Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Newbie here

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

aynen tengu çok iyi o yönden tavsiye ederim eğer para kazanmak istiyosan

yakın zamana kadar pvp masraflarını exploration olayından karşılayan biri olarak be şöyle yapıyodum tengu ile;

interdicton nullfier ve covops supsytemleri ile dolaşıyodum bublelar warp'a çıkmanı engellemiyor ve cloak halde warplayabiliyosun bu systemlerle

cargoda füzeler,1 tane mobile depo ve diğer combat subsystemlerini taşıyodum,bi tane combat sitesi bulunca mobile depoyu kurup combat fitini yerleştirip siteyi yapıyodum,bitince tekrar eski hale mobile depodan

tengu ile bloodrider ve sansha siteleri hariç hepsini yapabilirsin,bloodrider 8/10 ve 10/10 sitelerini hiç tavsiye etmem aşırı neut yapıyolar(capasitor boşaltma) ayrıca em damage vuruyolar(tengunun en düşük resisti)

tengu ile data ve relic sitelerinide yapabilirsin subsytemi o olaylara bonus veriyor zaten,yanında relic anylyzer taşıdığın sürece tabi,relic sitelerinin diğer bi güzelliği salvage loot oldğu için kargoda fazla yer kaplamıyo yani yapmamanın hiç bi anlamı yok

tengu tavsiye ediyorum çünkü çok pratik bublelar bi işe yaramıyor,cloak warp yapabiliyosun,insta lock kamplar bile yakalayamıyo seni,subystemleri değiştirerek farklı role verebiliyosun falan
Sosyal ağlarda paylaş

eğer komple herşeyi tengu ile yapmayı hedefliyosan frig 5'e gerek yok tengu subsystemi(emergent locus anaylzer) exploration olaylarına bonus veriyor zaten

Subsystem Skill Bonus:
10% increase to scan strength of probes per level.
20% bonus to range and velocity of tractor beams per level.

Role Bonus:
-99% reduced CPU need for Scan Probe Launchers.
+10 Virus Strength to Relic and Data Analyzers.
Sosyal ağlarda paylaş

ya evette insan bi heyecanlaniyor pvp durumunda, ben mesela geri doneyim simdi oyuna, t2 destroyer alir takilirim bi sure ki alisayim.

bide ne dicem t3 veya hac skilleri icin trainledigin yan skiller super skiller zaten. bisi kaybetmiosn her turlu.

t3 destroyerlar cikmis sanirim bide onlar nasi?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

onun disinda FW cok guzel solo veya grup combat deneyimi sunuyodu bi ara, bne cok seviodm.

bu hala böyle bu arada hatta dahada iyi şu an,benim main hala fw de,yüksek skilli alt karakter mercanery takılıyo fleet varsa takılıyorum alt karakterde fakat genel olarak hep fw'deyim

eğer FW solo,small,medium scale açlığı olan varsa yardım ederim tekrardan hatırlatma veya komple öğretme konusunda

Fw'nin diğer bi güzelliği çok iyi para kazanılabiliyor exploration filan hikaye kalıyo bi süre sonra
Sosyal ağlarda paylaş

6km alandaki herşeyi 100km öteye fırlatıyosun o module ile,tabi kendi geminde beraberinde gidiyo,sadece gemiler değil herşey bomblar,missler,dronelarda dahil

kanser diyorum başka bişey değil,tactiksel olarak çok büyük yararları var fakat savaş alanında onun kadar kaos yaratan bi gemi yok tek başına

komple bi logi kanadını 100km öteye fırlatmak?

goonlarla low-sec de savaşırkan bu gemi yüzünden filodaki gemilere scram atıyoduk ki fırlatamasınlar diye,20 nin üzerinde mjd destroyer üstüne koşturunca başka bi çaren yok çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

tenguya geçene kadar t2 frigate için frigate lvl 5 kasayım mı peki yoksa direkt tenguyu mu hedefleyim.

ilk başlarda site temizleme işine girmek istemiyorum. explore, loot - tekrar. bunun için t2 frigate lazım mı yoksa t1 wormhole kullandığım sürece yeterli olur mu?

arkimod un bahsettigi gibi, mobile depot tasiyip combat exploration yapmadigin surece tenguya gecmenin anlami yok.Nullsec relic site larda cok iyi para var.O isi en iyi yapan gemiler t2 frigler. Kasmasi da kisa suruyor.Frig 5 le kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

şu bonuslara ihtiyacın var adam akıllı exploration içün

said:
37.5% bonus to Core and Combat Scanner Probe strength
10+ bonus to Relic and Data Analyzer virus strength
• Can fit Covert Ops Cloaking Device

eğer t2 frig train etmek istemiyosan aynı işi yapan astero var t2 explo. gemisinin yaptığı herşeyi yapabiliyosun bunla,gallante ve amarr frig levelini lvl 3 yapman yeterli bu gemiyi kullanabilmek için http://wiki.eveuniversity.org/Astero

t2 frig 20 mil
astero:50mil yani t2 frigden birazdaha pahalı ben bunu kullanıyodum mesela exploration için cargo kapasitesi fazla harika bi tankı var,5 drone kullanabiliyon,t2 frigler gibi covops cloak da takabiliyon falan,diğer explorerları tuzağa düşürmek içinde birebir ^^

ayrıca Crasskitty diye twitch yayını yapan bi kız var,newbie oda devamlı astero ile exploration yapıyo,kanalında her sorunuda anında cevaplar chatte yazarsan,oda senin gibi tengu train yapıyo şu an combat alanlarında yahudileşmek içün :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yuzeysel olarak eet.Detaylara indiginde t2 frigateler daha efektif.Astero biraz daha advanced exploration.High sec de DED1 - DED4 arasi tum combat sitelari solo yapabiliyor.Nullsec ve wormhole larda site lari contest edebiliyor, bomberlara yem olmuyor.Geminin amaci aslinda relic bul - lootla - repeat degil.Para sorunu olmadigi surece zamandan kazanmak icin(t2 frigate kasma suresi) en iyi alternatif ama eet.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

çok gaza geliyorum arkimod. yazma daha fazla..

bişey daha yazıyım gaza getirecek son olsun;

ocak ayında eşimde başladı oyuna,venture ile salvage yapıyo low-secde baya baya işleri ilerletti diplomasi yapıp ortalıkdaki pirate ve milita gruplarına blue yaptırdı kendini

koca koca filolar ölümüne çarpışıyo kapılarda falan,hatun iniyo venture ile gemi enkazlarını salvagelayıp "intergalaktik çöpçü" roleplayi yapıyo kendi kendine,kimsede ateş etmiyo enkaz içindeki lootlara dokunmadğını bildikleri için :)

çok sevimli oluyo lan bu oyunun noobları sdfss
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

eee o zaman astero her türlü, 7 gün traini var abi frig 5'in bomber dışıdna bir yararı yok

TARGET ACQUIRED
http://im.ezgif.com/tmp/ezgif-2604008567.gif

AF ceptor bunlar güzel seyler bunalrı es gecme.

güzel fitli afler sakat bi countera denk gelmediği sürece dinlemiyo, ratatatata catatata patatutu diey dövüyo faction frig desto faland dinlemeden. ceptorda hep ceptordur sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

ya high secten wh'a girdim -1.0 bi yere girdim, 2 tane wh çıkışı buldum en son bir tane data site bulduma ama datasite bir türlü pinpoint edemiyorum. 20-28 arası gidip geliyor. hani neyin yanlış yapıyorum anlamadım. bir sürü guide baktım benden farklı bir şey yapmıyorlar. skillerden tıkanıyor olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeper cache dir, skillerin yetmiyordur, diger sitelere oranla daha zor pinpoint ediliyor onlar.

Wormhole larda yapma zaten,wormholelardan null cikisi bul.Deep nulla inince kendine bir rota ciz sakin sistemlerden.Local i bos bir suru sisteme girip cikicaksin 0 risk ile oralari scanle.Keyif icin yapiyorsan datalari da lootla.ISK ratio onemsiyorsan sadece relicleri al.Bi kota belirle kendine ona ulasinca yine wormhole lardan hisec e gec.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ya high secten wh'a girdim -1.0 bi yere girdim, 2 tane wh çıkışı buldum en son bir tane data site bulduma ama datasite bir türlü pinpoint edemiyorum. 20-28 arası gidip geliyor. hani neyin yanlış yapıyorum anlamadım. bir sürü guide baktım benden farklı bir şey yapmıyorlar. skillerden tıkanıyor olabilir mi?

skillerdendir.

skill+sisters of eve probe+ faction/t2 launcher+gemi falan fıstık
Sosyal ağlarda paylaş

uğraştım sonunda yaptım. böyle yıkıntı gibi bir yere gittim. 4 tane falan hacklenebilen yer vardı. 2 tanesini hackledim, 2 tanesi fail etti. sanırım 2mlik falan malzeme çıkmıştı öyle çok değerli değildi. tam bitirdim gankledi biri cloakla falan uğraşmamıştım evden acil çıkmam gerekiyordu diye. giden t1 frig ve t1 modüller olunca dert etmedim ama iyi deneyim oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

0.6 sektörden wh bulup girdim, wh'dan wh'a atladım (ama bunlarda corporation zamazingoları vardı) neyse ikinci wh'de serpentis relic site buldum, hepsini hackledim. toplamda 2.5m lik falan malzeme çıktı. daha wh'lerden null'a çıkan bir kapı bulamadım genelde high sec veya başka bir wh'e geçiş oluyor. bu kadar kötü itemların çıkması ondan mıdır? (5 tane site hackledim, 2.5mlik sonuç)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...