Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Slint said:

Bu soru için en uygun yer burası sanırım.

Hiç etrafınızda Proscar (Propecia) kullanıpta kilo almaya başlayan birilerini görüp/duydunuz mu?

İlaçtan önce şu anki yediklerimin daha fazlasını yiyip ve hiç egzersiz yapmayarak çok rahat kilo veriyordum. Şu an hem yediklerime dikkat edip sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum, hem de gün aşırı 25-30 dakika kardiyo yapıyorum, fakat ona rağmen kilo veremiyorum. Acaba ilacın yan etkisinden kaynaklanan artan testosteron seviyesi kilo almaya neden olur mu?

saç dökülmesiyle alakalı olan propecia di mi o? yan etkilerini okurken cidden içimi endişe kaplamıştı nasıl içiosun onu
Sosyal ağlarda paylaş

Slint said:

Bu soru için en uygun yer burası sanırım.

Hiç etrafınızda Proscar (Propecia) kullanıpta kilo almaya başlayan birilerini görüp/duydunuz mu?

İlaçtan önce şu anki yediklerimin daha fazlasını yiyip ve hiç egzersiz yapmayarak çok rahat kilo veriyordum. Şu an hem yediklerime dikkat edip sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum, hem de gün aşırı 25-30 dakika kardiyo yapıyorum, fakat ona rağmen kilo veremiyorum. Acaba ilacın yan etkisinden kaynaklanan artan testosteron seviyesi kilo almaya neden olur mu?

propecia saçta dht oluşumunu engellerken bunun yanında senin vücudun ilaca verdiği tepkiye göre testesteron seviyeni de düşürür, testesteron da kilo vermene yardımcı olan birşey. Yani etkisi tabi vardır ilacın.

Ben 3-4 sene kullandım propecia bol bol kilo aldım bol bol da kilo verdim, sorun çıktığını hatırlamıyorum hiç ama tabi ilacın etkisi kişiden kişiye değişir. O yüzden 1-2 ay daha kilo vermeyi dene ilacı kullanırken, baktın eğer olucak gibi değil bırak 1 ay ilacı aynı sistem kilo vermeyi dene. Eğer sonuç alırsan ilacı bırak derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Frantic, program gayet iyi bence. Ağırlık ile kardiyo arasında karın çalışması yapıyor musun?

Hayir :) yani bu hareketlerin calistirdigi kas gruplarina baktim tekrar yokmus. hani bende extra bir hareket calismiyorum body weight squat disinda.

karin icin baslangic duzeyinde kendim birseyler ekleyeyim mi peki? daha dogrusu siz onerin daha saglikli olur. karin calisma rutini baslangic orta ve ileri duzey egzersiz farklarini ben bilmiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsam klasiklerle başlardım: Crunch ve Sit-up. Bunları üç dört set, maximum tekrar yapabilirsin. Momentum kullanmadan, yavaş yavaş yapmaya çalış. Kasların maximum kasıldığı pozisyonda da 1-2 sn tutabilirsin.

Şu sıralar en severek yaptıklarımdan biri şu: http://www.exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/BWLyingLegHipRaise.html Spor salonundaki aletleri de deneyebilirsin arada.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler önümüzdeki ay spora başlamak istiyorum. herkes evine en yakın spor salonuna git diyor(çengelköy), fakat yakın bir spor salonu bilmiyorum. bu arada kabataş'ta çalışıyorum ve bu nedenle beşiktaş civarındaki spor salonları da bana uyar. beslenme programı vs hocaların ilgilendiği bir spor salonu öneresi istiyorum sizlerden acil.
Sosyal ağlarda paylaş

bayramın ilk günü aile ile köyde geçirilen bir günkü beslenme programım:

kahvaltı: uyanamayıp, geç kaldığım için yarısını bırakmak zorunda kaldığım
Süt+Yulaf Ezmesi+1 Scoop Whey

ara öğün:
bir adet billur. (güne güzel bir başlangıç)
yarım adet tatlı.

öğlen yemeği:
şiş et (6 parça ufak et)
8-9 yaprak sarması
yarım pişi

akşam yemeği
1.5 adet lahmacun
ayran
330 ml cola

yatmadan önce öğünü
2 paket ülker susamlı kraker
1 adet albeni
1 porsiyon Gainer

mükemmel bir beslenme programı işte. gece toparlayayım dedim battı balık yan gider hesabı saldım iyice.
bir de ben yağdan şekerden kaçmayan zayıf bir badiciyim onu da ekliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

gaza geldim aralık başı gibi spor olayına giricem ben de sanırım. öyle hayvan kaslanayım, terminator olayım gibi bi amacım yok. 10-15 kilo vereyim yeter.

hiç te anlamam bu işlerden. şöyle fitness ağırlıklı bişeyler mi yapmam lazım. haftada kaç gün gitmeli ? ısınma hareketi falan gerekir mi ? basitinden bi taktik verin bana.

187 boy, 0.1ton kilo
Sosyal ağlarda paylaş

yazıl bir spor salonuna zaten oradaki yetkili/hoca sana program verip ne yapman ne etmen gerektiğini söyleyecektir.

bir de terminatör ve brad pit'in fight clubtaki vücudu tarzı argümanlara girme hiç kavga çıkıyo sonra burada:D zaten ben zayıflasam yeter diye başlarsın zayıflama amacına ulaştıktan sonra bir bakarsın yahu mağdem güzel bir vücut kilosuna ulaştım niçin biraz vücut geliştirme yapıp daha seksi bir vücuda sahip olmayayım ki dersin bir bakarsın 5 ay sonra üst göğüslerim ile biseplerimin en yan katmanlarının 3 santim aşağısı yeterince şişmedi diye dert ediyorsun. :P
böyle böyle terminatöre kadar gidiliyor işte:P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...