Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Red said:

tiLi said:

Kısa çene, surata kilo almak, bunlar benim de muzdarip olduğum dertler malesef

abi sırf bu yuzden sporu bırakamıyorum

2 kilo bile alsam direk yüzümde beliriyor kilolar

bu yuzden en yağsız formumu korumam gerekiyor.yoksa hemen gıdı mıdı fırlıyor

tam istedigim sey.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

ekstradan vakit ayırma şansım olmadığı gibi bi de hiç sevmiyorum ya. koş koş koş nereye kadar. delta x sıfır. adamlar sıkıcı olmasın diye facebook bile koymuşlar koşu bandına ama ısınamıyorum bi türlü :(
1.81 boy var, 84 kiloyum, bi ölçüm yaptılar %18mi ne yağ çıktı. gnc'den ıvır zıvır alsam faydası mı olur zararı mı?

%18 fazla, beslenmene çok dikkat et cardio yapmayacaksan. Ama cardio candır yani. Koşmayı sevmiyorsan kürek çek, ip atla bişey yap. Ben 4 ay gibi bir zamanda %7 yağ atmıştım ilk başladığımda ama cardiomu aksatmıyordum. GNC'den de Tonalin CLA kullanıyordum, onun bir faydası oldu mu bilmiyorum, insanlar çok faydasını görmüşler ama ben komparatif bir araştırma yapmadığım için kendi gelişimimde, cla'lı ve cla'sız nasıl yaktığımı kesin şekilde söyleyemiyorum. Bir zararını görmedim ama, istersen deneyebilirsin.

İYİ FORUMLAR
Sosyal ağlarda paylaş

cardio da nasıl bi program izliyorsunuz genelde

ben 50-55 dakka 6km/s ile ortalama 4,5-5km hızlı yürüyorum misal

aralarda 1 dakka falan %12 eğim fantezisi yapıyorum tırmanma rpsi ile birlikte

takviye birşeylerde kullanmak lazım mıdır illa ilaç miaç
Sosyal ağlarda paylaş

bu tonalinden alayım o zaman denemiş olurum forum çok güzelmiş çok beyendim işallah bende yüzbaşı rütbesine çıkıcam paticikte eheh çok iyi forum olmuş knayt en iyi oyun

İYİ FORUMLAR

abi l-carnitine ne diyon? apaçi bi arkadaşım var, mahalle arası salonlarda takılıyor, "kutusu 70 lira, sana lekarnitin alayım qanqa" dedi, güvenemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

L-carnitine'in işe yaradığını söyleyenler de var, bir boka yaramadığını söyleyenler de var. Gerçi her takviye için geçerli bu, ben denemedim bilemiyiciğim.

Cardio olarank da ben crossfit yaptığım için zaten idman cardio-strength-endurance üzerine. Ekstradan bir cardio yapmıyorum o yüzden ama ara günde gidersem bi 6km kürek asılıyorum, yeterli oluyor o.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

incline ve normal bench press ve flylar ile yattığımız yerden dumbell'ı iki elle tutup kafamızın üzerinden arkaya doğru uzatıp geri çektiğimiz alt göğüs çalıştırma hareketi* ile kaç günde çizgileri belli göğüs yaparız?
akşamları light ton balığı, light yoğurt, yağsız sütlü light müsli yiyorum. öğlen davuk şiş felan. sabah kahvaltı yapmıyom, çay sigaraya abanıyom.

ulan ne amele soru sordum. neyse yazdık o kadar, vazgeçmeyeyim, postlayayım gitsin.

*adını da söyleyin de öğreneyim bunun. dips felan mı acaba

5-6 gün sürer.

*pullover
Sosyal ağlarda paylaş

5. gün oldu bugün haftaiçi hergün gidiyorum valla. Bakalım ne kadar devam ettirebileceğim.

Yemek programı biraz flexible ama bakın bir yorum yapın plx.

Kahvaltı 06.30 1 bardak ıhlamur 2 dilim yumurtalı peynirli kepek ekmek

07.30-08.30 Spor (Haftada 3 ağırlık 2 cardio)

Sporun çıkışına 300 ml süte 1 muz koyup muzlu süt patlatıyorum

11.00 gibi küçük kutu sütlerden yarısına mısır gevreği yiyorum. Bunu değiştireceğim ama sanırım. Müsliye geçsem daha mı iyi olur ?

13.00 gibi Yemek genelde az yağlı et + kepek ekmeği + yoğurt. Ya da sebze

16.00 gibi kalan sütü hüpletiyorum

18.30 gibi akşam yemeği yarım kase çorba, et azıcık da pilav makarna

20.30 gibi light yoğurt, 3-4 tane kestane artık mümkün olduğunca masum nefs kırmalık alternatifler.

23.00 uyku
Sosyal ağlarda paylaş

Mısır gevreğini kaldır, biraz daha protein ağırlıklı beslen derim ben.

Sabah kahvaltısında yumurtalı peynirli ekmek yerine lor peynirli şöyle 5 yumurtalı falan bir omlet çeksen mesela başlangıç olarak temiz olur.

Pilav makarna falan yerine sebze tercih ediyorum ben, brokoli karnıbahar falan. O sana kalmış ama temiz karb yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında yazdığım bir şeyi buldum:

said:

Hafif kilolarda bacaklarının arasına dumbbell sıkıştırabilirsin. Benim çalıştığım salonda 5 kilodan sonraki dumbbell'ler çok büyük olduğu için 10 kilodan sonra plaka ağırlıkların etrafına bir iple düğüm atıp belime sarmaya başladım.

Kalın sağlam bir ipi plaka ağırlıkların ortasındaki delikten geçirip düğüm atıyorsun. İpi daire çizecek şekilde yere bırakıyorsun. Dairenin ortasına geçip ipi pantalon giyer gibi beline kadar çekiyorsun. Plakaları bacaklarının arasını sıkıştırıyosun. Ağırlıkla en aşağıdan başlamak omuzlar için sakat olabileceği için zıplayarak üst pozisyona geliyorsun. Sonra da vıjır vıjır yapıyosun dipsini.

İpin sağlam olması lazım tabi. Dağcılık ekipmanı satan yerlere bakın dicem de. Öyle bir yerden özel ip alana kadar dips kemeri de alınabilir aslında. Benim spor salonunda öyle sağlam bir ip vardı diye onu kullanıyodum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...