Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

120+ kişi Cairn + Death + Dune toplandı Afghanistan'ın şehri olan Aradoth'u siegelemek için ama siegelemediler afghanistan oltaya gelmeyince. 40 kişilik bir grup içinde cairn+ death + dune'dan Villagers of eternity'nin bulunduğu Andruk adlı Afghanistan'ın başka bir şehrinde asset destruction yapıyordu afghanlar oraya gitsinler diye tuzak yani daha sonra kalan 80 adam afghanların şehrine girip konuşlanıcak ve siegeleyecekti. Şehir savunması çok iyi bir şehir yani kim içerdeyse şansı inanılmaz yüksek rakamlar karşısında fazla bile olsa.

Afghanların Cairndeki ajanı haber uçurdu tabi ve 30-35 kişi aradoth da defansif olarak hazırlandılar + bizim alliance ı çağırdılar bizde bi 25 kişi felan ordaydık eğer 120+ saldırırsa diye(tam olarak karşılığında ne vaadedildi bilmiyorum daha önce para karşılığı birçok kez afghanlarla ebraber savaştık ama) bekledik gelirmi bu 3 alliance diye ama malesef planları istedikleri gibi gitmeyince gelmediler.Bizde pvp yapamadan eve döndük :(

Hello Kitty halen şehrimizde keepin içine exploit yaparak duvarların içine girip rune marklamaya devam ediyor yakında yeterli runeları olunca Erintheli siegelerler şüphe yok, okadar çok markladılarki alabilirlerde ... GM'lerle iletişim halindeyiz ama bi halt yaptıkları yok siz mail atın bakar birileri elbet diyor adamlar şaka gibi :D

Bu sabahki olaydan sonra anladığım kadarıyla senin dediğin o savaş hazırlığı var dünyayı ele geçirmek istiyorlar geyiklerinde Dune'da mevcut yani size saldırılmıycak siz saldırıcaksınız :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dayanabileceklerini zannetmiyorum,serverda 24 saat hadi gidelim diyince 50-60 adam çıkarabilen günün her saati clanı geç alliance yok daha,ama bizim serverda pvp kanalında en kötü 40 kişi oluyo günün her saati :D sende konuş sizin clanla gelin girin bizim alliance a yoksa heba olup gideceksiniz ahahahaha

ayrıca saldırmadılarsa bir bildikleri var,burada ben biliyorum saldırmama sebeplerini,yeni öğrenmiş bulunmaktayım,çok büyük sürprizlere hazırlansın afghanistan alliance ı,toptan silinecekler yakında,bunu elemanlar diyo ben demiyorum sdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

O tarz büyük zerglere girmek istesek daha oyunun ilk haftası büyük Alfar zergüne girerdik 300 kişi online çıkarıyordu adamlar. Onlara da güzel bi cvp verdik yolumuza devam ettik zannetmiyorumki şimdi değiştirelim politikamızı, şehirlerimiz giderse gider yapcak bişi yok; fakat savaşmadan bırakmayız ki zaten savaşlar bu oyunda tek zevk veren şey bizim için. DF aslında full loot olsada çok basit sonuçda skill vs kaybetmiyorsun ölünce, her ne kadar player şehirlerinin avantajları çoksada ben daha önce clanımla 1 ay felan chaos şehirlerinde de yaşadım ve oraların havası apayrı sonuçda siegelenme derdi yok tasası yok, canının istediği yere git saldır git başkasının siegeini boz vs...

Şu anda ortada bizden başka doğru dürüst alliance yok siege yapan herkes karakterdi şuydu buydu derdinde, NwO olsun Cairn olsun Dune olsun bu oyunda haftada 1-2 en azından ciddi siege olmalı ancak malesef eğer bizim allianceımız siege yapmasa haftada 1-2 değil ayda 1-2 görücez.

Şehir kaybetmek insanlara nedense çok korkunç birşey gibi geliyor ve birçok zaman bir alliance tüm şehirlerini kaybedince dağılıp gidiyo, bir kısmı oyunu bırakıyor bir kısmı başka alliance a gidiyor ki ben esas bunu anlamıyorum, nedir yani şehir gitti oyun bittimi? Şehir biraz daha güvenli macro imkanı + sabit bir resource income ından başka hiçbirşey demek değilki... PvP herşekil yapılır.

Edit: Neyin sürprizi allah aşkına adamlar 120 kişi 35 kişiye saldırmadı dahadamı adam toplayacaklarmış? Bukadar zergler bir insan yani 1:4 oran zaten napmak istiyorlar 1:7-8 mi? Hayır sonucunda sildiklerinde kendilerini bişi sanıcaklar ya ona gülüyorum, yiyosa adamlardan sayıca az olarak saldırsınlar da silsinler, aha işte ozaman şapka çıkarır saygı duyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu hammer time ın kaçıncı kaybedişi kaçıncı kazanışı hatırlamıyorum,ama clan olarak genel bir tatil havasında millet yani,bende arkadaştan 2.accountu aldım ve tamamen odun kömür kazıcam,ok v.s inanılmaz lazım oluyo,biriyle odun biriyle maden mantıklı olacak zannımca,elf şehrine götürmeyi düşünüyorum ikisinide,orada çatır çatır kasarım artık,ama şu lafına katılmıyorum,gördüğüm 3.alliance ve en relax ı en yardımsever alliance bu alliance söyliyim de,kimsenin umurunda değil loot item cart curt,millet zevkine bakıyor,neden hala afghanlardan tutda diğerleri bu adaya giremedi merak ediyorsa da birileri,gelip ventteki muhabbete kulak kabartmaları yeterli..belli bir hiyerarşi var alliance da,clanlar üstü gruplar kuruldu pvp grupları,herkes kendi grubundan sorumlu pvp de,anlatmadım sanırım ama geçenki bizim şehre saldırdıklarında,1.grup fighter binasının içinde pusuya yattı,bekledi bekledi ve 1 saat sonunda içeri girmeyi başaran 10-15 düşmanı,kale dışına kaçamadan aldılar hepsini,yani belli bir mantık çerçevesinde gidiyor herşey,aç kurt sürüsünden ziyade..

ayrıca dark,biliyorsunki tarih,sayıca az olanın değil,sayıca fazla olanın yanında,300 spartalı ya inanıyorsan o ayrı tabiiki ahahahaha üzgünüm ama acı gerçekler bunlar,afghanistan allianceı yolun sonuna geldi gibime geliyor,kuyruğu titretmesine az kaldı:p
Sosyal ağlarda paylaş

Rubaiyattasınız oyunun en rezil mekanı allah aşkına kim napsın cidden? Afghan zaten şehir fethetme amacı güden bir alliance değil hiçbir zamanda değildi. Adamların oyunun ilk 3 ayında şehri felande yoktu chaos şehrinde oynuyordu. Sonradan bir fırsat oluştu inşa edilmiş hazır şehri gidip aldılar ve kaybetmeye hazırız dediler ki aradan 2-3 ay geçti hala kaybetmediler.

Rubaiyatta bedava şehir verseler almam bunuda hakaret olarak algılama ben orada oyunun ilk 1 ayı kaldım ve bence rezil bir yer :)

Edit: Tarih kimin umrunda abi ben zevkine bakıyorum, zamanında şehrimiz vardı 300 kişi geldi zergledi bizim 3 evet 3 online adamımıza karşı sonuç biz gittik kendi alliance ımızı kurduk adamlar bizi her savaşda nerdeyse 1:2 oranında rakam olarak fazla olmalarına rağmen dağıttık alliancelarını yok ettik. Ha bugün aoe magicler var herkesde artık okadar kolay değil ama olsun gene savaşırız kaybedersek kaybederiz yapıcak birşey yok elinden gelenin en iyisini yapıcaksın ama dediğim gibi ben rakipten fazla rakamla rakibe saldırıp kazanmışsam bundan gurur duymam, duyan alliance ıda hiç sevmem. quality > quantity taraftarı biriyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dune hakkında yorum yapabilecek kadar çok clan lideri tanıyorum. Bu adamların şuan tek derdi bulunduğumuz kıtanın tamamını ellerinde bulundurmaya devam etmek ve tek bir kırmızının bile rahatsızlık vermesini engellemek. Bu sebeple Dune için şehir kaybmetmek tahamül edilebilecek birşey değil. Şehir kaybetmemek için de tüm politikanın gereklerini ve kabuledilebilir düzeyde bir diplomasiyi gerçekleştiriyorlar. Ama bana öyle geliyor ki bir alliancein ölümü çok yakında Dune'un elinden olacak. Tesadüfmüdür, kadermidir nasıl birşeydir bilmiyorum ama Hammer Time'nin %80'i Dune'un %60'i bu oyundaki ilk aylarını yaşıyorlar ve sanıyorum daha bir çok insan taksit bile ödemedi. Cairn, Graveyard ve Afgan'daki bir çok oyuncunun 3.ayları(Darkwish doğrulayacaktır herhalde), sayı olarak Dune herkezden üstün olsada oyuncu karakterlerinin gücü olarak diğer alliancelara göre şuanda zayıf kalıyor. Sayısı bu dezavantajını dengeler ama bence herşeyin hazır olmasını bekliyorlar diş göstermek için. Tahmin ediyorum önümüzdeki ay Dune'un tek başına bir alliancei tamami ile öldürdüğüne hep beraber şahit olacaz sanıyorum bizde savaşanlar içinde olucaz. Diğer alliancelari bilme imkanımız yok tabi ama Dune içinde sanki hepimiz tek bir guildde oynuyormuşuz gibi insanlar hiç isimlere bakmıyorlar bizde iki ayrım var kırmızı ve yeşil. Mavi çok çok nadir görüyoruz :)
Yeşilde geç kırmızıda dur :)
Şahsi fikrim Cairn'den hoşlanmıyorum(bize saldırdılar geçen hafta inş beraber icraat yapmayız, ben kid güden biriyim politikacı değil :d ). NWO'dan Blackcompany'i AOC Battlescar Pvp serverından çok yakın tanıyorum, bu adamlar bir alliance'a girmezler, alliance kurarlar. Bu nedenle NWO'yu yönettiklerini düşüncek olursam eğer düşmanları Ragnaroku yanlarına alıp bize saldıran Blackcompany adam öldürmek için herşeyi yapar. Kısaca adamlar hakkındaki yorumum herkezle işde yapabilirler herkeze saldıradabilirler ve en büyük özellikleri Kapışmak değil, tecavüz etmekten hoşlanırlar bu yüzden ki savaşa girmeyip karakterleri imba olana kadar kasıp daha sonra ciddi anlamda atağa geçiceklerini düşünüyorum.

Bu diplomasi ve politika arasında, siyasetin gerçekten çok ön planda olduğu Darkfall'da kesinlikle Ragnarok, LPF, Noir, Union gibi büyük guildlerinde oynamasını arzu ederdim.

Ama şu da var ki bilmeyen arkadaşlar olabilir şuanda DF'de oynayan Blackcompany, KDS, Exile(gerçekten onlarmı emin değilim) gerçekten büyük ve eski guild/clan'lerdir.

Bu arada bir not New World Order'in Blackcompany kontrolünde olduğunu düşündüğümü ve onlarin liderlik ettiğine inandığımı söylemiştim, bunu destekleyen bir bilgi paylaşayım AOC'da New World Order isminde guild vardı ve Blackcompany ile beraber takılırlardı sister guildleri gibi.

Hakkımızda hayırlısı ne diyelim ama şu var ki ne olursa olsun bize birşey olmaz Darkwish'inde dediği gibi her türlü oyuna her yerde varım :)
Sosyal ağlarda paylaş

NwO benim bildiğim Aesier tarafından yönetiliyor ama yaılıyor olaiblirim. NwO 'daki herkesde 1 elemental school kesin 100 dür emin ol birçoğunda 2 tanesi 100 dür hatta.

Dune rakam bazında cıvıttı o bir gerçek inanılmaz bir aktivite var ancak karakterlerin yarısı dediğin gibi yeni olsada kalan yarısı o ilk yarıyı cannon fodder tarzı kullanıp siegeleri kazanır rahatlıkla. Sonuçda adamların karakteri iyide olsa kötüde olsa düşmanın o adamları kesmesi lazım ve şunlar zayıf adamlar onları keselim vs gibi ayrım yapamadığından eğer şansına bütün manayı vs onları keserken harcarsan iyiler karşına gelince gg :D

Siz bu sabah Cairnle işbirliğindeydiniz ve tahminim doğru çıkarsa Cairn+ Death + NwO ile birleşip Afghanistan + Graveyard(bizim alliance) a saldırıcaksınız ki bizim zaten Hello Kitty ile şu anda bir savaşımız sürüyor ancak adamlar her gün server up da kendi şehirlerini siege ediyorlar biz edemeyelim diye ve exploit yaparak şehrimize rune marklıyorlar yani bize açılıcak bir savaş olursa Hello Kitty de gelicek karşımıza buda ortalama HK(70)+Cairn(80)+NwO(100+)+Dune(100+) 350 kişi online çıkarabilen 4 alliance vs Afghanistan(40)+GY(70) 110 online çıkarabilen 2 alliance demek olucak onun sonucunu burda göremiycek birisi yoktur bence :P
Sosyal ağlarda paylaş

Biz siegelenmedik, Hello Kitty'nin Caxtla adlı şehrini Erinthel'i riske ederek siegeledik. Hello Kitty kendisinin 55+ online adamı olmasına rağmen(bizim 60 kişivar) Cairn ve Unkown alliancelarıyla anlaştılar 3 alliance a çıkardılar rakamlarını ki Cairn başlı başına büyük bir güç güzel fightlar olucak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hello Kitty 60 kişiyle kendi şehrini korurken Unknown alliance + Cairn alliance 100 kişiyle bizim şehrimize saldırdı, son 45dk kala sanırım şehrimizin girişindeki gatehouse u yıktılar ancak 10 kişiden fazlası şehre giremedi, girenlerde kesildi. 100 kişilik ekibin 1 kere %60ını kestik kalanı kaçtı tekrar geldiler kaçını kestik bilmiyorum ancak şehrimizden çıkıp kovaladık alabildiğimiz kadar kill aldık. Bir ara bir miktar adamı yolladık yssam a saldırmak için ve 60 kişiye karşı bizim 20 + Afghanistan(sayı bilmiyorum) clanstone u %34 e çekebildik anca.

Siege zaman aşımına uğradı.60 kişi onlinedık adamları siegeledik 60kişi onlinelardı ancak 100 kişilik 2 alliance ı daha çağırdılar diyecek laf bulamıyorum hiçmi gurur yok...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hi everyone,

Right now we are putting the finishing touches on our next patch, which we plan to have ready by the end of this week.

With this patch we are adding a significant skill-up bonus to fighting mobs, essentially tripling the speed of skill-ups compared to hitting other players. At the same time we have doubled the speed of skilling up all magic schools. This means that all skills involving combat are now leveling up three times as fast as before, and leveling magic schools are six times as fast as before when fighting monsters.

This change will help newer players catch up to veterans faster. We also think it will make it even more attractive to go out and fight monsters, which in turn should lead to more open field PvP.

In this patch we have also fixed the underlying problem with battlespikes and damage modifiers. The hotfix we released last week was temporary, and we will adjust the modifiers back to their correct values now that the root of the issue has been fixed.

Other than the upcoming patch, the development team is hard at work with the second free expansion for Darkfall, which is currently scheduled for release by the end of October. This expansion is a lot bigger than the first, and we are extremely excited about it. We will give you more detailed information on the many new features over the coming weeks.

It includes many changes and additions to ship building, sea combat and sea objectives, part two of our character specialization system - this time some much needed love for archery and melee combat, the first step of local banking, player owned local vendors, the first set of racial skills, barber shop, the caravan system, new houses and villages, new housing objects to decorate your house with, wandering mobs, more rare drops added to monsters, new free spawning objects to discover, and much more.

See you ingame.

Aha sana cevapları :D
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar oyunu mukemmelestiricek herseyi eklemisler..

10/10 olucak oyun resmen. Butun eksikleri kapatiyolar*

Helal olsun, herifler bekleyip bekleyip patlatiyolar bombayi.

Tabii olan bize oldu, 400k harcadik arcane'e simdi 200k'a kasilicak ayni skiller, hatta moblarda belki 100k..

Neyse, 2. exp'de ben askerde olucam.

Saniyorum 2. exp ile oyunun nufusu 40-50% articaktir. Tadindan yenmez.. Artik siz yersiniz :)

Ve.. inanamiyorum.. Tasos'dan baska biri aciklama yapmis

BU BIR ILK! BIR ILKKK!! Gozlerim doldu, opucem claus u!

ps. patchle birlikte bende geri donus yaparim, kac gundur hic icimden gelmiyor girmek WAR, CO falan oynuyorum, skill kasmaktan icim kalkti..
Sosyal ağlarda paylaş

O biraz yanlis oldu :)

Butun buyu skill gainleri 2 katina cikariliyor.
Moblardan gelen skill rate ise 3 katina.
Haliyle yaratiklarda buyu kasanlar 6 kat yararlanicak.
Diger skiller, melee ve archery gibi sadece 3 kat yararlanicak.

Bence cok buyuk bir patlama olucak oyunda. Cok ama cok fazla kisi bu oyunu "grindfest" ve macro yuzunden* birakti, ve bu grindi ve macroyu cok buyuk oranda yok edicek.

O insanlar geri donucektir eminim, cunku DFO u birakan kisiler kesinlikle "oyun kotuydu" demiyor, tek dertleri grind ve macro.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane 400k felan değil sen saçma sapan büyülerle kastığın için öyle, 20den sonra full lend mana abanırsan çooooook daha ucuza kasarsın bingildak :D Sen gittin nukeleri kastın işe yarasın diye :)

Bence patch iyi ancak ileride çok sorun yaratıcak, cap olmadığından herkes tüm magic schooları 100liycek çok saçma sapan bir oyuna döncek :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...