Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

salonda calisiyorum.

orcun var evet, bigun squat, bench press, barbell rows; diger gun squat, overhead press, deadlift.

da, goguslere iyice abanmanin bi yolu var mi sdfs

Söyle birsey deniyebilirsin 3x pullover ile basla benchte 4x dumbell press ve 4x dumbell fly ardından 3x-4x bench press sonra inclyne da 4-5x dumbell fly ardından 2-3 set dips hakkıyla yaparsan canına okur zaten ama ardından kol calısmanı önermem kolu ayrı bir güne al göğüsü haftada 1 gün tek bölge calis.
12 tekrar altına inme,gerekirse yardım al ama ağır calıs
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

da, goguslere iyice abanmanin bi yolu var mi sdfs

fazla gosus calisarak degil fazla kardiyo yaparak kurtulunabilir.

HIIT yapip, total yag yuzdeni dusureceksin. zaten bolgesel erime diye bi olay yok. vucut analizi yaptirabilirsen yaptir, ordan baslayarak genel yag yuzdeni baz alarak surekli kardiyo temali calis. ne kadar gogus girsende yag gitmeden bitch tits gitmiyor.

agirliklari orta secip 4x12 sekilde supersetlerle agirlik calisip 40-45 dk kardiyo x5 gun, duzgun beslenmeyle birlikte ayda 3-4 kilo yag silmene yardimci olur.

ne kadar yaglisin bilmiyorum ama 7-8 kilo yag verdikten sonra gozle gorulur bi degisiklik olur. olc istersen gogus cevresini calismaya baslamadan once.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Zaten kilo vermiş baya. Yağ yüzdesini düşürmek yerine kas geliştirmeye yoğunlaşırsa daha rahat olabilir. Eskiden de vücut çalıştığı için kolay da gelişir. Kaslar geliştikçe o sarkma olayı da azalır bence.

this..
Sadece kilo verirse sarkmalar düzelceği yere dahada sarkar ;)
O yüzden biraz kas gelistirmeye bak,göğüs kasları gelistikce ufak ufakta yağ yakarsın dengeli beslenmeyle,deri biraz gerilir hacim aldıkca,daha sonra bir süre diete girersin olayı tamamlarsın, full yağ yakımı giderse o deri öyle bir sarkarki cerrahi operasyona gider olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Mirage said:

Zaten kilo vermiş baya. Yağ yüzdesini düşürmek yerine kas geliştirmeye yoğunlaşırsa daha rahat olabilir. Eskiden de vücut çalıştığı için kolay da gelişir. Kaslar geliştikçe o sarkma olayı da azalır bence.

this

Sadece kilo verirse sarkmalar düzelceği yere dahada sarkar ;)
O yüzden biraz kas gelistirmeye bak,göğüs kasları gelistikce ufak ufakta yağ yakarsın dengeli beslenmeyle,deri biraz gerilir hacim aldıkca,daha sonra bir süre diete girersin olayı tamamlarsın, full yağ yakımı giderse o deri öyle bir sarkarki cerrahi operasyona gider olay.

azalmiyormus, bizzat cerrahin kendisinden ogrendim :).
eger sarkmanin nedeni deri degilse iki durum soz konusu. ya meme dokusunun buyumesi(grandular gynecomastia diye geciyor olmasi gerek)(bu cesitli sebeplerle olabiliyor hormonal veya asiri kilo degisigimi vs.) ya da yag miktarinin fazla olmasi.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde başımdan geçen bir olay sarkmalar, 120kgdeyken sırf her tarafımda oluşan çatlaklar yüzünden diyete başlamıştım.1.5 sene diyetin sonunda 69 kiloya kadar inmiştim, çok hızlı zayıflamıştım fazla bilgim yoktu spora yeni yeni başlamıştım, kafama göre yapmıştım o yüzden abartı derecede gögüs, kol özellikle sırt, bacak ve basende sarkmalar vardı.Şuan 89 kgyim ve sarkmadan eser yok.Birtek basen ve bacaklarda hafif sarkma var ama ona yapabileceğim birşey yok, çok büyük mor çatlaklar mevcuttu rengi geçti ama çatlaklar duruyor mlsf.
Sosyal ağlarda paylaş

pazartesi - cuma
5X5 squat
5X5 bench
3Xfailure inverted row
3Xfailure şınav
3Xfailure reverse crunch

çarşamba
5X5 squat
5X5 overhead press
1X5 deadlift
3Xfailure şınav-barfiks
3X30 saniye prone bridges

deneyebilirsin.
insanlar baya mutlu gözüküyo sonuçlardan.
bende p90xi tekrar bitirdikten sonra başlıcam.

p90xe gelince geçen yaz yaptım, vucudum hiç bu kadar güzel olmamıştı. hacim isteyenler yapmasın ya da aralarda 1 dk bekleyerek yaparsa iyi olur.

bilek sakatlanınca yapamadım spor 8-9 ay baya göçtü vucut tabi, başladım şimdi dün tekrar p90xe.

3 ay sonrada 5x5 gogo
Sosyal ağlarda paylaş

Hacim yapmakla tekrar sayılarının hiç alakası yok.
5x5 yapıp eğer sen kaslarını dolduramazsan yine hacim yapamazsın.
Ben 7 ayda min. 12 tekrar calısarak kollarımı 22-23cm den 38cm yaptım.
Ama bir gün bile olsa 12 nin altına inmedim kollarım acısada 12 tekrarı gördüm gerekirse son 2-3 tekrarlarda yardım aldım..
ÇOK ağır kilo ile az tekrar yaparsan güç kazanabilirsin evet ama kasları yediremedikten sonra hacim yapamazsın öyle mitlere inanmayın.
Hatta tekrar sayısı diye birşey yok bence 12 tekrarda bile kaslarda hissetmiyorsan olmaz.
5x5 i geç bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Düşük ağırlık cok tekrar demedim ki ben,10-12 tekrarı biryerinden kan gelerek cıkarabilceğin ağırlıkla calısıcaksın,ayda 1 haftayıda güç için ayırabilirsin 5x5 falan yaparsın.

Hiçbirimiz jay cutler falan değilin az tekrarlarla kasları uyarmak bizim için zor.
Adamlar 2kg lik dumbell ile 5tekrar yapsa kolu şişer yada hareketi farklı yapsada olur,ben kendi gözlemlerimi aktarıyorum tabi yapıp yapmamak insanlara kalmış.
Ben her zaman 12 tekrar ve üstü calıstım çokta güzel hacim aldım.
Çok nadirdir az tekrar çok kilo calıstıgım oda değişiklik olsun diye.

Deneye deneye bulmak en iyisi ya bu spordagerek beslenme gerek workout olarak. Kime ne uyar bilemeyiz
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...