Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

yanlız iyi güzel heyecanızmızı aldı falan da

kitap okuduktan sonra yarım kaldım bile diyemiycem
çeyrek ekmek kokoreç gibi geldi bölüm

hadi ben bağladım olayları falan da, kitap okumayanların işi zor bence , çok şey havada
+ olaylar çok kısa geçilmiş - [spo]
o melisandre nın şarap olayı falan nerden baksan 10 dk sürmesi lazımdı -2 dk sürmüyor[/spo]

+ karakter anlatımı sıfır, kim kim hepsi havada ama büsürü yeni insan giriyor hikayeye, insan onları biraz anlatır falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kitap konuşmuyoruz burada ama. İlk bölüm diye bir şey demiyorum ama, konuşmuyoruz.

Hepiniz kitapsızken konuşanı banlayın diyordunuz, imana gelip okudunuz ama şimdi de siz konuşuyorsunuz. Daha önce bana kitap meselesi için öm atıp edit isteyenler şimdi aynısını yaparsa hiç acımayacağım, söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de kitap ile 1. bölümde gösterilen yerlerin farkını yazıyoruz.

çıkıp da;

ilk sezon spoileri izlemeyen varsa açmasın

BU BOROMIR DE HEP OLEN ADAMLARI OYNUYOR NE TALIHSIZ ADAMMIS
diye yazmıyor kimse.

rahat ol yani GERGE. spoillik birşey yok, dizide ne görünen varsa kitapta şöyleydi burası pek olmamış dedik.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü diziyi tartışıyoruz, eleştiriyoruz burada.

kitap hakkında orada yazıyoruz zaten merak etmeyin. şu yukarıda geçen spoilerlarda 2. sezon bölüm 1'i izleyen adamı ilerisi için spoil edecek birşey yok.

1. sezon 1. bölüm ardından gelip şöyle bir şey yazmadı kimse.
http://forum.paticik.com/read.php?11,3934579,page=11#msg-5542780
Sosyal ağlarda paylaş

bazı kesilen olaylar hikayeyi anlamayı zorlaştırıyor bence okumayanlar için. zaten geçmiş gitmiş olaydaki eksiklikleri söylemek kitap okumayıp diziyi izleyenler için yararlı olur bence. öbür başlık 5 kitaplık spoilerler ile dolu olduğundan okumayan hiç girmiyordur oraya. dizide işlenmiş olayları geçmeyecek şekilde kitap konuşmak normal olmalı burada bence. ben mesela ikinin sonunu da kapsayan bi yorum eklediğim için diğer başlığa yazdım yorumumu ama sadece ilk bölümdeki olayların detayını versem buraya yazardım. mantıklı olan bu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

bazı kesilen olaylar hikayeyi anlamayı zorlaştırıyor bence okumayanlar için. zaten geçmiş gitmiş olaydaki eksiklikleri söylemek kitap okumayıp diziyi izleyenler için yararlı olur bence. öbür başlık 5 kitaplık spoilerler ile dolu olduğundan okumayan hiç girmiyordur oraya. dizide işlenmiş olayları geçmeyecek şekilde kitap konuşmak normal olmalı burada bence. ben mesela ikinin sonunu da kapsayan bi yorum eklediğim için diğer başlığa yazdım yorumumu ama sadece ilk bölümdeki olayların detayını versem buraya yazardım. mantıklı olan bu bence.

kesinlikle katılıyorum, kitabı okumamış biri olarak deli gibi merak ediyorum. gerçi belki ilerki bölümlere yedirerek açıklarlar ama yok yani hakkaten havada kaldı bazı kısımlar dizide.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bide , fazla mutaasıp olmamış mı sanki dizi

ilk sezon neydi o kızlar memeler falan
hatta kırmızı şeftali gördüğümü bile hayal meyal hatırlıyorum ilk bölümlerde

şimdi dizi izleyici kazandı diye böle bi hanım hanımcık olmuş herkes birden bire

küfür bile yok lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kural şuydu aslında: çıkmış bölümler hakkında da konuşsak kitaptan senaristlerin nasıl öykü anlatımı izlediğini bilmediğimizden spoiler verebiliriz. Reed'lerden bahsetti herkes (duymayan kalmadığından söylüyorum), belki de dizide farklı bir şekilde gireceklerdi, olay olacaktı. Spo verildi ama.

Kitap yokmuş varsayılıyor aslında burada.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bence abartmaya gerek yok. ben mesela kitapları okumadım ama bu başlık sayesinde sağlam bilgiler almıştık. şimdi aklıma örnek gelmiyor ama ilk sezondaki eksik bilgileri burdan almıştık. öyle bir şeyse söylenebilir bence kitaptan bilgi olarak. yani kitap yokmuş gibi yapamayız çünkü bazı verilmeyen background bilgileri oluyor hikayeyi derinden etkileyen, onları kaçırınca sıçıyoruz. o noktada da burası devreye giriyor
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...