Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The First Avenger: Captain America (2011)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

film beklediğim kadar iğrenç çıkmadı. kaptan amerikayı hiçbir zaman sevemedim. bu filmden sonra da sempatim artmadı.
senaryosu, film müziği yok. chris evans çok tutuk oynuyor. avengersın lideri olarak nasıl olacak hayal edemedim. çok salakça ekşın montaj sekansları yapmışlar, kendi kendine hiçbir şeyle alakası olmayan ekşınlar vardı. ama arkadaşlarla izleyince filmin kötülüğünün derecesi azalıp eğlenceli boş vakit geçirme aracı haline dönüştü. zaten aslında bu filmlerin amacı da bu shjdgj.
stark çok iyiydi. starklar çok iyi ya. bi de retrosever biri olarak bu filmi o açıdan çok sevdim. beni datmin etti. ending credits de çok güzeldi hatırlayan var mı bilmem. avengers teaserı da gözümüzü doyurdu şimdilik.
avengersın bi parçası olmasa izlenicek film değil doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
captain america son zamanlarda sevmeye başladığım bi adam.
eski "HADİ GİDP NAZİLERİN POPOLARINI TEKMEYELİM! LONG LIVE US ARMY!" propoganda havalarından uzaklaşıp, daha güçlü bir kimliğe büründü.
belki de Civil War'da Anti-Registration'ı seçenlere torpilimden seviyor da olabilirim.
ama "devlet için" değil de "halk için" savaşan bir kahramanın gözümde yeri daha fazladır.

bu filmde bunu az çok görebildik ama yeterince derin işleyememişler gibi geldi bana. bazı dialoglar dışında bunu pek göremiyoruz çünkü.

bi de keşke insanları tek vuruşta atomlarına ayıran silahlar olmasaydı da normal kurşunlarla savaşsalardı direk, böyle ikinci dünya savaşı tadında felan...

ama şu sahnede:

- You don't give up, do you?
- Nope
http://i.imgur.com/irPG1.jpg
it's just chuck testa
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
GERGE said:

Film iyiydi çok ama First Class korkunç ötesi korkunçtu. X-Men lore'unun içine etmiş, çok garip şeylerle çıkmışlardı.

lore olarak evet belki dağıtmış olabilir. ama bana göre başlı başına film olarak açık ara görebileceğiniz en iyi süper kahraman+fantastik filmlerden biridir. oyunculuğu olsun kurgusu olsun...

özellikle Ian McKellen ve Patrick Stewart'ın yokluğunda yetemeyecek dense bile Michael Fassbender ve diğerleri çok iyi götürmüştür,
Iron Man gibi cheesy değildir film, adamı tokatlar kendine getirir

Özellikle ve özellikle bir villain'in nasıl villain olduğunu çok iyi anlatır (çoğu süper kahraman filmi bunu atlamıştır, atlamayan filmler genelde "tarihi" kategorisine konmuştur, if you know what I mean :P )

bar sahnesi bile yeter tek başına
http://vimeo.com/26406532

bana göre x-men first class "fantastik+süper kahramanda"de acı ve üzücü realiteyi güzel bi şekilde filme yoğurabilmiş nadir filmlerdendir.

tabii ki hepimiz zevklerin ve renklerin tartışılmayacağını biliyoruz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok büyük bir merakla soruyorum X men first classı nasıl beğendiniz beyler? Beğendiğim tek film x men wolverine o seride.First classta böyle film mi olur,yine becerememişler diyip küfür ettik topluca...

İron man 2 de ayrı bir skandaldı.Spider Man 3 te bitsede gitsek olduk.Avengers güzel olur inşallah..
Sosyal ağlarda paylaş

x-men wolverine filmini sevdiysen first class'ı beğenmemen normal, çok kötü filmdi wolverine çünkü.

first class baya baya güzel, ilk 4 x-men filmi çok kötüydü, böyle bir boot'a gitmişler. keşke elleri değmişken wolverine oyuncusunu da değiştirselermiş.

captain america, thor, iron man filmleri çok zevkliydi, marvel bu işi çok iyi beceriyor. başta stüdyolara vermiş olması gereksizmiş, şimdi bakınca.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone kurduğun denklemi anlayamadım dostum kusura bakma.ilk 3 xmen serisi bencede berbattı.Fakat wolverine'yi sevmediysen first classı sevmen normal diyim bende ozaman :) first class Baya baya kötüydü yani.Sinemada izlesem yarısında çıkardım.

Ben en çok Thor'u beğendim marvel serilerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...