Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 ve 25man PVE yarışı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
toggie said:
razorscale'deki addlerin ardı arkası kesilmiyo abicim. boss tam yere inicek dps yapalım diyoruz, bi bakıyoruz yerin altından 3 tane ninja kaplumbaga makinası cıkmıs. bi de ust uste frostfire yiyen direk ölüyo falan. ne biçim fight bu, önüne gelen de kesmiş ama anlamadım ben.

Çok basit 2 olay var. Birincisi bossu yere indiren harpoonları makinalar çıkıp addler spawn oldup temizlendikten sonra kullanmak lazım. Addler ölür ölmez 4. mızrağı kullanınca bossa gönlünce nüküyorsun sorun olmuyor.

2. olayda sürekli hareket halinde olmak gerekiyor, addleri grup grup birbirinden ayırıp birini alanın sağında, sonra diğerini alanın solunda kesince, yukardan düşen alevler alana yayılıyor ve pek ayak altında olmuyorlar, ortası hep temiz kalıyor. Birde adını hatırlamıyorum uzun boylu bir add geliyor, ww atıyor. Ona melee'ler yaklaşmasın, range onu kessin, meleeler diğerlerini temizlesin.

İkinci phase yalan bir phase zaten, dediğim gibi ilk seferinde çok rahat indirdik 2. phase'i.

boss yere zincirlerle yere inince addler gelmiyor mu? emin misin?

o addler ve ben öldükçe /lol yapan bir shaman çok sorun çıkartıyo ya o fightta, nerf gerek ikisinede :D
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle birsey var, algalon'a gidebilmek icin, aradaki watcherlarin hepsini hard mode kesmek gerekiyor. Yani eger o watcherlari normal mode'da kesersen asla algalonu kesemiyorsun o hafta.

Kisacasi secimini yapiyorsun, ya watcherlari easy mode keser ordan yogg'a gidip onuda normal kesip algalon'u unutuyorsun, yada watcherlari hard mode kesmeye calisiyorsun, hepsini hard mode kesince algalona gidiyorsun. Tabi bu senin guild'inin vizyon'unu ortaya koyuyor.

Bizi bu oyundaki kolay olan seyler ilgilendirmiyor, kolay olani herkes yapabilir. Normal mode'da yogg kesmek icin, algalon'a gitmemeyi seyirciye oynamak olarak goruyorum ben. Dun'den beri, hard mode watcher'lar uzerindeyiz. Henuz hepsi bitmedi, biraz daha surecek.

Bizi mutlu eden zoru basarmaktir, lesser funboy'larin cigliklari degil...
Sosyal ağlarda paylaş

abi..bu bir oyun :)

kimse sokakta size yada ensidiadan birine "aaa siz algalonu ilk kesen x guildinden değil misiniz?" demeyecek.

eğer bu sizin kişisel tatmininiz ile alakalıysa o zaman durum daha da kötü bence.

yazdıklarından bu olayı kişisel eğlenceden de öteye taşıdığın anlaşılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şöle düşünün easy mode normal guidller için, hard mode da hardcore guildler için

hardcore guildler in easy modu kesmiş olması çok bişey ifade etmio

biz daha raid yapamadık mesela normal bi guildiz ama hani etrafımdan duyuruom kesmeeyenler var 1.2. boss ta takılanlar var. Sonuçta casual guild olarak bi gün de kesebildik mi bütün contenti hayır. DAha kimse görmedi o bossları. Haftaya anlaşılcak o hard modeların hard olup olmadığı. eğer bi günde veya bi haftada kesiliosa bütün hardmode bosslar o zaman sorun vardır
Sosyal ağlarda paylaş

evet =)

ama işte o zaman da bakiosun, ben mesela arkadaşlarımla olan casual guildden çıkmıştım zar zor 25 man toplioduk toplasak bile high king maulgar bile zor gelebiliodu gruul falan. Gittim hardcore guilde
anca o şekilde gördüm tbc contentini bittiinde depresyona girmiştim hehe ama şimdi VAY AK ilen mutlu mesut content görebiliorum en azından rahat rahat. Zor isteyenler hard mode la aradaıklarını bulurlar umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayın yaw kac guild yapabildi bu saydıgınız seyleri ulduar da ? bence gayet ZOR bir instance olmus ulduar ve cok dikkat gerektiriyor.
birileri cıkıp etmizleyecek tabi 1-2 gunde adamların pro işi bu uyumadan shitmeden oyun oynuyorlar, nerdeyse sınırsız opsiyonlarla, hata yapmayan oyuncu grubuyla ptr de bossları defalarca kestikten sonra.
ha blizz sonraki expansion da PTR acmaz herhes fresh gorur bossları ilk gun ha o zaman gorurum 1 gunde content clear ı.
bence abartıyorsunuz, oyle kolay bi instance degil hele hele 2-3 haftaya pug falan imkanı yok.

vede Method/Vodka Ftw, oldum olası sevmem Curse/nihilum u (onlarda beni begenmezler zati) ...
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle özel bosstan tier parçası düşçeğini sanmıorum özel slot itemlar düşer sapphiron ouro mantığı.

Ulduar hakkında daha bişi sölenmemeli aslında, bence blizzard bu sefer zor bi instance yaptı hardcore guildler için sunwell kıvamında 25 insanında olması gerektiği achievementlar. Normal için iyisi bu zaten casual insanlarıda düşünüyor artık blizz eskiden ragnarosu kesen kaç guild vardı ilk aylarda yada başka bi instanceda son bossları. Blizzard her raid yapan insanın bossları görmesini istio, sadece günün 6 saatini raide ayıran insanların deil.

Ayrıca ufak bi ekleme, method akıllı davranıp doğru olanı yapıor. Bu bir kumar ama kazanırlarsa en iyi guild olarak onlar anılıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:
abi..bu bir oyun :)

kimse sokakta size yada ensidiadan birine "aaa siz algalonu ilk kesen x guildinden değil misiniz?" demeyecek.

eğer bu sizin kişisel tatmininiz ile alakalıysa o zaman durum daha da kötü bence.

yazdıklarından bu olayı kişisel eğlenceden de öteye taşıdığın anlaşılıyor.

Bak bencede tam tersi anlasiliyor aslinda. Biz zoru basararak tatmin oluyoruz, digerleri kolayi basarip diger insanlarin onlari saksak'lamasiyla tatmin oluyor.

Tatmin konusu cok dogru, ortada bir tatmin olma var. Ki bu zaten olmasi gereken. Bir is yapiyorsan o isin seni tatmin etmesi icin kendi icinde tatmin olman lazim, ayni sey alis veris yaparkende gecerli, bir esya bir elbise bir oyuncak bir otomobil vs alirken kendimizi tatmin edecegini dusunuruz ve aldiktan sonra zaten bu tatmin duygusunu duyariz.

Tatmin olmak kotu birsey degildir ki, durumun kotu olmasi ile ne ilgisi var? Biz bu boss'lari kesip CV'mize yazacak degiliz is basvurusu yaparken, boyle bir amacimizda yok.

Bizim casual'lerden tek farkimiz var, o da bizim daha zor tatmin oluyor olmamiz. Bu bizim kendi icimizdeki bir durum, diger guild'lerle yada onlarin ne yapacaklari ile ilgisi yok. Ha daha iyi oynuyoruzdur, daha yetenekliyizdir filan bunlarin bir onemi yok, dunyada kimbilir ne yetenekli adamlar vardir bu oyunu oynamayan, esas belirleyici olan kimin nasil tatmin oldugu. Ben tatmin olamam normal mode'da kesmekten bosslari, digerleri normal keser tatmin oluyor olabilir, buna da saygi duyarim, onlarin secimidir.

@mortis
Yok kizmadim kizacak bisey yok ki ortada ;) Sadece en son ve en zor demissin ondan dedim. Instance end boss'u yogg saron'dur dogrudur, ama artik community'nin gozunu acmasi lazim. Casual bir oyun haline getirilen wow'da kiymetli olan seylerin ne oldugunu gormeli insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu merak ettim, Şimdi method direk hardmodelara yöneldi normal kesmeden. Peki şu an hardmodelar sırf skille kesilebilecek zorlukta mı. Yani gear checki yok mu bu işin. ADamlar o kadar uğraşıp sonunda ilk hafta normal kesen biraz gearlanan guild atiorum 2. ahftada da biraz gearlanıp kesmesin biraz daha rahat bi şekilde hard modeları =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...