Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 ve 25man PVE yarışı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

nihlathak said:
nihlathak said:
Su anki gear seviyesi ile gercekten zorlayici olmus, ugrastiriyor. Bakalim watcherlar bu kadar kasiyosa algalon nasildir kim bilir. Ikinci bi c'thun vakasi olabilir, bakip gorucez.

P.S (Hard mode uzerine yazilmistir)

Update, bu sabahki bufflardan sonra iyice imkansiz'a yaklasti hard mode bosslar. Tadindan yenmiyor su an. Ben boyle birsey daha once gormedim, buff'tan once freya murudan zordu, bufftan sonra saka gibi oldu, allah sonumuzu hayir etsin.

The Dark Embrace'den birkaç arkadaşla konuşuyordukda sizin stratejiniz biraz yanlış oldu sanırım. Sizin server biraz geç açılmış bu epey vakit kaybı yaratıyor doğal olarak (kaç saat geç açıldı onuda bilmiyorum açıkçası). Bu sebepten ötürü normal mode world firstlerin kaybedileceğini ön gördüğünüz için mi hard modelara yöneldiniz yoksa başından beri amaç bu muydu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:

The Dark Embrace'den birkaç arkadaşla konuşuyordukda sizin stratejiniz biraz yanlış oldu sanırım. Sizin server biraz geç açılmış bu epey vakit kaybı yaratıyor doğal olarak (kaç saat geç açıldı onuda bilmiyorum açıkçası). Bu sebepten ötürü normal mode world firstlerin kaybedileceğini ön gördüğünüz için mi hard modelara yöneldiniz yoksa başından beri amaç bu muydu ?

Yukaridada dedigim gibi, bir konu actik ulduarla ilgili, herkes goruslerini soyledi, cikan sonuc kolay olani yapmanin hicbir anlami olmadigiydi. Biz kasmazsak, ensidia kasmazsa diger bir kac top guild kasmassa, kim kasacak bu hard mode'lari? Ne farkimiz kalir digerlerinden dedik. Onemli olanin algalon oldugunu, yogg saron'un ne kadar son boss olsada sekil yapmaktan oteye gitmeyecegini dusunduk. O yuzden hard mode'lara egilmeye karar verdik ki bu karar 3.1 gelmeden once verilmisti zaten.

Nasil ki 10m sartharion naxx kesmekten onemlidiyse, algalon icinde ayni sey gecerliydi bizim icin. Bu ugurda server firstleri bile gozden cikarttik, dikkat ederseniz progressimizle ilgili hicbir haber bulamazsiniz community sayfalarinda, sizce biz bu kadar gundur hic birsey kesmedik mi :)

Evet server gec acildi, acildiktan sonra tekrar kapandi, saatlerce kapali kaldi, lagdan gecilmedi vs. Ama bunlar bizde "omg ez mode'lar kaciyo hadi ez mode yapalim" fikrine goturmedi, goturmezde. Anca ne olur, son gun artik loot almak icin gider keseriz yogg'u, belki onu bile yapmayiz sonucta ez mode droplari komedi, olmasada olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaşanan server sorunu sebebiyle verilen bir karar sandım dolayısıyla tamamen farklı düşünmüştüm ^^

Hmm ne diyelim o halde bol şanslar, ancak son bufflar sonrası bundan fazlasına ihtiyacınız olacak gibi görünüyor. İlk nerf öncesi muru bile daha kolaydı dediğine göre olay epey ciddi :) (özledim onları ya ^^ nerf öncesi swp en eğlendiğim zamanlardı)

World firstler dışında kaybınız olmayacak zaten vaktin dolmasına yakın normal mode yaparsınız haftaya ensidia işe dahil olunca onların world firstleri sizinse 1 haftalık pratiğiniz olacak amaç hard mode olunca kaybınız olmuyor aksine avantajınız oluyor dediğin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulduar Hard Modes
Flame Leviathan - Tower of Frost now increases health by 50%. (Up from 25%)
Flame Leviathan - Tower of Storms now increases health by 50%. (Up from 25%)
Flame Leviathan - Tower of Flames now increases health by 50%. (Up from 25%)
Thorim - Sif's Frostbolt Volley now inflicts 11250 to 13750 damage. (Up from 9000 to 11000)
Thorim - Sif's Frost Nova now inflicts 14138 to 15862 damage. (Up from 9425 to 10575)
XT-002 Deconstructor - Heartbreak now increases damage by 35% (Up from 30%) and health by 45% (Up from 40%)
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
abi birileri inspect atıp achievementlarınıza baksa neyi kesip neyi kesmediginiz ortaya cıkmaz mı? yani sagda solda haberinizi gormedim ama ogrenmenin yolu var yani. armory falan :)

Biliyorum ama biz bu konuda konusmama karari aldik :) Aslinda konusmamaktan cok publish etmeme karari aldik daha cok, bakmak isteyen bakacaktir zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız hesaplar pek tutmadı method'un, blizzard saolsun algalon'un kesilmemesi icin herseyi dusunmus. method bunu beklemiyordu elbette. ilk hafta normal mode'da gitmediklerine biraz uzulmuslerdir sanıyorum. cunku ilk hafta world firstleri alanlar simdi hard mode'lara gectiler ve yarısta pek de geride değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

ensidia işini bilir; ilk hafta easy mode gidenler bu hafta hard modeları yakaladılar. Kafadan hard mode'a girenler bir yerde tıkanmış gibi gözüküyor.

Ayrıca 3.1.1 ile easy mode Ulduar walk in the park oldu; kolaydı zaten iyice şeyi çıktı. Hard modelara hala bulaşmadık onu bilmiyorum ama deneyenler sunwell tadı almışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
yalnız hesaplar pek tutmadı method'un, blizzard saolsun algalon'un kesilmemesi icin herseyi dusunmus. method bunu beklemiyordu elbette. ilk hafta normal mode'da gitmediklerine biraz uzulmuslerdir sanıyorum. cunku ilk hafta world firstleri alanlar simdi hard mode'lara gectiler ve yarısta pek de geride değiller.

Hesaplar tam olarak tutmadi dogru ama yarim tuttu :) Sonucta ortada 1 haftalik avantaj var.

Ez mode gitmedik diye uzulme konusu gercekten olmadi, sonucta bizim inandigimiz dogrularin icinde ez mode olmadigi icin zaten bizim icin uzulecek birseyte yok aslinda. Sonucta kimse ez mode yogg'u keseni degil, algalon'u kesebileni hatirlayacak ta ki yeni instance gelene kadar. Bunun en ucuda da arthas olacak. Arthas kesildiginde kimin ilk algalonu kestigininde cok bir onemi kalmayacak. Onem olarak, ilk algalonu kesen community'de yer yapmis, kalitesini gostermis olacak, bu her zaman backround olarak kalacak ama bir guildin arthas kesildikten sonraki yerini, world first yaptigi algalon degil arthas'i kacinci kestigi belirleyecek.

Bu arada progress ile gercekten konusmama karari alindi ta ki algalon inene kadar. Ha dediginiz gibi merak edenler armory'den bakacaktir tabiki, ama biz konusup gereksiz durumlara mahal vermemeyi sectik cunku konustukca drama ve haras basliyor, kotu niyeti olan biri, siz ne derseniz deyin bir yerden ters bir mesaj atabilir ve sizde artik konustugunuz icin cevap vermek ister duruma gelirsiniz, cevap verseniz konu uzar, vermeseniz iciniz icinizi yer. Iste bu ihtimallere yer vermemek icin bu sekilde bir karar aldik. Iyide oldu aslinda, progress zamani guild'in uzerindeki stress'i azaltiyor cunku.

P.S: Armory'den bakmak isteyenlere oneri olarak sco'nun achivement'larina bakmalarini oneririm zira MT oldugu icin her raidde yer aliyor. Diger oyuncular arasinda belirli rotation'lar vardir. Misal guild 4 watcher'i hard kesmisse, bir oyuncu bu 4'unde de yer almamis olabilir rotation'dan oturu, o yuzden misal sadece bana bakarak net bir sonuc eldilemez guild ile ilgili, ama sco'ya bakarak edilebilir. Progress konusunu merak eden arkadaslara yapabilecegim en buyuk yardim budur :)

P.S2: Basari dileyen tum arkadaslara tesekkur ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...