Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

torrent'in net'i yavaşlatması

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Doğru düzgün bir ayar yapmaya gerek yok cfosspeed de. Önemli olan bağlantında cfosspeed' in açık olup olmadığına bakman. Ona da sağ tık, options, connections dan bakabilirsin. Cfosspeed şimdi 4-5 gün kendini kalibre edecek, ondan sonra verimli hale gelecektir.

Şuradan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

cFosspeed orda senin uploadı arttırman için falan yok.Örneğin ben manga okuyorum onemanga.com'dan bu ne demek, her sayfada yeni load demek. 100kb/sn ile dolu dizgin giderken uzun süren o loadlar çatır çatır download açık değilmişcesine oluyor.

Yoksa netine üstün performans getireceğini falan sanma.
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:
cFosspeed orda senin uploadı arttırman için falan yok.Örneğin ben manga okuyorum onemanga.com'dan bu ne demek, her sayfada yeni load demek. 100kb/sn ile dolu dizgin giderken uzun süren o loadlar çatır çatır download açık değilmişcesine oluyor.

merak etme sen cfosspeed den haberin yokken ben onu kullanıyordum ne işe yarar yaramaz biliyorum ve hiçbir hayrını görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bapğlantı ayarlarında , "max connection" gibi bişey olması lazım utorrentte

bağlanıcağın maksimum peer ve seedi sınırla,

8000 farklı noktaya bağlanmaya çalışınca kaldırmıyor bizim adsl/kablo altyapısı

hızla alakası yok pek , eğer sorun bundansa.

adsl ise bağlantı , pek tabii upload sınırlamak lazım arkadaşların dediği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

nakerebanarimasen said:
Fortuna said:

merak etme sen cfosspeed den haberin yokken ben onu kullanıyordum ne işe yarar yaramaz biliyorum ve hiçbir hayrını görmedim

Belli ki bilmiyormuşsun, yoksa ortak bir kanının tam zıttı bir görüşü dayanaksız savunmaya uğraşmazdın.
Sosyal ağlarda paylaş

başka özel program yüklemen gerek yok esasen, upload'u 15'e çekersen sadece net'te gezerken sorun olmuyor. 10'a çekebilirsin çok fazla tab'de aynı anda geziyorsan. bilgisayarı boş bırakınca 20kb'ye çekebilirsin ama onun üzerine çıkarma derim, anladığım kadarıyla upload köklenince overhead'i baltalıyor ve dl hızı düşüyor o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...