Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Aslında olay kilo vermek değil, istenen şey yani sonuç kilo vermek veya vücut geliştirmekte olsa, dikkate alınması gereken şey hayat tarzını değiştirmek, bu uyku düzeninden tut yeme alışkanlıkları, ve hatta asansör kullanmak bile olabilir.

Eğer birey kilolu veya sağlıksız hissediyor ve sonuç olarak değişmek istiyorsa hayatına göz atmalı ve hayatının kriterlerine göre bir değişim yapmalıdır istenen sonuca göre, herkesin hayatı farklı olduğu için yöntemlerde farklı olacaktır, biri haftada bir burgerdan "beslenerek" kilo verebilir, bir diğeri daha sağlıklı bir program uygular ama daha hareketsizdir. Tamamen kişisel hedefler konularak değişiklileri yapmak ve bilinçaltına yerleştirmek bu değişim için önemlidir.

Etrafınızda bunları başarmış biri varsa hayat tarzının değişmiş olduğunu gözlemlemişsinizdir, yoksa çok şişmanken kilo vermiş, yada zayıfken vücut geliştirmiş, yada hastayken sigarayı bırakıp sağlını kazanmış kişilere sorun hayat tarzları değişmiştir.

İşin özü hayatınızı değiştirmeye karar verdiyseniz ona göre davranın gerçekten isteyerek yapmazsanız bilinçaltınız sizi zorlayacaktır, belki sonuçları ilk başladığınızdanda kötü olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dymatize; glutamine, xpand ve bcaa kullanmaya başladım. kullanırken biraz korkuyorum ya çok gelirde bir şey olursa diye. önerilenin altında filan alıyorum.
mesela protein tozu alırken kafam rahat. aşırı dozda alsanda hiç bir şey olmaz ama bunları aşırı dozda alırsam nolur?
hocamda baya rahat bi adam kaşıkla gitsin dicek utanmasa
Sosyal ağlarda paylaş

Tebrikler Zegna.

Şu supplement dünyası bana bile BCAA aldırdı ya helal olsun. Intermittent fasting yapıyordum. Antrenmanla birlikte 2 hafta yapabildim takviyesiz. Bugünde BCAA ile deneyecem bakalım zorlanmazsam bu şekilde devam ederim. Yalnız çok pahalı 385 gr Muscletech BCAA ya 80 tl verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Tebrikler Zegna.

Şu supplement dünyası bana bile BCAA aldırdı ya helal olsun. Intermittent fasting yapıyordum. Antrenmanla birlikte 2 hafta yapabildim takviyesiz. Bugünde BCAA ile deneyecem bakalım zorlanmazsam bu şekilde devam ederim. Yalnız çok pahalı 385 gr Muscletech BCAA ya 80 tl verdim.

BCAA nın da tek kullanım alanı bu ha
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Soris said:

Tebrikler Zegna.

BCAA nın da tek kullanım alanı bu ha

Valla bilmiyorum ben abi bu takviye işlerinden anlamam pekde sevmem ama aldık işte zorla. Yalnız çok etkisi oldu gayet güzel antrenman yaptım. İlk öğünümü şimdi yiyorum. Diğerinide akşam 8-9 gibi yerim. Dinlendiğim günler kalori kısıcam. Bakalım nasıl olcak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende başladım askerden dönünce , yaklaşık bir 5 ay oldu.Hiç bir supplement kullanmadım,düzenli olarak haftada 3 gün gidiyorum.Gelişim fena değil ama şöyle bir durum var.Askerde bir miktar kilo kaybım olmuştu,hani daha önce ölçürtürdüğümden değil haberim yoktu ama spora başladığımda ölçtüklerinde yüzde 3 küsür yağ çıktı (boy 185 kilo 76) herhalde askerde gitti diye tahmin ediyorum.

Sabahları yumurta , öğlen lokantada tabldot mantığında yemek ( sulu et yemeği , bulgur pilavı ve cacık gibi) akşamlarıda spor yaptığım günler et diğer günler ne gelirse yiyorum.Ne yazıkki doğru düzgün bir eğitmenle program yapamadım kimle yapsam işten ayrılıyor :D son hali 3 set 10 tekrar her set 5 er kilo artırarak gidiyordum, ama benim için doğru olanı bu mu şüphelerim var.Malum yağ oranımıda normal seviyelere çekmek istiyorum (en azından yüzde 8 falan)

Wikipedia'dan baktım biraz ama orda işe yarar (en azından benim işime) bir bilgi bulamadım.Olayada yeniyim , böyle düzgün, güvenilir ,anlaşılır bilgiler veren bir kaynak önerirmisiniz ?(ingilizcede olur)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Tebrikler Zegna.

ahah son kale düştü
Sosyal ağlarda paylaş

Bezerye said:

Bende başladım askerden dönünce , yaklaşık bir 5 ay oldu.Hiç bir supplement kullanmadım,düzenli olarak haftada 3 gün gidiyorum.Gelişim fena değil ama şöyle bir durum var.Askerde bir miktar kilo kaybım olmuştu,hani daha önce ölçürtürdüğümden değil haberim yoktu ama spora başladığımda ölçtüklerinde yüzde 3 küsür yağ çıktı (boy 185 kilo 76) herhalde askerde gitti diye tahmin ediyorum.

Sabahları yumurta , öğlen lokantada tabldot mantığında yemek ( sulu et yemeği , bulgur pilavı ve cacık gibi) akşamlarıda spor yaptığım günler et diğer günler ne gelirse yiyorum.Ne yazıkki doğru düzgün bir eğitmenle program yapamadım kimle yapsam işten ayrılıyor :D son hali 3 set 10 tekrar her set 5 er kilo artırarak gidiyordum, ama benim için doğru olanı bu mu şüphelerim var.Malum yağ oranımıda normal seviyelere çekmek istiyorum (en azından yüzde 8 falan)

Wikipedia'dan baktım biraz ama orda işe yarar (en azından benim işime) bir bilgi bulamadım.Olayada yeniyim , böyle düzgün, güvenilir ,anlaşılır bilgiler veren bir kaynak önerirmisiniz ?(ingilizcede olur)

%3 ne abi cok efsane bi yag oranı, dogru olctuklerine eminmisin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:

%3 ne abi cok efsane bi yag oranı, dogru olctuklerine eminmisin :)

Ya bende anlam veremedim , 5 aydır her ay ölçüyorlar hep 3 küsür ,abi artıyo ama çok az en son 3,90 lı bişeylerdi bu ay 4 e çıkmışımdır diye düşünüyorum :D. geçen hocalardan birisi hatun o ölçümü yaptı kız yağ oranını görünce aa o sizmiydiniz dedi lol , meğer meşhur olmuşum salonda , kendi aralarında kışın üşüyorodur fln diye makara yapıolarmış.Ordaki makinada bişey olsa dicem gittim formülü varmış ordan hesapladım oda benzer bir rakam verdi doğru demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukardaki güreş başlığından esinlendikten sonra Ahmet Taşçı'yla yapılan şu ropörtajı okuduktan sonra supplement'lara (protein tozları dahil) inancım daha da azaldı:

http://www.stargazete.com/pazar/49-yasinda-ama-h-l-pehlivan-71208.htm

Adam 50 yaşının üstünde. 1.75 boyunda, 110 kilo var ve tank gibi vücudu var. Doğal besleniyor. Adam "ara sıra tavuk ve balık" yiyorum diyor. BB.com'a bak bi de. Her 3 saatte bir bilmem kaç gram protein alcan. Protein tozu alcan. BCAA alcan. Şunu alcan bunu alcan diye kakalıyorlar her türlü supplement'i.

Şu elimdeki protein tozları bitince tamamen doğal beslenmeye dönüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse supplement şart demiyorki zaten. Gözle görülür fark bile yaratmazlar sadece bazı kişilerde psikolojik tesiri iş görüyor o kadar. Ancak bu durumu supplement kullanmamak için yeterli görmüyorum. Zaten altı üstü basit besin desteklerinden ne gibi bir mücize beklenir oda ayrı konu.
Şu an 4 farklı ürün kullanmaktayım ve parası olan herkesede tavsiye ederim. Faydaları azda olsa var yani alın gitsin.

Ayrıca 65 kiloyum alt karında neredeyse tamamen oldu bu vücudu korumak supplementsiz baya zor olsa gerek.

Birde vücutçularla ağır siklet sporcuları aynı kefeye koymak baya saçma bir olay. Ağır siklet sporsuclar yağlı olur kilolarını sabit tutmak içinde kavanoz kavonoz bal yer supplementede ihtiyacları olmaz haliyle ama vucütculara kilo almamak için supplement desteği gerekir.

Yani supplement kullanımı daha çok belli yağ oranın altında kalmak isteyen vücutcular için önemlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru. Bana mesela üstüne para versen supplement aldıramazdın ta ki IF yapmak için bir miktar BCAA alınmasının gerektiğini kendim tecrübe edene kadar. Millet kreatinde al protein tozuda al diyip duruyor ama gerek yok. Sonuçta doğallığı bozmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

immediate fasting

bende uyguluyorum şu an ama ilk uygulamaya başladığım hafta 3kilo aldım.

çok ta yararlı bir teknik olmadığını düşünmeye başladım.
3.haftam bu hafta da gram kilo vermişliğim yok hala.

IF sadece öğle ve akşam ye diyor ben sadece öğlen yiyorum buna rağmen bir değişme yok.
Sosyal ağlarda paylaş

IF = intermittent fasting
sadece öğle ve akşam ye diyosa ve sen sadece öğlen yiyosan farklı bi IF yapmış olmuyo musun?

leangains.com IF günde 8 saatlik bir beslenme periodu veriyor. onun dışında açsın

bu arada supplementin gereksizliğine çok çok katılıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...