Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

The sun ve diğer bağlı bulunduğu allianceın clanı,en az 250 kişiyle saldırdı dün gece,allianceın bir kalesine,her yerden akın akın adam geliyordu,gördüğüm en büyük şehir olmasına rağmen,bütün duvarlarda çatışmalar vardı,bir ara şehrin içine,zıplıyarak girdi 25-30 kişilik grup,ama onlarıda fighter binasında gizlenen 20 kişilik okçu grubu saldırarak hepsini kaleden çıkamadan yatırdı,birsürü sürpriz yaptık heriflere attan düşmüşe döndüler ahahahahaha,hayatımdaki en zevkli mmo gecesiydi diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cairn alliance ı isimleri, serverda şu ana kadar hiçbir zaman 250 kişi online olmadılar olamazlarda öyle bir oyuncu kitlesi yok hiçbir "tek" alliance da. Rakamını yalanlamaya çalışmıyorum sadece serverda 250 kişi online çıkarabilicek bir alliance yok bunu ifade ediyorum. Official forumlarda bile kendi alliance ın adamlardan ya fazlaydı yada eşitti rakamlarımız demiş. Sanırım kazanamamışsınız ama şehride vermemişsiniz ki buda iyi birşey en azından bol pvp çıkmış 0 kayba :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten tahmini rakamı söylüyorum,ama şöyle söyliyeyim,bizim clan sadece 2 parti çıkardiki 20 kişi yapar bu,diğer clanlarla beraber,şehrin bankası inanılmaz kalabalıktı,yani 100 falan olsa anlaşılırda sırf bizim alliance 150-200 vardı belkide daha fazla,benim makina da fps 10 a düştüki 60 dan aşşa fps görmedim ben bu oyunda,kalenin bir ucundan bir ucu belki 100-150 metre,duvarların her yerinde iç dış şeklinde çatışma vardı,20 şerli gruplarla farklı yerlere saldırmışlardı yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin alliance ın forumda dediğine göre 80 kişi saldırmışsınız siz siegelediğiniz şehire, düşmanda 50-60 kişiymiş sizin tahmininizle tabi sizin savunmada kaç kişi vardı onu yazmamış. Baya yüksek rakamda adam çıkarıyorsunuz yanlız tebrikler :D Biz elemental magic sadece afghanlarda varken 30-60 kişi çıkarıyorduk sonra alliance ın yarısı NA serverına geçti vs derken 30 kişi anca çıkarmaya başlamıştık ama yeni eklenen birkaç clanla heralde 70 çıkarıyoruzdur. 80+ çıkarıyorsanız serverdaki en büyük 3 alliancedan birisiniz sanırım. NwO 150 ye yakın adam çıkarmıştı bi keresinde onlar zaten abartı, cairn in 90 kişi topladığını biliyorum max sizde 80+. AoE'ler çok saçmalattı oyunu en nuub adama bile versen bi meteor strike ı şuraya sol click yap desen vuramama şansı yok, eskiden melee ve archery iken iyiydi, çok daha zordu savaşlar şimdi çok daha hızlı bitiyor ve sürekli nuke atmalar felan bayık geliyo bana :( Umarım magic bi şekilde nerflenir yada archery/melee bufflanırda daha fazla kullanmaya başlarız.
Sosyal ağlarda paylaş

bu zevk meselesi bence,ama ben hala ısrarlıyım,o kadar büyük şehri 80 kişi siegeliyemez söyliyim sana,daha fazlalardı,biz sadece bankada en az 100 kişiydik lafında ısrarlıyım o heyecandan screenshot çekmeyi unuttumki,clanlarda recruitler dahil herkes akın etti şehre,zevk meselesi dediğimde,ben archery gitmeyi düşünüyorum,sadece onun üzerine yani bide dagger gibi,hızlı hareket etmek bu oyunda herşey zannımca,büyüdede healer gidiyorum zaten şimdilik yetiyor,ileride biraz daha geliştikçe dediğim gibi,bow+2h a ağırlık vericem,ayrıca benim anlayamadığım nokta şu,cairn allianceı saldırdı ama,Nwo dan da bir kaç adam gördüm sandım bir ara,dfo 1.dünya savaşı mı başlıyor ne:p

ayrıca forumlarda yazan adamlarla konuşuyorum şu anda,sadece ventriloda 80 kişi varmış,bir o kadarda herif ventte değildi bence ki sırf bizim clanın yarısı ventte değil diye clanmasterlar bayağı kızdı heriflere:p
Sosyal ağlarda paylaş

dfo da 2 tane dünya savaşı oldu zaten olursa 3. olucak. Geçen 3. başlıyordu zaten bizim Erintheli almak için 5 alliance felan birleştilerde sonrasını getirmediler o yüzden savaş başlamadı dünya çapında. Sizde 100+ vardır sırf saldırıda 80 kişiydik diyor sizin elemanlar çünki de NwO görmemişsindir denilene göre 25 kişilik Unkown Alliance diye bir alliance da saldırmış size kendi kafalarına göre. Sonuçda DF de hep böyle, eğer siege yaparsan bir şehri vs kullanarak kafasına esen herkes geliyor çünki duyuruyor oyun siegelediğini ve herkes direk " pvp var hacım gidelim" moduna geçiyo.

Umuyorum ileride bu siegelerin duyurusu kaldırılır çünki çok can sıkıyor , şimdi ben eşit sayılı bir düşmanı siegelesem üstüne birde sırf fırsattan istifade 3-5 loot almaya calısan insanlar da görüp geliyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

ben sana birşey diyeyim,bazı alliancelar,bazı alliancelarla ittifağa gidecekmiş diye duydum,yani heriflerin hedefi dünyayı zaptetmek sasdasdasd,bizede artık chaos cityler düşer belki,ama çarpışmadan geri dönmek yok diyorlar gibi birşey,2 haftadır bu alliance sadece resource v.s topladı,bloodwall bile yasak,sadece clan bankta 220k arrow var bizim clanda sadece,ve harbiden birşeyler olacak gibime geliyor 2*3 gün içinde:D
Sosyal ağlarda paylaş

NwO cairnle birleşmedikten sonra hiçbişi olmaz mrk etme. Biz şu anda serverda kimse tarafından sevilmiyoruz, Dune la neutralız kalan herkes düşman şu anda nerdeyse. Cairn lede neutraldık ama en son afghanistan bize para verdi onlara yardım edelim diye cairn e karşı ondan cairnde hoşlanmıyordur bizden artık sonuç biz hala ayaktayız. Sizinde düşmanınız pek yok şu anda size zerglemeye kalkıcak olsalar bizde orda oluruz o zerge karşı. 2-3 alliance birleşirse karşılarına dikiliriz ki bu birleşimde Cairn de varsa Afghanisdan da karşılarına dikir buda 2 allianceımız arasında 100 kişilik full AoE gücü demek.Siz bu büyük oluşumda deilseniz ve size saldırmaya kalksalar kendi rakamınıza + 100 ekle yani kim nereye sizi chaos şehrine atıyo...

Biz bu oyunda herkese karşı savaştık nerdeyse ama hiçbir zaman ciddi bir kin gütmedik sonuçda amaç pvp, kimle ne zaman pvp yapmak zevk veriyorsa gidiyoruz. Adamlar bize 10larca kere yanlarında savaşalım diye para verdi mesela düşünsene sen zaten pvp arıosun adam gelmiş benim için pvp yap diye para veriyor euhe çok güzel bişi :)

Sizinkiler bişiler olucak korkusuna hazırlandıysa siz o büyük oluşumda yoksunuz demektir ve dediğim gibi içinde cairn olursa içiniz rahat olsun karşılarına yardıma geliriz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

yok gerçekten çok fazla kişi vardı ve çok uzun sürdü siege süresi nedir bilmiyorum ama gece ikiydi halen saldırıyorlardı 250 vs 250 belki aynı anda savaşmamıştır ama çıkanların yerine devamli yenileri girdi ve tahmin ediyorum 400 500 civari insan dün akşam o keyfi yaşadı bizde bir süre sonra döndük yerimize başkaları geldi. saldıranlarında sayısı çok fazlaydı devamli ölüyorlardı ve devamlı geliyorlardı yakın bir yerde chaos stone a bind mi yaptılar diye aklıma gelmiyor değil hani çünkü 700 kişilik bir alliance max kaç online çikartabilir ki. savaşın olduğu şehirde bizim alliancein gerçekten en uzak ve en sapa yerindeydi özellikle ymennek yada oraya daha yakın bir şehir olsaydı özellikle 140+ kişilik hammer timedan daha fazla kişi gelebilirdi biz maceraperestler olarak gittik sadece :) özellikle hammer time da yeni başlayan oyuncu sayısı çok fazla ve bunları bloodwalldan alıp bir yere götürmek gereekten zor oluyor :) yinede güzeldi kaleyi kaybetmediğimize sevindim bide onla uraşmak zorunda kalicaktik zaten çok büyük ve korkunç görünümlü bir şehir inş yolum düşmez bida :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundan çıkıp girenlerle bütün gece 250 deilde 150 felan farklı kişiyle kapışmış olabilirsiniz(cairn in zaten aktif ortalama 180 adamı var NA/EU bazında) ancak tek bir kerede size 60-70 den fazla adamla gelmemişlerdir ona eminim. Siegeler 6 saat sürüyor, arka arkaya 3 siege yaptığımı biliyorum, aynı anda 3 siege de yaptım eheh yorucu oluyor gerçekten.

Gerçekten 250 adam çıkarabiliyorsanız sizden korkulur yanlız bence siz rakamları fazla abartıyorsunuz ekranda okadar adamı görünce, hiçbir aynı anda 250 adam çıkarabilen alliance hayatta bırakılmadı DF'de eğer birisi anlarsa okadar adamınızın olduğunu(olduğunu varsayıyorum burda tabi) alliance ı silerler mapden :P Hyperion3.0 olur :D

Hammerdale'dan bahsediyorsan çok rezil bir şehir ben hiç beğenmemiştim raidlerken :P
Sosyal ağlarda paylaş

ben eski bir uo ve kısa süreli oynayıp baymış bir wow oyuncusuyum (uo'nun yerini dolduramadı 1 seneye yakın oynayıp bıraktım.)

çok fazla vaktim yok şu aralar akşamları 2-3 saat oynayabilirim,uo tadında bir oyun olsa çok süper olur diyordum darkfall dikkatimi çekti.Şu sıralar sadece CS 1.6 oynuyorum o derece acınacak durumdayım yani :)

ne dersiniz,sever miyim darkfall'u ve casual gameplay için uygun mudur ? ve elimden tutar mısınız ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yardımcı olucak insan bulmakda zorlanmazsın burada birçok arkadaş var yardımcı olabilicek ancak oyun pek casual friendly değil. Karakterini işe yarar bir seviyeye getirmen bi 6 haftanı alır en az günde birkaç saat oynamayla sanırım ki buda genelde insanları sıkıyor kısa sürede bırakmalarına neden oluyor. Ancak grup savaşlarında birşey yapmasan bile olur seni targetladıklarında shieldı eline al oyunda şu anda shield parry olayı overpowered bi durumda, tahminen uzun süre ölmezsin arkadaşlarında keserler düşmanı :P ama senin alcağın zevk ne kadar olur orası tartışılır. Başka arkadaşlarında fikirlerini al derim tabi bu sadece benim görüşüm.
Sosyal ağlarda paylaş

şu dünkü siege ile ilgili son olarak söyleyeceğim gerçekten rakamları kestirebilmek çok zor ana baba gününe dönüyor zaten ama bir çok oyunda 250 kişiyi bir arada gördüm age of conanda da defalarca görmüştüm dünkü şehir çok büyük ve 2 bölümden oluşuyor ben deniz kenarinda surlarda duruyordum ve surların üstü adam doluydu şöyle bir dönüp bakayım dedim sura çikmayan afk adam varmı çünkü gelmeye başladıkları haberini aliyorduk döndüm baktım yerdeki toprak zor görünüyordu bu şehrin 1 bölümüyse diğeri benim olduğum taraftan daha azdır ama ordaki adamlarıda düşününce herhalde aynı anda bi en az en kabuledilebilir rakam olarak 130-140 diyorum gözümün önüne bir kez daha getirdiğimde. Ve üşenmedim şuan alliance ventinde kaç kişi var diye saydım 209 kişi :) ve clan chatten biliyorum insanlarin bir çoğu vent yerine skype kullanıyor. Ben bu rakamlara şaşırmıyorum çünkü bu insanları devamlı görüyoruz yollarda dağlarda trollerde 900+ oldu ve yeni yeni clanlarida görüyorum kaç oldu acaba sayı neyse çokta önemli birşey değil yani sonuçta adamlar bu alliancei biktircak kadar adamda getirdiler :) gece saat üçtü halen heryerden adam topluyordu allaince officerleri.

başlamayı düşünen arkadaşım için bir kaç düşüncemi de söyleyim boş geçmeyelim.

valla gerçekten UO yu adam gibi olduğu dönemde oynadıysan eğer, aynısı. Ben 1 ayda expert warrior olmuştum gayet de güzel adam kesiyordum hiçte bana işkenceymiş gibi gelmiyordu ama sonra rahata alıştık herşey işkenceymiş gibi gelmeye başladı. Ölünce sinir yapmayı özlediysen, işkenceyi özlediysen hiç düşünme gir darkfalla. UO yuda ilk dönemlerinde oynamayı herkez kaldıramazdı bunuda oynamayı herkez kaldıramaz ama sana şunuda söyleyim millet çoktan kastı ben geri kaldım şimdi girersem ezerler filan diyede düşünme. O ne kastıysa sende kasabilirsin bende daha gireli 15 gün bile olmadı herhalde iyi şükür kastık birşeyler eski oyunculara bende kafa tutamam ama benimde kendi çapımda bir becerim oldu artık. Arada ki farkı daha ne kadar açabilirler, açık tutabilirler onu da düşündüğümüzde hiç birşey için geç değil diyebiliriz.

Adrenalin dolu zevkli bir oyun sims gibi level oynaya oynaya quest yapa yapa oynadığımız mmorpgler bizide aliştirmişlar rahata buraya girnce bende başlarda bi afalladım ama işin aslı özüme dönmüştüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ikinize de teşekkür ederim cevaplar için.
tam bahsettiğin dönemde oynadım olympos,silver serpents,nebula.
valla özlemez olur muyum ölünce monitöre yumruk atmayı,sıkışık bir durumda kaçarken heyecandan elimin terlemesini,yolda giderken ulan şu moongate'e giricez de kesin pusu kurmuşlardır oraya diye korkmayı,4-5 kişi bucs'a gidip blitzkreig yapmayı :)
wow gerçekten çok yavan geliyor,amele gibi kasmaktan başka bir olayı yok çok kısa sürede sıkıldım.Zaten hoşuma giden de lore,ortam,müzikler,şehirler vs. di.Gameplay olarak hiçbirzaman sevmedim.
valla derseniz ki sen gel bizim servera saçma sapan sorularına da cevap veriririz sana yardımcı oluruz,başlamayı ciddi ciddi düşünüyorum,hatta bu gece bile başlayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi yardimci oluruz. ona şüphen olmasın.

oyunda tam dedigin gibi ya ben yillar sonra ilkkez tirsa tirsa oyun oynuyorum. wow da aoc da ölsen ne olcak set duruyor skill duruyor herşey duruyor aoc gene hadi iyidi de wow beni quest manyağı yaptı oyun mu oynuyorum işkencemi çekiyorum valla anlamadım.

şimdi burda keyfim ne isterse onu yapıyorum questli ve levelli oyunlar öyle değil seni bir şeye zorluyorlar adamlar lvl80 ken ben lvl50 dolaşamıyorum ve devamlı quest yapasım geliyor oda bayıyor.

darkfall da ise tam anlamıyla macera var. uzaktan bi atlilar geliyor ama ah işte adamların bizden mi yoksa düşmanmı olduğunu anlamak için iyice yaklaşmaları gerekiyor ve bazen çok geçte olabiliyor :) uzaktan görüp kaçsan bu sefer aliance chatte hahah korkma biziz derler :)

çok komik oyun ama bi gün kalpten gidicem :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...