Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

@tiLi

leg press var salonda, ama anladgm kadarıyla ilerleyen programlarda yazıyorlar onu, calısan var ama işte 4-5 aydir calısanlar,benm daha ilk ayım oldugu için olmayabilr, ilerleyen programlarda bende bslıcam sanırm, gereksiz sakatlık olmasn diye söylenen dısnda aletleri kurcalamıorm :D

ama beslenmeyi düzene sokmam cok iyi oldu, alısamam sandım ama yaptm
Sosyal ağlarda paylaş

enseye abanma demek istemiştir sanırım
omurlara takkudu tukkudu captıran tipler var en doğrusu benim bildigim en yukarıya kadar cıkarıp yavaşça yedire yedire enseye değdirmeden yapmak ama hareket dediğin diğerine göre iyidir kötüdür orasına bişey diyemiyorum tam başka yorum bende almak isterim
Sosyal ağlarda paylaş

cok spastik bir soru olacak belki de
safi vucut ağırlığımla ne yapabilirim

bugun denediğim dorduncu salon ve üzerine oturacağım bench yok arkadaş nasıl bir şeydir anlamadım

sokak sokak koşmayı planlıyorum kardiyo olarak
ama eve dambılın barını bile alamam hiç yer yok
napayım vaz mı geçeyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

cok spastik bir soru olacak belki de
safi vucut ağırlığımla ne yapabilirim

bugun denediğim dorduncu salon ve üzerine oturacağım bench yok arkadaş nasıl bir şeydir anlamadım

sokak sokak koşmayı planlıyorum kardiyo olarak
ama eve dambılın barını bile alamam hiç yer yok
napayım vaz mı geçeyim ?

dambılsız, direk kendi vücut ağırlıgınla şınav, barfiks en azından toparlarsın biraz. şu bench bulamama meselesini açarmısın
Sosyal ağlarda paylaş

crunch&squat koydum bir de üstüne

de yetecek mi
son dokuz ayda çok kötü beslendiğim için özellikle kollar anormal küçüldü, sırt omuz neredeyse aynen duruyor
çok orantısız hani, göbek ve kıçtaki bazı yağlar hariç ölümcül bir derdim yok da sırf kilo verirsem ucubeye döneceğim

yok bench press değil (o da yok gerçi adsfa)
bildiğin üzerine oturduğunuz/uzandığınız basit aksam

bugün denediğim yerde misal sabahın köründe 5 kişi vardı, vücüt geliştirme köşesi diye ortalama bir türk evi mutfağı kadar bir yere 5-6 aksam koymuşlar
kardiyo cihazlarının çevresinde de bir o kadar daha abidik gubidik şeyler

sevmiyorum makinaları, daha iyi alternatifi varsa serbest ağırlıkla çalışmak daha rahat ve iyi geliyor

türkiyedeki en tırışkadan salonda bile iki üç tane olurdu idareten de olsa ya, anlamadım gitti
Sosyal ağlarda paylaş

O yukarda adamın dediği programı o şekilde yapmak için o adam gibi bir vücuda sahip olmanız lazım ama ehue. 25 chin-up ı öyle her babayiğit 5 set çekemez. Hem de koşudan sonra dinlemeden falan... unut gitsin.

Ama mesela o sayıların hepsini 5'e bölüp başlarsın. Yavaş yavaş arttırırsın. Dinlenmen gereken yerde dinlersin. Öyle olabilir.

CrossFit tarzı bu program zaten. Her şekilde anasını ağlatır adamın bu tür programlar. Ama getirisi hakkaten çok büyük.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bu aralar hafif göbeklendim 66 dan 69 kiloya cıkmışım 6 ayda oturarak. geçenlerde dank etti ben de verdim kendimi sahilde koşuya. günde 2 kere 3km falan koşuyorum sonra aynı mesafeyi geri yürüyorum. takviye olarak cla sipariş ettim bi de chitosan aldım (l-carnitine de var biraz içinde)

biraz da diyet yapıyorum sabah 2 dilim bol tahıllı ekmek üzeri yesil zeytin ezmesi, yağsız beyaz peynir ve hindi fume, oglenleri yağsız yogurtla granola ve çilek elma böğürtlen falan akşamları da somon, tavuk gogus ve iki dilim ekmek yine.

yeterli proteini alırsam, kaslardan vermem gibime geliyor ama yine de korkmuyo değilim (=
Sosyal ağlarda paylaş

kilo verirken gunluk protein alimini yapman yeterli bence, pek zararini gormedim hatta deri sarkikligi falan da olmadi yeterince doldu calistigim bolgeler

kirk chinupi gectim su halimle bes tane cikar mi bilemiyorum ahah
da 600 euro verip uc dort bar kullanabilmekten daha makul geldi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...