Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

81. Oscar Ödül Töreni @ Ntv-Cnbce

Buyse

Öne çıkan mesajlar

ya kardesim size ne bana gore hintli yasami ve hint filmi ilgi cekici degil, oscari vermisler iyi guzel, ben begenmiyorum, ilgilenmiyorum, isterse dunyanin en guzel filmi olsun, izleyenin dunyasi degissin, benim gozumde hintlilerin dans ettigi bir filmdir, siz seversiniz o ayri... zaten cogunluk sevmis ki bu kadar oscar almis
Sosyal ağlarda paylaş

hak ettiğini aldu slumdog,her ne kadar yönetmenin David Fincher'a gitmesini istiyor dahi olsaydım sevindim.Danny Boyle'da en az David Fincher kadar sevdiğim bir yönetmendir.

Yönetmen dışında Benjamin Button'dan ne beklediysem buldum,3/4 yaptım diyebilirim tahminde hehe

Sean Penn'de uzun yıllar sonraki ilk Oscar'ını alabildi.

Törenleri izlemedim de herkes kötü diyordu.Vardır birşeyi o zaman hehe :)
Sosyal ağlarda paylaş

Töreni seyretmedim, sonuçları da şimdi inceliyorum açıkçası.

Heath Ledger'ın En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'yu almasına kesin gözüyle bakılıyordu, şaşırmadığıma seviniyorum; ki gerçekten de hak etmişti.

En çok merak ettiğim dallardan biri En İyi Yönetmen ödülüydü. Çok sevdiğim birden fazla yönetmen yarıştığı için heyecanlanmıştım. Danny Boyle almış, fena mı olmuş bilemiyorum çünkü Slumdog'u henüz seyretmedim.

Görsel efekt, Makyaj ve Art Direction'ı Benjamin Button'ın almasına şaşırmadım. Bir film olarak çok çok başarılı bulamasam da, teknik açıdan üst sınıf bir filmdi; hakkını almış kısacası.

Beni asıl şaşırtan, Akademi duruşuna ve politikasına aykırı bir şekilde, Yabancı Film ödülünü Vals Im Bashir'in almaması oldu. Hem güzel bir film olduğu için, hem de tam İsrail saldırıları döneminin sonrasında sesini yükseltebilen bir film olduğu için ödülü almasını bekliyordum. Çok şaşırdım.

Bunun dışında da, acilen seyredilecekler listesi var elbette:

Slumdog
Vicky Christina Barcelona
The Wrestler
The Reader
Milk
Man on Wire
Frost / Nixon
Sosyal ağlarda paylaş

slumdog öyle hepsini alabilecek kapasitede değildi ya..en azından uyarlama senaryo, sinematografi ve yönetmenlikte benjamin button bence daha üstündü. hele müzikler? herhalde bu yıl hiç iyi film müziği yazılamamış.

bi de gönlüm mickey rourke'dan yanaydı ama sean penn'i de severim, gay lobisi iyi çalışmış oscarlarda fsdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Töreni izleyemedim bende :( redcarpet ta sonra uyumuşum.

Danny Boyle almış.Fena değil.Gönlüm David Fincher dan yanaydı.Çok istiyordum.

Kate Winslet The Reader da o kadar müthişti ki sonuna kadar hak etmiş.Muhteşem oynamıştı.

Hearth Ledger zaten muhteşemdi.Joker i Jack Nicholson bile bu kadar iyi oynamamıştı.Filmi izleyenleri resmen Joker geriyordu.

Sean Penn sonunda aldı.Milk i izleyemedim bugun ilk izleyeceğim film olacak.Harika filmmiş.

Slumdog gerektiğinden fazla ödül almış.

Arda yada katılıyorum. Beşirle Vals kesinlikle ödül almalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
slumdog öyle hepsini alabilecek kapasitede değildi ya..en azından uyarlama senaryo, sinematografi ve yönetmenlikte benjamin button bence daha üstündü. hele müzikler? herhalde bu yıl hiç iyi film müziği yazılamamış.

bi de gönlüm mickey rourke'dan yanaydı ama sean penn'i de severim, gay lobisi iyi çalışmış oscarlarda fsdfs

Abi yapma Slumdog'un müzikleri inanılmaz iyiydi.

Cnbc-e'de izledim, saat 7 de kadar o "feel like a staaaağr" reklamı kanser etti, en sonunda ağlıycaktım resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...