Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PES 2010

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca kıyaslamalarınızı CPUya karşı oynanışa göre yapıyorsunuz. Bu durumda PES'in AI yattara olabilir, doğrudur.
Fakat eğer iki ya da daha fazla kişi oturup turnuva çevirecekseniz, kesinlikle PES daha iyidir. PES, aklınızdaki futbol hamlelerini oyuna dökmenizi sağlar, fiziği gerçekçidir.
Fifa 99'dan sonra hiçbir Fifa oyununda içgüdüsel kontrol sistemini göremedim. PES'te ise Winning 3'ten beri var bu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

e yanyana oynarken de gayet zevkli fifa.

1 ay kadar pes de denedim, fifayı zaten çıktıgında almıştım. (ikisinin de demosuna bakıp fifada karar kıldım) bariz fifa daha zevkli pesten.

ha ama ülkemizde "pes" kavramı oldugundan evde arkadaşlar oldugunda futbol oynancaksa bu pes oluyor. yaklaşık 10 yıllık süregelen bir olayı yıkmak zor tabi. 1-2 arkadaşım hariç fifayı denetemedim bile insanlara. en iyisi bile 1 maç sonra "ya tak aga pesi alayım messimi euhhue" moduna geçiyor. :P
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
@Masq: Dalga geçiyorum zaten de PES'teki çalım mantığı gayet güzel bence. Fazla arcade falan da değil yani, sola giderken birden sağa kırarsanız defans da hamleyi öngöremezse gayet geçersiniz. Futbol bu ya :)

Esas FIFA arcade salonlarındaki oyunlar gibi kombo yapıyosun adam geçicem diye :D

pesteki sorunda bu zaten. adam dribbling yaparken cat diye 90 derece donebiliyo. hayvan gibi kosarken bile top kontrolu nerdeyse butun oyuncularda super. fifa da bu yok. depara bastinmi calim hak getire ki bence gercekci olanda budur. anca topu onunden acip adami gecip topu yakalama falan yapilir. yoksa peste eto ile topu aldimmi dumduz kosmama ragmen durduramiyolar nerdeyse.

edit: pes 2 den beri pes hayraniydim ama 2008 in hardcore arcade olmasi (bkz 40 metreden materazzi puyol gibi adamlarla boncuk gibi dizilen goller) pes 2009 un ise asiri kotu olmasi soguttu beni oyundan. on yargilarinizi yikip fifayi soyle bi mac yerine bi tam gun oynamayi deneseniz cogunuz seversiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

fifadaki çalım olayı o kadar güzel oturmuşki.birsürü hareket var.ama o hareketleri yapa yapa gol atma diye birşey yok.ama yerinde yapınca yuh diosun.çok güel şeyler cıkıo ortaya

ayak dışıyla vurma olayını da çok iyi yapmış mesela fifa.defans oyuncuları ile şutlar tribünlere gidio

sevinç olayı bile çok başarılı olmuş.istediğim gibi gol sevinci yaşayabiliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

excellent ayarda hala pes 2009'da saçma sapan yerlerden şutlar gol olabiliyor :D
peste oyun hızlı oluyor, fifada nasıl?
ayrıca peste hakkaten bazı oyuncuların çalımları ve top sürmeleri aşırı iyi. dümdüz koşarak bile defansı geçebiliyor (rooney ,etoo gibi)... da şimdi fifada çalım zorsa paslaşa paslaşa oyun mu biter :D
burdan okuyup okuyup gaza geliyo insan fifa konusunda da şimdi bulcan da alcan da sonra çakma çıkcak, arkadaşlar beğenmicek fln üzücü olur sonu... ama fifa 2008'ten kat be kat güzelse alınabilir... amma kararsızım... :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence 08 den cok daha guzel. ve en azindan bir tam gun oynanmayi hak ediyo tam kavrayabilmek icin. oyunda herkesi calima dizemiyosunuz kesinlikle. messi falan hizini aldimi yetisemiyosun ama bi omuz omuzada hemen kaptiriyo topu. genel olarak gol pozisyonu icin ben hep ver kac veya havadan ara pas kullaniyorum. pes'e gore daha yavas ama cok daha haz verici bence fifa.
Sosyal ağlarda paylaş

fifanin falan zaten gelismesi cok iyi birsey. Daha guzel ne var ya, 2 tane kaliteli futbol oyunu arasinda secim yapabilme luksum olsa keske... hatta ikisini keyfime gore oynayabilme.

Fifa pes sayesinde kendisini gelistirip buraya getirdi, bunda suphe yok. Pes ise basariya alisti ve kendisini gelistirmeden 8 senedir ayni formule yatti, hakettigini aldi sdfg. Insallah caponlar hirslanip daha iyi bisi cikarir ortaya, fifa da 3 kati calisip daha iyisini yapmak zorunda kalir vs. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
vay be pes gerçek maçı simule ediyormuş vay be :)

iyide her versiyonda bir dünya god mode oyuncuyu nasıl açıklıyorlar bütün fizik kurallarına aykırı şekilde 5 adamın içinden geçip dümdüz giden futbolcuları orta sahadan gol atanları aynı yerden aynı adamla vurdun mu hep gol olmasını vs pes fifya göre arcade in daniskası
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...