Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Book of Eli (2010)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

benim demek istedigim hrisityan olun, dogru yol bu propagandasi degil. daha cok ben orda kadinin oturup nerdeyse incili birebir okumasina kudurmustum. hani din uzerinden psikolojik ustunluk kuruyo, manipulasyon yapiyo mesaji vermek istiyo ama bunu yaparken dinide asiri derecede kullanmasi beni daraltmisti. lord giveth and taketh away de gitsin, ya da cok istiyosan biraz daha detaya in ama oturup dakka basi neredeyse verse verse incil okumana gerek yok. demek istedigim bu.

ayrica biraz da ise nerden baktiginiza bagli. book of eli'da da savas sonrasi verilen kararin ne kadar dogru bi karar oldugunu film boyunca olanlardan anlayabilirsiniz. boyle de bir bakis acisi var.

savas sonrasi

kitaplarin savasa sebep oldugu, bu yuzden yakildigi kararini, farkli bir bakis acisindan bakarsaniz dogru oldugunu gorebilirsiniz. kitap ortaya cikar cikmaz patir kutur insanlar olmeye basliyo. cok detayli yazamicam su an saatten dolayi kafam durmak uzere dsf.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

mutant geyiğini sokmamaları iyi olmuş gerçi.. hmm filmin tek iyi yanı buydu hatta.. (yarattığı görsel FO atmosferi dışında tabii)

birader senin izlediğin filme ben ne diyeyim. sağda solda adamın orasına burasuna...

lan!!! yok ama sen o kadar kabiliyet sahibi misin ki?
Sosyal ağlarda paylaş

@ortadanyokolasıca:

evet abi kitaplar savaşa sebep olduğu için yakılıyor ve insanlar orospu çocuğu gibi insan yiyorlar, beş para etmeeyecek adamlar kasaba kurup millete hükmediyorlar. hatta ve hatta kasabayı ilçe yapmak için kitaba ihtiyaç duyuyorlar.

ve bütün bunların kabahatlisi kitap oluyor? bırak allasen

Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Çıkarken hristiyanlık kusuyodum nerdeyse ya o kadar rahatsız etti. Hele sonu yani. Özel olarak hirstiyanlık değil de genel olarak din propagandası var esas olarak. O da benim midemi bulandırmaya yetti çünkü abartılmıştı bence. Öyle işte :)

Aslında dinin kötü istismara ne kadar açık olduğunu anlatıyor film boyunca, gerek geçmişte yaşanılan savaş sonucunda bütün kitapların yakıldığını anlatarak, gerekse kötü niyetli insanların elinde ne kadar yanlış kullanılabileceğini göstererek.

Abartılan bir olay yok, filme bakış açınız bence ters olmuş biraz, ya da önyargılı gitmişsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

önyargıya gerek yok aslında.. giderken pazar günü church tv gibi bişiyi bol aksiyonlu bir fo3 sahnesinde izleyeceğinizi düşünün..

hah tamam.. artık önyargısızca gidebilirsiniz..

şaka bi yana hem feci misyonerlik var içinde hem de film de kötü..

the road çok daha iyi olmuş post apo filmi olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
daha yeni izleidm filmi.işin propaganda kısmına takılırsanız sıkılırsınız . propaganda son 5dk yani.onun harici bir adamın inançları baglantısında gelişiyor.

atmosfer iyi yapılmış ve danzel muhtesem oynamıs.yani filmi izlemek için yeterli bir sebep.gary oldmanda dokturmus ama danzelin insanlıgından suphe etmeye basladım.

adam seni inandırıyor yani.çok gerçekçi oynuyor herif ya

hele ki

vuruldugu sahne.abi bir adam vurulunca anca onu yapar herifi gerçekten vurmuslar sanki.okullarda ders olarak izletilmeli bu.vurulunca nasıl olunur diye

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Gangren said:

Misyonerlikle alakası bile yok bence, film boyunca bir kere bile o duyguya kapılmadım.

bu da doğru sayılır. hani bizde islamiyet soslu filmler çekiliyor. film samimi olduğu sürece hiç batmıyor değil mi? çok kasmazsanız bu da çıkarmıyor dinden :)

bir de

izlemeyen okumasın

filmi izlemeden önce "book of eli'nin körü ehe meke" diye espriler yapıyodum sonra gerçek çıktı, izlemeyenlere bu kolpa espriyi yapmayı kestim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...