Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

İlaç dediğin aslında tam olarak ilaç değil. Destekleyici oluyor, en yaygını protein tozu, sonra amino asit tabletleri vs giriyor işin içine bunlara zararlı diyende var zararlı değil diyende var. Burda kimsenin steroid vs kullandığını sanmıyorum ilaç kapsamına onları sokarım ben.

Spor yapan insan biraz daha dikkat etmesi beslenmesine ki sporun bir faydası olsun. Ama burada yapılan vücüt geliştirme, spor ikinci planda amaç en uygun hareketle belli kas grubunu geliştirmek. Bu işlemi yaparkende dolaylı olarak işte neimetlerinden faydalanıyorsun, fit oluyorsun vs.

Dediğim gibi bu konuya yazan adam vücüt geliştirmek istiyor daha çok estetik kaygılar güdüyor ve bu kaygısınıda gidermek için ve hedefine ulaşmak için en kısa yolu kullanmak istiyor, bundan dolayıda supplementler kullanıyorlar.

Gerek var mı aslında gerek yok. Peki neden kullanıyorlar ? Dediğim gibi hedefe daha çabuk ulaşmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

İlaçtan kastın supplementse bu yıllardır tartışılır.Ama şunu söyliyim, o supermarketlerde satılan işlenmiş etlerden yapılmış hazır yiyeceklerden inan hiçbir farkı yok, hatta bu süpermarket ürünleri daha zararlı diyebilirim, sadece supplement ürünleri göze batıyor.Sadece böyle ilaç kutusu gibi plastik kutuların içinde satıldığı için insanlar önyargıyla yaklaşıyor. Onun dışında hepsi zaten farklı besinlerin işlenmiş hali, whey protein mesela bildiğin peynir altı suyuyla yapılan birşey sadece tatlandıcırılar var birde birkaç fazla aminoasit katılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorum olacak.

şimdi malum çalışıyoruz akşam 8 gibi falan evde olabiliyorum.

bizim burdaki spor salonu 10 da kapanıyor hafta içi.

konu şu.
kilo vereyim diyorum. akşamları iş çıkışı spora gidip 1 saat max 1.30 saat spor yaparak bunu yapabilir miyim ?

olur derseniz yemek düzenimi nasıl oturtmalıyım.
masa başı çalışıyorum. hareket imkanım pek yok. l-carnitine ve protein alımlarını da hangi aralara ve saatlere bölmeliyim.
sabah 9 aksam aksam 7 çalışıyorum.

bir de şöyle birşey var. Salonda 1 saat sadece kas,vücudun diğer bölgeleri vs. çalışsam sonra bisiklet yapsam nasıl olur. Evimde bisiklet var çünkü. salon kapansa da ben eve gidince devam edebilirim. Salonla evim arasında 5 dk yürüme mesafesi var.

bu kriterlere uygun düzgün bir tavsiye verebilirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo vermek istiyorsan günlük 20-30 gr ı geçmeyecek şekilde karbonhidrat alman gerek. Yapacağın spor zaten maksiumum 30-45 dk olmalı. Bunun içinde 10 dk interval hiit kardiyo olursa çok daha güzel olur. 5 tane temel hareket var.

L-karnitine gerek yok bence etkiside 15% i geçmez. Onun yerine dediğim gibi çok düşük karbonhidrat tüketeceksin. Beslenmeni değiştirmen gerek. Sporun etkisi 15-20% filandır.

30-40 dk lık spor yeterlidir 2-3 gün için. Yalnız ondan sonra mesela çok düşük tempolu uzun yürüyüşler yapabilirsin hatta yapmalısın. Vaktin varsa yüzmelisin gün için aktivitelerini arttırmalısın ama egzersiz olarak 2-3 gün içinde yapmalı ve 30-45 dk yı geçmemelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bölüyorum ama bi ricam olucak. Arkadaşla bi iddaaya girdik, 40 gün mühlet- o salonda, ben evde - en çok kim değişim göstericek diye. olumlu yönde tabi. vücutlarımız benzer. 185-82 kiloyum. dökme dumbellarım var.
kısa zamanda max. gelişim için hafiften bi program yazabilirmisiniz? arkadaş daha çok gelişir heralde ama ben yine de pes etmiyorum, belki geçerim X(
Sosyal ağlarda paylaş

EmRicardo said:

Bölüyorum ama bi ricam olucak. Arkadaşla bi iddaaya girdik, 40 gün mühlet- o salonda, ben evde - en çok kim değişim göstericek diye. olumlu yönde tabi. vücutlarımız benzer. 185-82 kiloyum. dökme dumbellarım var.
kısa zamanda max. gelişim için hafiften bi program yazabilirmisiniz? arkadaş daha çok gelişir heralde ama ben yine de pes etmiyorum, belki geçerim X(

barfiks demiri de var.

genetik faktörler için yapcak bişi yok, sadece kim daha çok gelişmiş ona bakıcaz.
genetik olarak avantajlı da olsam ..sız da olsam, max verimde çalışmalıyım (:D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...