Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yahşi Batı [Cem Yılmaz]

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

bu filmi beğenmeyen tek insan benim heralde? izlediğim en kötü komedi filmlerinden biriydi. Evet kabul ediyorum zekice espiriler vardı ama güldürmedi, ancak hafif bi tebessüm yarattı. Bunun nedeni de sırf bu espiriyi filme bi şekilde eklemeliyiz mantığıyla yerleştirildiğini düşünmem sanırım, bi türlü filme oturmamış zoraki olmuş sanki espiriler.
Filmin sonunda ki kamera arkası tarzı görüntüler dışında tüm film boyunca tek bi sahnede bile sesli gülmedim ve sırf ben değil salonda ki kimse gülmedi. Hatta ilginç bi şekilde tüm film boyunca sıkıldım ve sürekli ne zaman biticek diye saate baktım.

Normalde cem yılmazı çok sevmeme ve gülmeme rağmen arogdan da goradan da çok çok daha başarısız bi film olmuş bence. Sırf film çekmek için çekilmiş gibi...

edit: imla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

benden 7/10

komedi olarak notu daha dusuk, ama setler/cekim vs guzeldi. film beni cok az yerde kopardi. zekice dusunulmus ince espriler vardi ama cogu komiklikte de inceydi. misal silah aldigin yerde guns&roses yazmasi gibi detaylar guzeldi ama komik degildi. en azindan beni bir filmde gulduren seyler bunlar degil.

o yuzden genel kaninin aksine;

iyi bir film, ama kotu bir komedi filmi

Güzel özetlemiş Mum. film olarak gayet güzeldi. Özellikle Arog kepazeliğinden sonra çok daha fazla karşıladı beklentileri. Ama öyle her sahnede yarıla yarıla güleceğiniz bir film değil. Ara ara çok güzel espriler vardı, ara ara çok iyi düşünülmüş ince detaylar vardı, ara ara da bildiğin öküz esprileri vardı. Her telden çalmış yani Cem Yılmaz. Genel konu, çekimler, mekanlar falan gayet iyiydi bence. Espriler de yoğun olmasa da güzeldi. Gidin izleyin, değer.

7.5 de ben verdim
Sosyal ağlarda paylaş

arogda "kufur etmeden film yapicam! guldurucem!" kasintiligi vardi, tasdevri ile ilgili pek malzeme yok kullanicak boyle bayik bir film olmustu o yuzden

yahsi bati cok iyi olmus, cok cok cok daha iyi olabilirdi yapardida cem yilmaz ama millet anlasin hede hodo diye baya tutmus kendini

western turkiyede star trekin %50 si kadar populer olabilseydi daha neler neler calisirdi cem yilmazda millet yani en kral western esprisini bile anlamadi, cogu yerde tek basima gulmiyim diye kendimi tutarken buldum
Sosyal ağlarda paylaş

Set kurmuyor, kaliteli bir ışık sistemi kurmuyor, ajanstan adamlar topluyor ucuza oynattırıyor, çekimler toplamda 3-4 hafta belki sürüyor.

Emek hiçbir şekilde harcamıyor, biraz küfredip parayı topluyor. Filmlerinin senaryosunda bir damla zeka kırıntısı da yok, sadece laf sokma ve küfür üzerine kurulu filmler,

Çıkıpta emek var derseniz bu işten anlamıyorsunuzdur kusura bakmayın,
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle, bu adam ömrü boyunca skeç yapsaydı gayet götürürdü ki o skeçleri bu filmlerden kat kat daha kaliteliydi.

Ha şu var, adam hiçbir maliyet altına girmeden 33 milyon TL kazandı 2. film ile, ee halkta iki küfür duyunca mutlu olacak diye gidiyor sinemalara, ne gerek var diyip yapmaz adam nasılsa ne koysa oraya halk gidecek

bu adamlar varken niye sinemamız gelişmiyor demekte normal işte, bu şahan'ında suçu değil aslında adam bug buldu sömürüyor işte
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...