Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Independence Day (1996)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Seni bu sahneyle sevdim Bill Pullman (Braveheart'dan bile bu kadar etkilenmedim ben)

Filmdeki UFO'lar dümdüz tabak şeklinde değillerdi, en sevdiğim şeylerden birisi de bu tasarım şekliydi.

Filmde eksik olan tek şey , dünyadaki diğer 7 - 8 ayrı mothership'in ayrı ayrı saldırılarla nasıl patlatıldığını görememezdiir kanımca. Eğer onu da görseydik sanırım bu film tüm zamanların en iyi 10 filminden biri olacaktı gözümde.

F18'i bu filmle sevdim. Sanırım kanında maketçilik olan herkes filmden sonra F18 yapma hevesi almıştır.

Benzer şekilde İstanbul/Ayasofya üzerinde mothership konuşlanmış afişi amatörce olsa da harika bir ana fikirdi. (Gazeteden kesip saklamıştım bir ara scanleyip paylaşırım sizinle)

Sanırım filmdeki en fantastik sahne ne virüs upload etmek ne de çıplak elle uzaylı dövmek, birlerce şeyden hiçbiri olmasa Irak ve İsrail pilotlarının birlikte kamp kurup uzaylılara saldırı emrini bekleyip birlikte geyik yaptıkları sahneydi.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu kitabı hala duruyor kitaplığımda, film gazına gelip kitabını aldığım iki filmden biriydi jurassic park ile beraber. :)

sanırım son modern dönemde başka "uzaylılar gelip canımıza okuyor" temalı film yapılmadı kalburüstü başka. 50'lerdeki furyanın tekrar canlanmaması ilginç aslında başka furyalar yeniden canlanırken.
Sosyal ağlarda paylaş

unleashanger said:
cloverfield el kamerasıyla çekilmedi hemde bence amacına ulaşan bi flim insanı gerçekten geriyor daha aha insanların neden beğenmediğini anlayamadım? acep neden ola ki

cloverfield çok çok kötü bir film hocam yapma ya her sahnesinde bir hata var filmin zaten :P
Sosyal ağlarda paylaş

Asriel said:
Bu film benimde favorilerim arasındadır ama birkaç şey söylemeden geçemeyeceğim.Roland Emmerich denen adam bütün filmlerinde Amerikan propagandası yapmaktadır.Bu da apaçık görülmektedir.Bu film dışında örnek vermek gerekirse Yarından Sonra,Vatansever,Godzilla.Yıldız Geçidi...vb.Filmlerinde hep bir felaket olur ve dünyayı Amerika kurtarır yada Amerikanın destansı yönleri vurgulanır.İyide Amerika dünyayı kurtarmıyor aksine bu felaketlerin bir benzeri de Amerikadır dünyanın başına gelen...

Of.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yaşımda izlesem belki aynı etkiyi yapmazdı ama o vakit 13 yaşındaymışım, inanılmaz gaz bir filmdi. Konuşmada gazdı, roketleri bitip kamikaze yapan adamda, "cam kurşun geçirmez mi?" diyip uzaylığı "mermi manyağı" yapan korumalarda, uzaylı tokatlayan Will abide.

İçinde komediside vardı, aksiyonuda, uzaylısıda, sürüyle F18'ide... Ne ararsan vardı. Hatta öyle sürü gibi uçan modern savaş uçağını sanırım başka bir filmde görmedik. Eh o vakit yaşta 13 fln. İnsan daha ne ister ki?

Sonuç olarak ben dahil birçok kişi efsanevi bir filmdir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...