak nedir. yıllardır her mmoda olan daily questler mi yenilik. yoshi, warriorlara l2p diyordu sonra döndü warrior gimped diye özür çekti. bi öyle bi böyle. release'e yetiştiremedikleri yarı hazır contenti 3 ayda anca getirebilirdiler. 2.2 için 6 ay diyorlar.

- crystal tower zaten basit ve farmlanabilir olacak ama çözüm demek ne ya zaten release'de olmalıydı. ilvl70 seti yap hop ilvl90 droplu coile yardır sonra nerf diye ağla. bu zaten saçmalık olur. o zaman coil'i açmayacaklardı. ilvl90 seti yaptıktan sonra ilvl80'i kim ne yapsın? ha birde 24 man raid diye çıkarıyorsun ama 24 man premade girilmiyor lol. 8 kişi ile register ol geri kalan 16 kişi pug. 3 ayda bu kadarı skandal. bütün guildlere kapak oldu

- fazla oynamıyorsun sanırım yoksa bu ağır ve laglı combatla pvp'nin ne kadar felaket olabileceğini tahmin edebilirsin. oyuncular hareketli haldeyken melee'nin vurması imkansız gibi birşey mesela server response süresinin yüksek olmasından dolayı. SE video koymuş birde herkes karşılıklı durarak birbine vuruyor falan turn based rpg gibi ahaha

- dungeon xp'sini arttırmak için 2.1'i beklemelerine gerek yoktu bu kadar. çeşit çeşit battle levequestleri var ama bir işe yaramıyor

- dungeonlar gayet sıkıcı. şu oyunda sadece primaller zevkli.(lesser oyunculara kill satıp çok iyi para yaptım asdf) zor falan ama coilden bile pek keyif almadım. gelecek dungeonlardan umudum yok zaten. endgame'e entry level bi dungeon birde crystal tower var işte. bir tane de yeni primal. yeni content bu kadar. geri kalanı zaten olan contentin hard mode, extreme mode diye rehash edilip sunulması. 1 noktadan beam geliyor, 3 noktadan beam gelsin tamam new content!

- level cap falan arttırılmıyor sadece olan coil dropunun levelı ilvl 95 olacakmış

- bütün craftları maxladım, gayet aşırı gereksiz crafting. alakası yok yoshi 2.1 için direk crafterlara "go fuck yourself" çekti. herkes şikayetçi, zaten crafted gearın piyasası yoktu şimdi farmlanabilir ilvl80 dungeon dropu gelince hiç olmaz. twintania'yı kesip bıraktım, crafted sadece bir yüzük yaptım o da gereklilikten değil, can sıkısı. onun dışından tamamen gereksiz. aşırı maliyetli nedeni legacy oyuncuları yüzünden şimdi burda anlatamayacam. işte insanlar gösteriş olsun diye yapıyor yoksa çok bir farkı yok. 2-3 gün farmla ilvl70 seti çekiyorsun coil T1-4'e tamamen yeterli. T5 için crafted gear değil, rng şansı lazım.

content bol nasıl diyebiliyorsun ya kimsenin beğenmediği swtorda bile bence daha fazla endgame contenti vardı. 2 adet raid, çeşitli pvp modelarıyla çıkmıştı vs. yani oyun gayet patladı yada patlamak üzere kabullenmemek senin elinde tabi. oyuncu sayısı 2 haftada çakıldı. zaten 2.1 oyunu bitirmiş adama hiç bir şekilde hitap etmiyor.

TL;DR oyun ucuz, hiç başlamamışsanız 2.1 patchi çıkınca alıp oynayın yoklukta gidiyor ama oyunun ömrü 2-3 ay max işte
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

Kusura bakmayın ama böyle pvp olacağına hiç olmasaymış daha iyiymiş. Uykum geldi izlerken.

Hangi oyunda Olursa olsun, 2 tank 2 healerlik takim ile 2 meleedps 2 healerlik takim karsi karsiya gelirse sonuc bundan iyi olmaz. Wowda bile bitmez o dovus. Gosterilen video healer bakis acisindan, rakipte dmg yapan yok zaten, rakip cc atmaktan basta bisey bilmior. Bizim healer adamin tek yaptigi mecbur cc yemek + cc atmak. Kaldi ki suan son hali de olmaz. Dengeli olmak degil suan release e kadar degisiklik yapilir dengelemek adina. Sleep skilline bi nerf caksalar komple degisir o combat.
Oyunun wowdan yavaslik acisindan tek farki 1.5 saniye gcd yerine 2.5 saniye olmasi
Bu "haraket eden adama vuremiyoz yea" geyigi de olmiyabilir. Yapimci 0.3 saniyede update edilen oyuncunun pozisyonunu, pvp veya raid gibi ortamlarda daha sik update edebileceklerini soyledi.

Suan "pvp muhtesem olacak, patch super olacak" geyigi yapmiyorum dikkat ettiyseniz. Gormeden camur atmayin diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kusura bakmayın da bu pvp combatının savunulabilecek en ufak bir tarafı yok.

önce adamlar lagde kaldı sandım, sonra acaba afk'lar mı diye düşündüm. ama oynuyorlarmış. gerçekten TB combat olsa bu kadar olur. bir de bunu "abi diğer oyunlarda da bu classlarla bu kadar fight oluyor" diye savunmak ise hiç olmamış. ne wow'un ne gw2'nin arenasında bu şekilde oynanıyor, 20 kat falan daha tempolu şundan.
Sosyal ağlarda paylaş

@Engeven

Bunun claaslarla veya uzun sürmesiyle hiçbir alakası yok. Baya combatın leşliğinden kaynaklanan bir sıkıcılık var. WoW'un combatı bunu rahat katlar. Ki bana Gw2 altı herhangi bir combat yavaş gelirken söylüyorum bunu. Combatına bi ton laf ettiğimiz tsw bile bunun yanında kat be kat iyi duruyor kusura bakma. Oyunun pvpye yönelik bir altyapısı yok. Hiç uğraşmayacaklardı. Devam etsinler iste pvede lotr gibi kendi kitlesiyle gecinip gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Devils Pact guildi olarak haftanın 3 günü raid yapmaya devam ediyoruz. T4'de geldik. Yeni contente daha kalabalık girmek istiyoruz. www.devilspact.org int sitesinden yada oyun içinden iletişime geçebilirsiniz.

EU Odin serverındayız.

İletişime geçebileceğiniz kişiler, Jeykil Sandbag, Lostsoul Zuda, Alasse Whitefall, Sylene Miette, Lord Alarma

Facebook: www.facebook.com/groups/devilspact
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...