Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

photographer said:

Bir durumu açıklığa kavuşturmak istiyorum kendi açımdan.
Bir keresinde bir spor salonundaki hoca bana; ağırlık çalıştığın sırada hissettiğin yanma, kasların parçalanmasından kaynaklanıyor, böylece kaslar yeniden onarılırken daha sık ve kalın olarak onarılıyor. sonuç olarak kaslar vücutta görünür hale geliyor.

Şimdi bu söylenen doğru mu? Eğer doğruysa, çalışmanın hemen ardından aldığımız 1 ölçek protein tozuna ilaveten çalışma yapmadığımız günde(yani ertesi gün) ağrılar devam ediyorsa protein tozu almamızın kas onarımına yardımı dokunur mu?

İdman sonrası 1 saat içinde vücuduna protein alman kas onarımı açısından en sağlıklısı. Onun dışında da protein zaten sadece toz ile alacağın bir şey değil, günlük belirli bir protein ihtiyacı var vücudunun, onu zaten alman gerekiyor. Eğer mesela idmandan sonraki sabah kalktığında kendini yer bezi gibi hissediyorsan yeterince protein almamış olabilirsin. Ona göre ayarla kendini. Yani tozun çok aman aman bir kimyasal yapısı yok, sadece yüksek oranda proteini rahat şekilde alabilmeni sağlıyor. Spor yapmadığın gün işin vardır adam akıllı yemek yiyemeyeceksindir patlatırsın 2 ölçek arada mesela öğün yerine olur biter ama illa proteini toz şeklinde kullanmana gerek yok, sadece daha rahat olursun. Spordan sonra hemen al ama.
Sosyal ağlarda paylaş

kas yapimi dedigin zaten teknik olarak hasar goren kaslari daha esasli beslemeyle daha guzel bir sekilde onarmaca.

carnitine yag yakmak icin verdiler sanirim, ictikten sonra deli gibi calis bak nasil da yaniyor diyerekten
dunyanin en yalan takviyesi olabilir
bir iki domates ye gun icinde kullanabilecegin kadarini zaten alirsin

ben de sabahlari antrenmanin (sade kardiyo degil) sakincasi var mi diye sorayim, sabah kalktiktan 30-50 dk sonra calismaya baslayabilecegimi varsayarsak
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

Bir durumu açıklığa kavuşturmak istiyorum kendi açımdan.
Bir keresinde bir spor salonundaki hoca bana; ağırlık çalıştığın sırada hissettiğin yanma, kasların parçalanmasından kaynaklanıyor, böylece kaslar yeniden onarılırken daha sık ve kalın olarak onarılıyor. sonuç olarak kaslar vücutta görünür hale geliyor.

Şimdi bu söylenen doğru mu? Eğer doğruysa, çalışmanın hemen ardından aldığımız 1 ölçek protein tozuna ilaveten çalışma yapmadığımız günde(yani ertesi gün) ağrılar devam ediyorsa protein tozu almamızın kas onarımına yardımı dokunur mu?

Birde şu var genelde salonlarda supplement satan hocalar antreman öncesi ve sonrası al der, en doğrusu whey protein için sabah kalkar kalkmaz ve antreman sonrasıdır..
Sürekli çok fazla ağrın oluyorsa glutamine al,ben kullandığımda ağrılarım daha az alıyordu ama gelişime gözle görülür bir katkısını hissetmemiştim tabi sadece 300gr kullanıp bıraktığımdanda olmuş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben suppliment olayına cok onyargılı biriyim. Dogal yollarla karsılama taraftarıyım.

Simdi benim salondaki antrenor bana telkif etmeden ben sorayım size de, adamın tavsiyesi yerine sizin soylediginiz bisi kullanayım. Ya da hic kullanmama secenegim varsa tabi onu tercih ederim.

Henuz kardiyo asamasındayım tabi, 2-3 hafta sonra ancak protein tozu al ya da amino asit hapı falan gibi teklifler baslar herelde.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Ya ben suppliment olayına cok onyargılı biriyim. Dogal yollarla karsılama taraftarıyım.

Simdi benim salondaki antrenor bana telkif etmeden ben sorayım size de, adamın tavsiyesi yerine sizin soylediginiz bisi kullanayım. Ya da hic kullanmama secenegim varsa tabi onu tercih ederim.

Henuz kardiyo asamasındayım tabi, 2-3 hafta sonra ancak protein tozu al ya da amino asit hapı falan gibi teklifler baslar herelde.

sifirdan basliyorsan ilk bir iki ay takviyeyle uzaktan yakindan alakan olmamali bence, normal gunluk proteinini bile alsan geliseceksin

ondan sonra isi yari ciddiye bindirmedigin surece de on kilo tavuk gogsu yerine protein tozu icmek gibi kisayollarin otesine pek gitmezsin zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çalışmaya Kasım 2011'de başladım. Başladığımda 83-84 kiloydum, fakat o sıralar ciddi bir şekilde çalışmıyordum ve sadece cardio yapıyordum (sabahları 15-20 dk eliptik bisiklet).

15-20 gün gibi bir sürede 80 kiloya düştüm ve ne kadar çalışma performansını arttırdıysam da 80 kiloyu 2 ay boyunca kıramadım. Ne bir kilo düştü, ne bir kilo yükseldi.

Ocak sonu, şubat başı gibi tekrar kilo vermeye başladım. Kardiyo çalışmalarını daha düzenli (haftada 3-5) ve etkili hale getirdim (25-45 dk). Şu an 75 kiloya düştüm. İstikrarlı bir haftada .5 - 1 kilo arası veriyorum.

Mart ortalarından beri çalışmayı biraz ciddileştirdim. Eve aletler vs. aldım, artık sadece sabahları kardio değil akşamlarıda şekillendirmeye çalışıyorum.

İlk olarak dietle ilgili sorum olacak, sonra çalışma grubu ile ilgili, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Diet :

Sabah : Asla evde bir şey yemeğe vaktim olmuyor, çok erken kalkıp kardiyo yapıyorum zaten. İşe geldiğimde ilk 1-2 ay 1 tane simit yiyordum sonra full hamur + susamdan korkunca simidi tamamen kestim. Artık ayvalık tost söylüyorum her sabah (içinde sadece kaşar ve sucuk oluyor - bildiğimiz tost sadece ayvalık ekmeğine yapıyorlar).

Ekmeği ince ve "etli" değil. Yumurta yiyemiyorum (beyazını), yulaf denedik, onu da yiyemiyorum midem kaldırmıyor. Corn flakes tarzı şeyler yersemde 1-2 saate acıkıyorum direk. Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum ne yapabilirim?

Öğlen : Dışarda yiyoruz. 3 çeşit. Çorba/Salata (0 tuz, yağ, sos), ana yemek (et/sebze ağırlıklı gidiyorum - az yağlı), çok az pilav / yoğurt.

Akşam : Ton balık veya parça tavuk yemeye çalışıyorum. Diet tost ekmeğine (dilimi 50 kalori gibi olması gerek) 2 tane ton balık (160 gr totalde) + marul + mısır + acılı ezme ve baharat (pul biber + kimyon) hazırlıyorum. Veya direk tavuk gögüsü (100 gr civarı) + yoğurt yapıyorum.

Tost dışında hiç ekmek yemiyorum. Tuz kesinlikle kullanmıyorum. Domuz gibi su içiyorum. Tek kötü alışkanlığım cola zero içiyorum günde 2-3 tane - şeker yok ama bazı arkadaşlar içmemiz gerektiğini yazmış?

Akşamları çok meyve tüketiyorum. Akşamdan akşama 2 yeşil elma veya 3 portakal / 1 mandalina gibi değişebiliyor.

Suppliment olarak her sabah kardiyodan 30 dk önce l-carnitine içiyorum 2 adet. Akşamları çalışma öncesi 1 kap amino + whey içiyorum. Çalışma sonrası whey alıyorum. Daha fazla protein alınabileceğini yazmış arkadaşlar fazla enerji alacağımdan ve kilo vermeyi yavaşlatacak diye korkuyorum.

Bir diğer mevzu ise bilinçsiz vücüt çalışıyorum. Yaptığım hareketlerin çoğu doğru, tam nizami olmasa da kas gruplarının çalıştığını hissediyorum fazlasıyla. Fakat çok fazla şeyi bir arada yapmaya çalışıyorum ve çalışmalar çok uzun sürüyor / gücüm kalmadığından setler / tekrarlar düşüyor. Nasıl bir program yapmalı? Kas gruplarını farklı günlere mi bölmeli?

Spartalı olmaya çalışmıyorum, sadece fit ve dinç bir vücüt olsun istiyorum. Şu an ağırlıklı olarak omuz/kol/gögüs çalışıyorum. Yalnız kilo verdikce popom yok oldu, içine kaçtı salıverdi kendini. Görenler glute çalış dedi. Ayrıca karın hiç çalışmıyorum çünkü asla nizamı mekik çekemedim ve çektiğimdede aylarca gelişme göremedim (yağı asla kas görüncek kadar eritemedim) ama şimdi vücüt toplanırken karın gelişmeyince bir garip görünmeye başladı.

Hangi gruplara odaklanmalı, nasıl bölmeli, diete +/- ne yapılabilir, yanlış yaptığım noktalar var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Ben çalışmaya Kasım 2011'de başladım. Başladığımda 83-84 kiloydum, fakat o sıralar ciddi bir şekilde çalışmıyordum ve sadece cardio yapıyordum (sabahları 15-20 dk eliptik bisiklet).

15-20 gün gibi bir sürede 80 kiloya düştüm ve ne kadar çalışma performansını arttırdıysam da 80 kiloyu 2 ay boyunca kıramadım. Ne bir kilo düştü, ne bir kilo yükseldi.

Ocak sonu, şubat başı gibi tekrar kilo vermeye başladım. Kardiyo çalışmalarını daha düzenli (haftada 3-5) ve etkili hale getirdim (25-45 dk). Şu an 75 kiloya düştüm. İstikrarlı bir haftada .5 - 1 kilo arası veriyorum.

Mart ortalarından beri çalışmayı biraz ciddileştirdim. Eve aletler vs. aldım, artık sadece sabahları kardio değil akşamlarıda şekillendirmeye çalışıyorum.

İlk olarak dietle ilgili sorum olacak, sonra çalışma grubu ile ilgili, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Diet :

Sabah : Asla evde bir şey yemeğe vaktim olmuyor, çok erken kalkıp kardiyo yapıyorum zaten. İşe geldiğimde ilk 1-2 ay 1 tane simit yiyordum sonra full hamur + susamdan korkunca simidi tamamen kestim. Artık ayvalık tost söylüyorum her sabah (içinde sadece kaşar ve sucuk oluyor - bildiğimiz tost sadece ayvalık ekmeğine yapıyorlar).

Ekmeği ince ve "etli" değil. Yumurta yiyemiyorum (beyazını), yulaf denedik, onu da yiyemiyorum midem kaldırmıyor. Corn flakes tarzı şeyler yersemde 1-2 saate acıkıyorum direk. Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum ne yapabilirim?

Öğlen : Dışarda yiyoruz. 3 çeşit. Çorba/Salata (0 tuz, yağ, sos), ana yemek (et/sebze ağırlıklı gidiyorum - az yağlı), çok az pilav / yoğurt.

Akşam : Ton balık veya parça tavuk yemeye çalışıyorum. Diet tost ekmeğine (dilimi 50 kalori gibi olması gerek) 2 tane ton balık (160 gr totalde) + marul + mısır + acılı ezme ve baharat (pul biber + kimyon) hazırlıyorum. Veya direk tavuk gögüsü (100 gr civarı) + yoğurt yapıyorum.

Tost dışında hiç ekmek yemiyorum. Tuz kesinlikle kullanmıyorum. Domuz gibi su içiyorum. Tek kötü alışkanlığım cola zero içiyorum günde 2-3 tane - şeker yok ama bazı arkadaşlar içmemiz gerektiğini yazmış?

Akşamları çok meyve tüketiyorum. Akşamdan akşama 2 yeşil elma veya 3 portakal / 1 mandalina gibi değişebiliyor.

Suppliment olarak her sabah kardiyodan 30 dk önce l-carnitine içiyorum 2 adet. Akşamları çalışma öncesi 1 kap amino + whey içiyorum. Çalışma sonrası whey alıyorum. Daha fazla protein alınabileceğini yazmış arkadaşlar fazla enerji alacağımdan ve kilo vermeyi yavaşlatacak diye korkuyorum.

Bir diğer mevzu ise bilinçsiz vücüt çalışıyorum. Yaptığım hareketlerin çoğu doğru, tam nizami olmasa da kas gruplarının çalıştığını hissediyorum fazlasıyla. Fakat çok fazla şeyi bir arada yapmaya çalışıyorum ve çalışmalar çok uzun sürüyor / gücüm kalmadığından setler / tekrarlar düşüyor. Nasıl bir program yapmalı? Kas gruplarını farklı günlere mi bölmeli?

Spartalı olmaya çalışmıyorum, sadece fit ve dinç bir vücüt olsun istiyorum. Şu an ağırlıklı olarak omuz/kol/gögüs çalışıyorum. Yalnız kilo verdikce popom yok oldu, içine kaçtı salıverdi kendini. Görenler glute çalış dedi. Ayrıca karın hiç çalışmıyorum çünkü asla nizamı mekik çekemedim ve çektiğimdede aylarca gelişme göremedim (yağı asla kas görüncek kadar eritemedim) ama şimdi vücüt toplanırken karın gelişmeyince bir garip görünmeye başladı.

Hangi gruplara odaklanmalı, nasıl bölmeli, diete +/- ne yapılabilir, yanlış yaptığım noktalar var mı?

Carnitine'e boşa para verme işe yarayan birşey değil.
Whey proteini sabah kalkar kalkmaz su ile 1 ölçek,ve antreman sonrası 1 ölçek al, antreman öncesi alıpta güzelim wheyi mundar etme, malum ucuz birşey değil türkiyede supplementler.
Whey olarak aldığın protein kilo yapmaz korkma dikkat edilmicek kadar az kalorisi oluyor (sütle falan içmediğin sürece)
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten mi ya? Carnitine ile ilgili çok güzel şeyler okudum hep forum/sözlüklerde? whey'i diet sütle içiyorum. Fakat çalışma öncesi aldığımda felaket gaz yapıyor. Kötü olan hangi gün çalışcağım belli olmuyor eve gelen giden oluyor akşamları. Sabah whey içip de çalışmayınca sanki o aldığım protein yağ olacakmış gibi bir his geliyor. Önceliğimin kastan yapmaktan çok kilo vermek olduğu için emin olamadım hep tereddüt ediyorum.

Kötü olan bir diğer şeyse, ben lisede 70 kiloydum (boyum 1.70'ken) şimdi 181 boyla 70'e doğru düşüyorum ve çelimsizleşicem diye korkuyorum. Ama hala vücütte yağ oranı çok yüksek gibi geliyor. Nasıl yapmalı bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatinin 10+ yilini obez gecirmis biri olarak diyorum

karnitin
asrin
yalani

ictigin karnitinden ihtiyacin olan kadarini gunluk beslenmeden de karsilayabiliyor olman lazim
karnitin alin sonra isterseniz yataga kivrilip sup sufle yiyin diye vermiyorlar zaten bunu
deli kovalar gibi kardiyo yapin diyorlar ardindan, dogal olarak karnitin alsan da almasan da yakiyorsun yakacagini

olay bundan ibaret

karnitimi de alip egzersiz yaptim, az da yersem tamamdir bu is :)) moduna girersin en fazla
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

bu wheyin hangi versiyonunu alıyosunuz

protein fakiri olarak alayım bari işime yarar :)

marka olarak mi, ayni markanin bu duz whey bu ise supertronik bilmemne asidi iceriyor seklinde verdikleri mi

yoksa protein tozu = whey seklinde kaldiysa aklinda bunun kazeini var yumurtasi var
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 ölçek kullanarak günde 2 sefer alıyorum
1 sabah, 2 spor sonrası
haftada 3 gün spor var
kalan 2 günde sadece sabahları 1 er ölçek olacak şekilde
haftada 5 gün almış oluyorum
alalı 1 hafta falan oluyor, sanırım şu an kabaca 3 de 2 si kaldı geriye

o değilde bende adam gibi bi amino asit bulamadım, 80 çeşit var nasıl karar verecez
Sosyal ağlarda paylaş

Cheaz said:

Insanity workout ile yağ yakımını hat safaya tasımak istiyorum da , clenbuterol fazla gelmez mi ?

Clenbuterol supplement ile steroid arası bir yerde benim için,steroid değil evet supplementte değil ama doktora danışmadan kullanma.
Kalp ritmini roketliyo resmen hatta buna bağlı titreme vs. yapıyor kalple ilgili bir sorunun yada gizli tetiklicek bir durumun varsa çok sıkıntı yaratabilir.

Çok iyi kilo verdiriyor ama iyi bir dietle orası çoknet.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...